banner
5 nejnovějších poptávek
Dodavatel hutních materiálů
Větrání vzduchu, rekuperace do haly
Plechy a profily
Sekční garážová vrata
Dodavatel lahví
5 nejnovějších nabídek
Portálové obráběcí centrum FREP-D 20×40 A
Obráběcí centrum typ FFЕQ 100-R/A6
Brusky hrotové - BU 16, výrobce TOS
Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS
Frézky nástrojářské - FNGP 40 CNC, výrobce INTOS

Každodenní péče o podlahu

24/11/2017

 

Věnovali jste svůj čas i energii na to, abyste ošklivou dřevěnou podlahu uvedli do téměř bezvadného stavu? Provedli jste veškeré úkony s tím spojené, tedy očista, broušení, očista, natírání, broušení, očista, závěrečné broušení? Teď tedy máte to nejhorší za sebou. Ale aby podlaha zůstala dlouho krásná a čistá, musíte jí věnovat další péči. Ta spočívá v pravidelném čištění.

Lakované podlahy

Lakovaná podlaha je nejjednodušší na pravidelnou očistu. Přesto není nejvhodnější používat jakýkoliv přípravek. Pokud chcete, aby si lakovaný povrch udržel co nejdéle svůj vzhled, použijte vodouředitelný čistící přípravek Hard Floor FRESH od CIRANOVA. Je vhodný nejen na prkenné podlahy, ale také na parkety a nábytek. Samozřejmě vše musí být lakované. Dejte pouze pozor na přílišné máčení podlahy. Přípravek řeďte v koncentraci danou návodem.

Olejované podlahy

Také olejovaná podlaha potřebuje pravidelnou péči. Tu jí dodáte použitím správného přípravku. Pokud jste po obroušení použili jako vrchní nátěr barevný olej, je potřeba i pro následnou péči zvolit stejný odstín. Pro pravidelné čištění použijte Parketové mýdlo CIRANOVA. Je vyrobené z přírodních olejů, tedy nejen že čistí, ale zároveň navrací olej do dřeva. Je potřeba takto čistit podlahu alespoň 1x do měsíce. Pro světlou podlahu použijte bílé mýdlo.
Jednou za rok je vhodné použít Olej na údržbu a péči. Ten je vhodný na údržbu olejovaných podlah podlahovými, voskovými nebo UV oleji. Před aplikací umyjte podlahu parketovým mýdlem, v případě silného znečištění použijte Intenzivní čistič. Nechte zaschnout. Poté naneste slabou vrstvu Oleje na údržbu, nechte pár minut impregnovat a poté dosucha vytřete bílým čistým hadrem. Ideální doba schnutí a vytvrzení je 24 hodin, přičemž během této doby nesmí přijít na podlahu voda.

Náš tip: Vyzkoušejte si předem na nejméně viditelném místě daný produkt, abyste zjistili včas případnou nežádoucí reakci dřeva.

Laminátové podlahy

Stala se vám nehoda, že se vám rozlilo například lepidlo na laminátovou podlahu? Ukápl vám olej a na podlaze zůstaly nehezké skvrny. I toto lze vyčistit. stačí použít LAMI CLEAN čistič, který je vhodný pro údržbu laminátových podlah a podlah z tvrdých syntetických materiálů. Umí odstranit zašlou špínu, tuky, olej, krém na boty, ale také například stopy po gumě a po všech běžných lepidlech. Nanesete na postižené místo a vyčistěte. Přebytek setřete vlhkým hadrem. Pro běžnou údržbu použijte péči Lami fresh. Je vhodný i pro všechny typy nábytku z laminátu.

Voskované povrchy

Pro údržbu voskovaných dřevěných podlah použijte Tekutý parketový vosk. Má vynikající vodoodpudivé a protiskluzné vlastnosti. Dodává se v odstínech žlutý, hnědý a bezbarvý. Pro údržbu voskovaných ploch nábytku, trámů, dveří, dřevěných podlah, ale i pro mramor a linoleum je výborný Tekutý leštitelný vosk. Je vyroben na základně přírodních surovin, jako je carnabua, candelina, surový včelí vosk a portugalský terpentýnový olej. Tento vosk nejen vyživuje dřevo, ale dodá mu i vysoký lesk.

 

ACOLOR s.r.o.

Semovická 498

Bystřice u Benešova

257 51

Česká republika

 

Tel.:+420 317 793 437

Fax: +420 317 729 160

E-mail: acolor@acolor.cz

Internet: www.acolor.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/acolor-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU