banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Poptáváme zateplení fasády na rodinném domě
Poptávka - Poptávám projektovou dokumentaci pro stavební povolení, projekční práce
Poptávka - Poptávám betonování
Poptávka - Elektroinstalace
Poptávka - Poptávám výrobu dřevěných zárubní na míru
5 nejnovějších nabídek
Výroba a prodej pryžových granulátů
Výkup autovraků
Stavebnictví
STŘÍHAČKA BETONÁŘSKÉ SÍTÍ MAFIX 6000
Zabýváme se prodejem návleků na MOPY, rozmýváků a žínek

Kamna na dřevo nebo peletová kamna? - HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

27/10/2020

 

 

 

Kamna na dřevo nebo peletová kamna?

Topit dřevem nebo peletami? To je dnes častá otázka těch, kterým buď dosluhují stará kamna a budou si muset koupit nová, nebo těch, kdo postavili nový dům a žádná kamna tam nemají. Jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení?

Mít doma krbová kamna, posedět během chladných večerů před krbem, pozorovat plápolající plamínek. Komu by se to nelíbilo? Pokud bydlíte v rodinném domečku, už o tom nemusíte jen snít, můžete to i zažít.

Klasická krbová kamna nebo kamna na pelety?

Klasické krbovky lákají příznivější pořizovací cenou, vytvářejí doma příjemnou atmosféru. Jenže je třeba si uvědomit, co všechno vás s nimi čeká.

Sehnat dřevo za dobrou cenu je dnes oříšek. Když se poštěstí a vy ho seženete, budete si ho dost možná muset nařezat a naštípat. Do každých kamen se totiž vejde jinak dlouhý kousek dříví. Aby dobře hořelo, musí být suché, což taky nějaký čas zabere. Klidně i několik let. O tom, že ho musíte mít kde uskladnit ani nemluvíme.

Dalším zádrhelem, který poznají spíš ženy, je nepořádek a kouř. Pokaždé, když půjdete přiložit, se z kamen vyvalí kouř, sem tam vypadne nějaký ten uhlík. Stropy časem začnou šednout, na podlaze bude špína. Je třeba ji často uklízet. Pro domácnost, kde žijí malé děti, případně alergici a astmatici, to není zrovna ideální.

Do kamen navíc budete každou chvíli přikládat, k tomu ještě budete hlídat, aby topila dle vašich představ. Nejde tam naložit do zásoby a čekat, že když tam dáte dvojnásobek dřeva, že kamna budou topit dvakrát tak dlouho. Kamna akorát rozfajrujete, pak je budete přiškrcovat a chvíli budete mít doma saunu. Pak ji vystřídá zima.

Náš tip: Chcete kamna napojit na ústřední topení a ohřívat díky nim i užitkovou vodu? Krbová kamna s výměníkem vám to umožní.

U peletových kamen to je jinak?

Budete se divit, ale je. Sice taky svým způsobem topíte dřevem, ale jinak. Pelety jsou malé lisované válečky, k jejichž výrobě se používá odpad z dřevní výroby. Obsahují minimální podíl vody a popele, díky čemuž docela dlouho hoří. Během spalování nevzniká žádný kouř, který by unikal do místnosti, nic nepráší.

Pelety jsou sice o něco dražší než dřevo, odpadne vám ale mnoho starostí. Seženete je buď sypané, nebo v pytlích po 15 kg. Do zásobníku kamen je stačí nasypat zhruba 2x do týdne, kamna si sama budou dávkovat, kolik jich potřebují. Sama taky budou hlídat a udržovat konstantní teplotu. Jaké jsou další výhody peletových kamen?

  • Čisté spalování
  • Topení peletami neznečišťuje životní prostředí
  • Jednoduchá obsluha
  • Automatická regulace výkonu i teploty
  • Kamna na pelety si automaticky sama škrtnou. Nepotřebujete ani zápalky.
  • Vysoká účinnost spalování
  • Do místnosti neunikne žádný prach ani kouř
  • Oproti klasickým krbovkám není nutné topit jen za vaší přítomnosti a vašeho dozoru.
  • Když si pořídíte peletová kamna s WLAN modulem, můžete je ovládat přes aplikaci v mobilu. Tam si můžete nastavit i týdenní program zapínání a vypínání kamen (až 3 časové intervaly na každý den).

Víte, že na trhu najdete i peletová kamna s výměníkem?

 

HAAS+SOHN Rukov s.r.o.

Nádražní 260

Jiřetín pod Jedlovou

407 56

Česká republika

 

Tel.:+420 412 332 909

Mob.:+420 725 997 742

E-mail: martin.sazama@haassohn.com

Internet: www.haassohn-rukov.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/haas-sohn-rukov-s-r-o-kooperace

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU