banner
5 nejnovějších poptávek
Plastové přepravky
Obrábění dílů
Výroba dílů
Stavební a hutní materiál
Vypálení/pálení dílů a profilů dle dokumentace z černého plechu
5 nejnovějších nabídek
Nabídka volných lisovacích kapacit na lisech Engel
AKCE!! Nejžádanější obálky nyní prodáváme za zvýhodněné ceny!!
PLASTOVÉ OBÁLKY PRO VAŠE ZÁSILKY, sáčky pro balení roušek
Balení pečiva do sáčků, ekologické sáčky
Mytí oken, podhledů a výloh

Morbidelli X200/X400 - PANAS spol. s.r.o.

17/12/2019

Z konstrukčního hlediska se jedná o portálové provedení s pohonem na obou stranách. Pracovní plocha stroje je tvořena rastrovým stolem z fenolické pryskyřice nebo hliníkové slitiny. Na stroji lze nakonfigurovat až 3 pracovní jednotky zároveň: hlavní frézovací elektrovřeteno, vrtací hlavu a otočnou drážkovací pilu nebo doplňkové frézovací elektrovřeteno.

Frézovací elektrovřeteno může být ve 3, 4 nebo 5 osém provedení (výkon od 9 do 15 kW). Hlavní zásobník nástrojů hřebenového typu (max. 18 pozic) je umístěn v blízkosti elektrovřetene uvnitř pohyblivého ochranného krytu stroje. Na přání je pak k dispozici zadní rotační (16 pozic) a boční hřebenový (max. 19 pozic) zásobník nástrojů. Vrtací hlavy jsou dostupné v mnoha velikostech provedení dle požadavků (až 21 vertikálních vrtáků), navíc s možností vybavení drážkovacími pilkami v osách X a Y. Standardem u SCM je použití technologie rotoaxiálních hřídelí s prodlouženým intervalem údržby. Rozsah otáček vrtáků lze plynule nastavovat v rozmezí 2.000 – 8.000 ot/min. Zajímavou novinkou je použití rozměrově upravených horizontálních vrtacích hlaviček ve vrtací hlavě, které dovolují provést horizontální vrtání již 9 mm od podkladní desky! To v praxi znamená, že pro následné horizontální vrtání dílců není nutné ze stroje odejmout podkladní MDF desku a používat přísavky! Jako třetí jednotku lze zvolit buďto otočnou pilu 0-90° nebo doplňkové frézovací elektrovřeteno (5 kW).

Pracovní stůl je dostupný v šířkách od 1.250 do 2.200 mm a délkách od 2.500 do 4.300 mm. Pro maximální účinnost podtlakového upínání je možné zvolit rozdělení pracovní plochy na zóny (max. 30) navíc doplněné o dynamické řízení vakua, které vždy soustředí maximální podtlak do místa obrábění. Maximální výška obrobku je 150 mm (X200) resp. 180 mm (X400).

Z hlediska zástavbových rozměrů lze zvolit mezi variantou kompletně bez ochranného hrazení (ProSpace) nebo verzi s ochrannou ohradou (ProSpeed), kde lze dosáhnout max. rychlosti posuvu v ose X až 50 m/min.

Stroje jsou dodávány buďto jako samostatné, nebo doplněné o automatické zakládání/odebírání, čímž se pak jedná o tzv. kompletní nestingovou linku, která výrazně snižuje nároky na přítomnost a práci obsluhy. Pracovní cyklus nestingové linky může být doplněn o automatický tisk etiket, který probíhá na zakládací plošině současně během operace frézování. Každý dílec je tak opatřen etiketou s identifikačními údaji.

Ovládání stroje je pomocí integrovaného PC v ovládacím panelu EYE-M s dotykovou obrazovkou 21“ a dálkového ovladače. Uživatelské rozhraní Xilog MAESTRO je založeno na Cad/Cam systému dovolující plnohodnotné řízení a ovládání stroje i méně zkušeným uživatelům. Zajištěna je i kompatibilita s oborovými korpusovými programy (IMOS, Corpus 3D, Špinar, CabinetVision, atp.).

 

 

PANAS spol. s.r.o.

Jordánská čp. 978

Praha 14 - Kyje

198 00

Česká republika

 

Tel.:+420 281 940 344

Fax: +420 494 322 077

E-mail: panas@panas.cz

Internet: www.panas.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/panas-spol-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU