banner
5 nejnovějších poptávek
Hutní materiály ocel
Kovovýroba z nerezu, spolupráce
Dodavatel kvalitních dveří
Zámečnická výroba + montáž
Zakázková výroba z plastu
5 nejnovějších nabídek
Dvou pólový trojfázový asynchronní motor
Portálové obráběcí centrum FREP-D 20×40 A
Obráběcí centrum typ FFЕQ 100-R/A6
NAFTOVÉ INFRAČERVENÉ TOPIDLO XL9 E
HYDRAULICKÝ AGREGÁT 22 kW

Inteligentnější v konstrukci, zprovoznění a provozu - Schunk Intec s.r.o.

10/09/2019

 

 

Inteligentnější v konstrukci, zprovoznění a provozu

Z perspektivy firmy SCHUNK nabízí Motek 2019 vynikající příležitosti k vyzkoušení potenciálu automatizace výroby se zaměřením na reálný svět. "Trend směřuje k manipulačním systémům, které lze rychle uvést do provozu, automaticky přizpůsobit pro různé uchopovací situace a které umožňují interakci s lidmi ve sdílených pracovních prostorech. To je přesně to, co budeme na veletrhu Motek představovat," říká generální ředitel Henrik A. Schunk, když shrnuje současný vývoj. "Je tu také posun od myšlení zaměřeného čistě na výrobek a komponent k platformám, jež poskytují k použití připravená řešení Plug & Work." Například firma SCHUNK nabízí program koncového efektoru navržený speciálně pro lehké roboty Universal Robots, s chapadly, moduly rychlé výměny, senzory síly a momentu a s nástroji pro zprovoznění, který umožňuje širokou škálu aplikací od zakládání stroje a kolaborativních scénářů po zkušební aplikace. Na podzim bude přidáno mechatronické chapadlo s dlouhým zdvihem, které umožňuje různé uchopovací síly mezi 50 N a 600 N při volně programovatelném zdvihu 42,5 mm na prst. Chapadlo SCHUNK EGL schopné využití plug-&-work je vhodné pro úkoly manipulace s díly o váze do 3 kg a stanoví tak nové měřítko flexibility, síly a funkčnosti vzhledem k robotickým ramenům Universal Robots v prostředích od čistého až po drsné.

 
 
 
 
Pro lehké roboty Universal Robots poskytuje firma SCHUNK odpovídající program koncových efektorů, který zahrnuje elektricky a pneumaticky ovládaná chapadla, moduly rychlé výměny a senzory síly/momentu a který lze také použít k realizaci inteligentních aplikací.

 

Inteligentní nástroj urychluje vyhledávání a konstrukci chapadel

V rámci svého programu chapadel bude firma SCHUNK také aktivovat inteligentní nástroj pro návrh a výběr, který značně zjednodušuje techniku manipulačních systémů a zabraňuje nákladnému předimenzování. Jen pár informací o typu chapadla, obrobku a uchopení stačí k tomu, aby mohl systém vygenerovat vhodné moduly. Seznam shody obsahuje vedle odpovídajících typů chapadel rozsáhlé technické informace, výkresy, obrázky, doplňkové dokumenty a podrobnosti o příslušném poměru využití a důvodu využití. Firma SCHUNK také dělá pokroky v oblasti robotického příslušenství: poprvé mohou být procesy ručního odjehlování automatizovány pomocí nástroje robotického odjehlování CDB bez nutnosti vzdát se osvědčených odjehlovacích břitů. Odjehlovací nástroj s nastavitelnou flexibilitou je vhodný k odjehlování pomnocí robota pro obrobky vyrobené z plastu, hliníku, oceli, mosazi a dalších materiálů v široké škále tvarů.

SCHUNK na veletrhu Motek 2019: hala 7, stánek 7218

 
 
 

Stáhnout tiskové prohlášení

1 klepnutím - všechny soubory SCHUNK-PR1908-Vorabinfo-Motek.zip (2.6MB)

 

Schunk Intec s.r.o. - upínací technika a uchopovací systémy

Tuřanka 115

Brno

627 00

Česká republika

 

Tel.:+420 513 036 213

Fax: +420 531 036 219

E-mail: info@cz.schunk.com

Internet: www.cz.schunk.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/schunk-intec-s-r-o-upinaci-technika-a-uchopovaci-systemy

 

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU