banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba dle přílohy
Zámečnické práce
Dělení
Sváření nerezové oceli
Oprava, přetěsnění a seřízení soustruhu
5 nejnovějších nabídek
Plastový granulát
Konzolová frézka FGV 32
ASV 7-SET - „Kapesní“ akumulátorový šroubovák
Frekvenční měnič GD10-1R5G-S2-B; 1x230VAC; 1,5kW/ výstup 7,5A, 3x230VAC
OHÝBAČKA KARI SÍTÍ A ROHOŽÍ - HAMBI KSE603V

Nerezové trubky od společnosti AK 1324, s.r.o. 04/10/2018

07/06/2018

 

 

Nerezové trubky jsou vyrobené z korozivzdorné oceli. Tato ocel je vysocelegovaná se zvýšenou odolností vůči chemické či elektrochemické rezivosti (korozi). Odolnost oceli proti korozi je založena na schopnosti pasivace povrchu železa. Pasivita nerez oceli je dosažitelná v mnoha prostředích, nicméně v různých specifických prostředí se lze setkat s lokálními druhy koroze.

Například:

  • Štěrbinová koroze
  • Bodová koroze
  • Mezikrystalová koroze
  • Korozní praskání

Nerezové trubky máme trvale skladem a jsme schopni Vám je dodat ve velmi krátké lhůtě. Spolupracujeme výhradně se spolehlivými a prověřenými výrobci, dodáme vám téměř jakékoli množství. A to platí nejen o nerezových trubkách, ale o veškerém našem sortimentu, např. nerezový hutní materiál.

Katalog  s nerezovými trubky naleznete zde.

Nerezové trubky můžeme podle struktury a chemického složení rozdělit do tří základních skupin:

  • Feritické oceli
  • Martenzitické oceli
  • Austenitické oceli

Dále můžeme nerezové trubky rozdělit na přechodové oceli:

  • Feriticko-austenitické
  • Martenziticko-austenitické
  • Poloferitické oceli

I když nerezová ocel obsahuje vysoké množství legur, 12 až 30 % chrómu, až 30 % niklu nebo do 24 % manganu a dalších, jedná se vždy o slitinu uhlíku s železem (ocel).

Využití Nerezové trubky

Samotné využití nerez oceli je velice široké. Jeho využití najdeme například v chemickém, automobilovém či potravinářském průmyslu, ve stavebnictví i jako architektonický materiál, při výrobě lodí a podobně.

Ocel

Je nejběžněji se používající kovový materiál. Jako hlavní důvody nejrozsáhlejšího využití můžeme přiřadit k samotným vlastnostem oceli, kde se s pomocí legování uhlíkem a kombinací tepelného a tepelně-mechanického zpracování může ovlivnit vlastnosti ocelí v rozsáhlém rozmezí. Zásluhou těchto procesů tak můžeme vlastnosti oceli přizpůsobit k zamyšlenému použití.

Co je koroze

Je samovolné, postupné rozrušení kovů nebo nekovových organických i neorganických materiálů, jako jsou horniny či plasty, vlivem chemické nebo elektrochemické reakce s okolním prostředí. Koroze většinou probíhá v plynech, v kapalinách, ale také i v zeminách a různých chemických látkách, které jsou ve styku s tímto materiálem. Projevy koroze jsou rozdílné a projevují se například změnou vzhledu až po celkový rozpad celistvosti.

Vznik koroze je způsobena elektrochemickými procesy, kde hlavním faktorem je atmosférický kyslík, neboli hydroxidová skupina (OH), následují anionty vzniklé z kyselin (CO32-, Cl-, NO2-, SO42-, atd.) Jedná se o chemický proces, kdy vodíkové ionty kyselin se nahrazují ionty kovu, což vede ke vzniku soli.

 

 

AK 1324, s.r.o.

Butovická 317

Studénka

742 13

Česká republika

 

Tel.:+420 558 910 120

Mob.:+420 777 635 595

E-mail: s.ulmanova@ak1324.cz

Internet: www.ak1324.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/ak-1324-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU