banner
5 nejnovějších poptávek
Výměna osobních výtahů
CNC centrum
Poptávka - Projekt pro RD, rekonstrukce bytových jednotek
Poptávka - Výroba dveří na míru, truhlář
Poptávka - Garážová vrata
5 nejnovějších nabídek
Zabýváme se prodejem návleků na MOPY, rozmýváků a žínek
Služba recyklace plastů
Svozové vozidlo střední velikost
Nabídka CNC tvářecích strojů
Nabídka lisování

Inteligentní uchopovací systém pro integrovanou kontrolu článkových baterií - Schunk Intec s.r.o.

07/02/2019

 

 

Inteligentní chapadlo článkových baterií od SCHUNK nabízí účinnou výhodu pro výrobu lithium-iontových baterií. V tomto chytrém chapadle se v jednom kompaktním modulu snoubí flexibilní manipulace, identifikace a 100% kvalitní kontrola li-iontových článků. Všechny zaznamenané procesní údaje a křivky charakteristik geometrie, teploty a úrovní dobíjení jsou zpracovány prostřednictvím integrovaného PC systému na úrovni uchopovacího modulu a přenášeny jako "vyčištěné" informace pomocí ethernetu TCP/IP do rozváděče továrny a nadřazených databázových systémů. Díky tomu toto chapadlo bateriových článků významně přispívá k utváření autonomních procesů v inteligentních prostředích průmyslu 4.0.

Lithium-iontové baterie jsou díky své vysoké úrovni účinnosti a skladovací kapacitě považovány za technologicky stěžejní součásti elektromobility a stacionárních skladovacích systémů. Díky intenzivní činnosti v oblasti výzkumu a vývoje došlo k rychlému zvýšení jejich výkonnosti a významnému zkrácení časů dobíjení. Zároveň se však u nich snížil také zisk za jednotku, a to až o 20 % ročně. Cenově atraktivní, velkoobjemovou výrobu bateriových sad dosud komplikuje vysoký podíl manuálních pracovních stanic. V současné době, například, se stav jednotlivých článků li-iontových baterií jak při odesílání z článkové výroby, tak na příjmu do montážního úseku bateriových sad kontroluje hlavně ručně, s použitím měřicího vybavení. To je velmi časově náročné a dochází přitom často k nesprávným výsledkům měření kvůli provozním chybám. S cílem vyhovět rychle rostoucí poptávce, očekávané v nadcházejících letech, lze nyní tento proces plně automatizovat.

Autonomní monitorování všech příslušných parametrů

Za tímto účelem firma SCHUNK, kompetenční lídr v uchopovacích systémech a upínací technice, vytvořila vysoce integrovaný uchopovací systém, který aktivně využívá strategicky exponovanou polohu "nejblíže k dílu", aby mohl autonomně realizovat všechny procesní kroky požadované při manipulaci a kontrole kvality: chapadlo jemně uchopí prizmatický li-iontový bateriový článek a přenese jej během manipulačního procesu do definované testovací polohy v chapadle. Tam je článek plně automaticky identifikován a geometricky přeměřen pomocí čárového kódu nebo kódu datové matice. Současně jsou stanoveny teplota a zakřivení povrchu článku a důležité elektrické parametry: napětí otevřeného obvodu pro stanovení stavu dobíjení (SOC), izolační odpor, impedance při dvou frekvencích za účelem stanovení kapacity. Prostřednictvím integrovaného PC systému na stejné úrovni jako uchopovací modul lze připravené informace poskytovat v reálném čase prostřednictvím ethernetu TCP/IP jak do ovládače zařízení, tak do ERP systémů a nadřazených databázových systémů. Zde je možné automaticky evidovat hodnocení chybných nebo odchylných modulů a odesílat je, pokud to bude potřeba, přímo dodavateli. Datové křivky je ve vizualizaci možné zobrazit vzájemně odděleně. Z analýzy naměřených údajů lze získat informace o výrobku a jeho zlepšení. Jakmile chapadlo dokončí plně integrovanou kontrolu kvality, vloží článek ve výrobě modulů do správné linky nebo jej umístí na odesílací tác výrobce článku. Vadné díly jsou automaticky vyloučeny.

Modulární koncepce usnadňuje individuální plánování procesu.

Prostřednictvím standardizovaných rozhraní je možné chapadlo bateriových článků značky SCHUNK připojit k řadě robotických nebo portálových systémů. Spouštění probíhá pomocí digitálního I/O. Díky modulární koncepci a volně konfigurovatelným kontrolním smyčkám lze individuálně nastavit typ i rozsah jednotlivých zkušebních postupů. Navíc je možné na vyžádání integrovat dodatečná měření a hodnocení. Modulární senzorická koncepce a konfigurovatelné kontrolní smyčky zajišťují vysoce flexibilní realizační možnosti. Ve špičce umožňuje časy cyklů kratší než 2 vteřiny.

Inteligentní automatizace usnadňuje účinnou výrobu baterií

Inteligentní uchopovací systémy, jako chapadlo článkových baterií SCHUNK, poskytují příležitost pro autonomní procesy a v mnoha ohledech významně přispívají k výrobě zítřka: plně integrovaná řešení snižují náklady na celý systém, protože není požadována žádná další měřicí technologie a snižují se jak prostorové požadavky, tak náklady na zprovoznění. Na straně druhé lze s významně sníženými personálními náklady významně zvýšit rychlost procesu. Pro strojní inženýrství, systémové integrátory a pro experty automatizace otvírá taková koncepce autonomní manipulace a měření nové možnosti pro zavedení systémů s integrovanými monitorovacími funkcemi. Výsledky pocházející ze zpráv o měření u každého vyrobeného článku poskytují cenné informace pro navržení ještě účinějších systémů a možnost zasahovat do výrobního procesu v raných fázích, pokud dojde k odchylce od výrobního procesu. Zejména v oboru výroby baterií jsou inteligentní řešení "vše v jednom", jakým je i chapadlo pro článkové baterie od SCHUNK, zásadním řešením, které umožňuje efektivní velkoobjemovou výrobu s maximální kvalitou procesu.

 

 

 

 

Schunk Intec s.r.o. - upínací technika a uchopovací systémy

Tuřanka 115

Brno

627 00

Česká republika

 

Tel.:+420 513 036 213

Fax: +420 531 036 219

E-mail: info@cz.schunk.com

Internet: www.cz.schunk.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/schunk-intec-s-r-o-upinaci-technika-a-uchopovaci-systemy

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU