banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba plast
Výroba formy
Poptávám cenovou nabídku na tři zástěny na terasu
Stavební a zednické práce v domě
Zhotovení hřiště
5 nejnovějších nabídek
LDPE regranulát - různé odstíny
PS regranulate black RAL 9004
Nivelační tlumící prvky a silentbloky
Brusivo SIA
Rohože ze sekaných skelných vláken – CSM – chopped strand mats

Morbidelli X200/X400 - PANAS spol. s.r.o.

17/12/2019

Z konstrukčního hlediska se jedná o portálové provedení s pohonem na obou stranách. Pracovní plocha stroje je tvořena rastrovým stolem z fenolické pryskyřice nebo hliníkové slitiny. Na stroji lze nakonfigurovat až 3 pracovní jednotky zároveň: hlavní frézovací elektrovřeteno, vrtací hlavu a otočnou drážkovací pilu nebo doplňkové frézovací elektrovřeteno.

Frézovací elektrovřeteno může být ve 3, 4 nebo 5 osém provedení (výkon od 9 do 15 kW). Hlavní zásobník nástrojů hřebenového typu (max. 18 pozic) je umístěn v blízkosti elektrovřetene uvnitř pohyblivého ochranného krytu stroje. Na přání je pak k dispozici zadní rotační (16 pozic) a boční hřebenový (max. 19 pozic) zásobník nástrojů. Vrtací hlavy jsou dostupné v mnoha velikostech provedení dle požadavků (až 21 vertikálních vrtáků), navíc s možností vybavení drážkovacími pilkami v osách X a Y. Standardem u SCM je použití technologie rotoaxiálních hřídelí s prodlouženým intervalem údržby. Rozsah otáček vrtáků lze plynule nastavovat v rozmezí 2.000 – 8.000 ot/min. Zajímavou novinkou je použití rozměrově upravených horizontálních vrtacích hlaviček ve vrtací hlavě, které dovolují provést horizontální vrtání již 9 mm od podkladní desky! To v praxi znamená, že pro následné horizontální vrtání dílců není nutné ze stroje odejmout podkladní MDF desku a používat přísavky! Jako třetí jednotku lze zvolit buďto otočnou pilu 0-90° nebo doplňkové frézovací elektrovřeteno (5 kW).

Pracovní stůl je dostupný v šířkách od 1.250 do 2.200 mm a délkách od 2.500 do 4.300 mm. Pro maximální účinnost podtlakového upínání je možné zvolit rozdělení pracovní plochy na zóny (max. 30) navíc doplněné o dynamické řízení vakua, které vždy soustředí maximální podtlak do místa obrábění. Maximální výška obrobku je 150 mm (X200) resp. 180 mm (X400).

Z hlediska zástavbových rozměrů lze zvolit mezi variantou kompletně bez ochranného hrazení (ProSpace) nebo verzi s ochrannou ohradou (ProSpeed), kde lze dosáhnout max. rychlosti posuvu v ose X až 50 m/min.

Stroje jsou dodávány buďto jako samostatné, nebo doplněné o automatické zakládání/odebírání, čímž se pak jedná o tzv. kompletní nestingovou linku, která výrazně snižuje nároky na přítomnost a práci obsluhy. Pracovní cyklus nestingové linky může být doplněn o automatický tisk etiket, který probíhá na zakládací plošině současně během operace frézování. Každý dílec je tak opatřen etiketou s identifikačními údaji.

Ovládání stroje je pomocí integrovaného PC v ovládacím panelu EYE-M s dotykovou obrazovkou 21“ a dálkového ovladače. Uživatelské rozhraní Xilog MAESTRO je založeno na Cad/Cam systému dovolující plnohodnotné řízení a ovládání stroje i méně zkušeným uživatelům. Zajištěna je i kompatibilita s oborovými korpusovými programy (IMOS, Corpus 3D, Špinar, CabinetVision, atp.).

 

 

PANAS spol. s.r.o.

Jordánská čp. 978

Praha 14 - Kyje

198 00

Česká republika

 

Tel.:+420 281 940 344

Fax: +420 494 322 077

E-mail: panas@panas.cz

Internet: www.panas.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/panas-spol-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU