banner
5 nejnovějších poptávek
Zámečnická výroba
Bruska
Náhradní díly na vstřikolis Engel
Výroba dílce dle výkresové dokumentace, hřídel
Elektroinstalatérské práce
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - PERFEKT 42CA-CC
Služba recyklace plastů
Vstřikovací stroje INTEC J
Hydraulické lisy INWORK P
Pokládka živice a opravy komunikací

FOTOVOLTAICKÉ PANELY

21/02/2017

Věděli jste, že spisovně správný je pouze výraz fotovoltika? Výraz fotovoltaika (z anglického photovoltaics) se však přesto používá a je v češtině dokonce častější. Vzhledem k tomu, že jej akceptuje celá řada dalších odborníků, používám i já tento výraz raději, protože mi připadá tak nějak více český.

Na úvod si řekneme, jaké jsou základní druhy panelů?

 

  • tenkovrstvý (nejčastěji amorfní panel)
  • monokrystálický a
  • polykrystalický.

 

V naší nabídce máme solární panely od prověřených výrobců. Jedná se především o polykrystalické panely s výkonem 250 Wp. Proč polykrystalický?

Amorfní tenkovrstvé panely mají nižší účinnost, ale mají vyšší zisky v nepříznivých podmínkách. Z důvodu nižší účinnosti však je třeba instalovat větší počet panelů a díky tomu jsou také náročnější na zastavěnou plochu, oproti panelům mono či polykrystalickým .

Mono i polykrystalické panely potřebují více přímého záření, ale polykrystalické panely získají více energie z difúzního záření (oproti mono). Podle odborníků a lidí z praxe jsou pro naše podmínky nejvhodnější právě polykrystalické panely, které při porovnání s monokrystalickými dosahují lepší celkové energetické zisky.

 

SaveBox HOME

 

 

je zařízení pro uchování elektrické energie sloužící zároveň jako mobilní akumulátorový zdroj. Po nabití je jím možno napájet elektrické spotřebiče, stejně jako z pevné elektrické sítě. SaveBox má vstupy pro nabíjení přímo z elektrické sítě, z elektrického generátoru (elektrocentrály), z fotovoltaických panelů a také ho lze nabít energií z větrné turbíny. K výstupu je možno přímo připojit běžné spotřebiče. Zařízení dodáváme s kapacitou od 4,5 kWh. Využíváme nejnovější technologie baterií LiFePO4, které nabízejí oproti klasickým Pb bateriím řadu výhod včetně těch ekonomických.

 

SaveBox HOME - Technická data

 

Hybridní systém pro výrobu a akumulaci elektrické energie v rodinných domech.

Po zkušenostech s průmyslovým využitím akumulace energie přicházíme na trh s výrobkem určeným pro rodinné domy. Jeho varianty odpovídají technickým požadavkům pro získání dotací z titulů Nová zelená úsporám.

Savebox HOME obsahuje veškerou potřebnou elektroniku plně funkčního hybridního systému (měnič, mmpt tracker pro výrobu energie z fotovoltaiky, akumulátory, přepěťovou ochranu atd.). Je to all-in-one zařízení určené pro rezidenční využití = připojení ke stávajícím elektrickým rozvodům v interiéru rodinných domů a chat.

Savebox HOME zapadá do kategorie „Mikro-zdroj“ (výrobna elektrické energie s instalovaným výkonem do 10kWp) a vztahuje se na něj proces zjednodušeného připojení. To znamená, že nový majitel Saveboxu HOME pouze oznámí provozovateli distribuční soustavy, že toto zařízení vlastní a provozuje. Bližší technická data jsou níže v samostatném souboru ke stažení.

 

Ing. Miloslav Mužík, -MMM- SOLAR

Na Milířích 584/76

Ostrava - Plesná

725 27

Česká republika

 

Tel.:+420 596 935 070

Mob.:+420 603 295 655

E-mail: solarnitechnika@seznam.cz

Internet: www.solarnitechnika.com

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU