banner
5 nejnovějších poptávek
Koupím europalety, palety EUR / EPAL - nejvyšší cena
Obrábění dílů dle výkresové dokumentace
Kovovýroba dílů, velkosériová výroba
Kovoobrábění dílů 100, 200, 400ks dle přílohy
Zámečnické práce
5 nejnovějších nabídek
Dvouobrátkový patkový elektromotor B3.
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S
Portálové obráběcí centrum FREP-D 20×40 A

Intenzifikační metoda pro zvýšení produkce bioplynu v bioplynových stanicích

04/04/2017

ABESS, s.r.o. nabízí metodu pro intenzifikaci biochemického rozkladu organické hmoty ve fermentorech bioplynových stanic, a to pomocí aplikace biologicky aktivního roztoku biokatalyzátoru (B-CAT). ABESS, s.r.o. je nositelem know-how, dodavatelem technologie a B-CAT.

B-CAT vzniká fermentací specifického organického substrátu ve vodě za stanovených provozně-technologických podmínek (teplota, tlak, doba zdržení).  B-CAT je bezbarvá kapalina a bez zápachu. B-CAT je směs enzymů a nepatogenních mikroorganismů. B-CAT je hygienicky nezávadný roztok a byl schválen k používání Ministerstvem zdravotnictví ČR (platí pro EU). Produkce B-CAT je kontinuální, probíhá za stanovených podmínek.

B-CAT je produkován ve výrobních zařízeních, která jsou konstruována individuálně podle požadovaného výkonu zařízení a podmínek jeho umístění. Výrobní zařízení B-CAT je instalováno v bioplynové stanici a  B-CAT je dodáván kontinuálně do fermentoru. Instalaci výrobního zařízení, dodávky organického substrátu a kontrolu kvality produkovaného roztoku zajišťuje ABESS, s.r.o.

Dávkování B-CAT závisí na množství a složení organické hmoty, zpracovávané v bioplynové stanici. Obvyklá dávka B-CAT se pohybuje v úrovni 3 – 5 % denního objemu organické hmoty, aplikované do fermentoru bioplynové stanice.

B-CAT urychluje a posiluje biochemické procesy při rozkladu organických látek, zvyšuje rozložitelnost  organických látek např. na bázi celulózy, dochází k intenzifikaci enzymatické hydrolýzy celulózy. Lepší využití energetického potencionálu biomasy přináší významné efekty, a to vyšší účinnost, zlepšení stability fermentačního procesu a vyšší produkci bioplynu. Výsledným efektem aplikace B-CAT v bioplynových stanicích je zvýšení produkce bioplynu obvykle o 5 – 15%, ve srovnání s běžným procesem fermentace. V opačném případu metoda umožňuje snížit vsázku organického substrátu při zachování původní produkce bioplynu.  B-CAT rovněž snižuje emise zapáchajících látek z provozu BPS do ovzduší.

ABESS, s.r.o. nabízí provozovatelům bioplynových stanic dodávku technologie a produkčního zařízení B-CAT. V první fázi je realizován zkušební provoz pro ověření efektu uvedené metody v dané bioplynové stanici. Po vyhodnocení výsledků zkušebního provozu aplikace B-CAT a zájmu zákazníka o tuto intenzifikační metodu následuje přechod do trvalého provozu a komerční režim dodávky technologie.

 

ABESS, s.r.o.

Türkova 828
Praha 4
149 00
Česká republika

Tel.: +420 233 313 086
Mob.: +420 720 180 028
Fax: +420 233 313 086
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU