banner
5 nejnovějších poptávek
Koupím europalety, palety EUR / EPAL - nejvyšší cena
Obrábění dílů dle výkresové dokumentace
Kovovýroba dílů, velkosériová výroba
Kovoobrábění dílů 100, 200, 400ks dle přílohy
Zámečnické práce
5 nejnovějších nabídek
Dvouobrátkový patkový elektromotor B3.
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S
Portálové obráběcí centrum FREP-D 20×40 A

Napsali o nás ... aneb 3D tiskárna ve skautských oddílech

30/12/2016

 

Letos v létě jsme díky podpoře Kraje Vysočina a MŠMT  zakoupili (a sestavili) 3D tiskárnu s dalším příslušenstvím a zavedli do klubovny internet. Výrobky z 3D tiskárny jsme vyzkoušeli hned na letním táboře a do naší činnosti prostoupily i v dalších měsících – např. před Vánoci si děti mohly navrhnout vlastní vykrajovátko na cukroví, které bylo následně na 3D tiskárně vyrobeno.

Před prázdninami jsme v klubovně zavedli internetové připojení přes místního poskytovatele OubCom.net. Připojení k internetu využívají zejména naši vedoucí při přípravě programů pro děti, mohou jej ale využít i děti na schůzkách a víkendových akcích, které se v klubovně konají.

Počátkem léta jsme zakoupili stavebnici tzv. open source 3D tiskárny PRUSA I3 MK2 od českého výrobce Josefa Průši, která je hodnocená jako nejlepší 3D tiskárna na světě a je také nejpoužívanější 3D tiskárnou na světě. Tiskárnu jsme museli nejdříve sami sestavit (video na Facebooku), díky čemuž jsme se o konstrukci a samotné 3D tiskárně dozvěděli mnohem více, než kdybychom ji koupili sestavenou (navíc to bylo levnější). Spolu s tiskárnou jsme koupili repasovaný notebook, který využíváme a budeme využívat k 3D modelování a pro využívání při celoroční činnosti našich oddílů.

3D tiskárna tiskne plastové výrobky z různých materiálů různých barev, vždy to jsou struny o určitém průměru (v našem případě 1,75 mm). Materiálů jsme vyzkoušeli řadu (ABS, HIPS, PLA, PET, …) a nejvíce se nám osvědčil ekologický a biodegradabilní plast PLA (zjednodušeně to je kukuřičný škrob). Díky podpoře výrobcem materiálů pro 3D tiskárny Plasty Mladeč máme dostatečnou zásobu tiskového materiálu PLA a hlavně širokou paletu barev pro využití při naší činnosti.

Výrobky z 3D tiskárny jsme vyzkoušeli hned na letním táboře, pro který jsme připravili modely zvířecích stop. Po vytlačení stop do bláta se tak děti mohly učit odlévat zvířecí stopy. Vytiskli jsme si také originální táborové nášivky na skautské kroje.

Několik týdnů před Vánoci dostaly děti na schůzkách možnost si vytvořit vlastní návrh vykrajovátka na cukroví. Ty jsme následně na 3D tiskárně vyrobili z plastu PLA, který má certifikát o potravinové bezzávadnosti. Někteří neváhali a již na vánoční výpravy přivezli cukroví vytvořené jejich vlastními vykrajovátky.

Pomocí vykrajovátka z 3D tiskárny jsme vyrobili i originální přání, která jsme rozdávali účastníkům tradiční štědroodpolední vycházky.

Ve využívání moderních technologií v naší činnosti chceme pokračovat i nadále. Děkujeme našim partnerům, díky kterým jsme mohli projekt uskutečnit! Především děkujeme Kraji Vysočina a MŠMT za poskytnutou dotaci na realizaci projektu, společnosti OubCom.net za připojení k internetu a společnosti Plasty Mladeč za dodané tiskové materiály.

 

 

Plasty Mladeč – přidružená výroba ZD Haňovice

Haňovice 18

Chudobín

783 21

Česká republika

 

Tel.:+420 585 100 311

Mob.:+420 603 240 851, provoz: +420 603 454 221

Fax: +420 585 347 006, provoz: +420 585 347 146

E-mail: plasty@plastymladec.cz

Internet: www.plastymladec.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU