banner
5 nejnovějších poptávek
Vykupujeme tvrdé PVC, trubky, profily, lišty...
Venkovní úklidové služby
Hutní materiály ocel
Pozinkované kontejnery
Ohýbání profilů 35. 000ks
5 nejnovějších nabídek
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
Třífázový frekvenční měnič GD10-0R7G-S4-B GD10
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - PERFEKT 42CA-CC
ODPADOVÉ PYTLE SE SLEVOU AŽ 40% !!
Služba recyklace plastů

Nové přístroje v řadě RETRO od společnosti OBZOR, výrobní družstvo Zlín

28/08/2019

 

 

Naše autorská kolekce RETRO se rozrůstá o dvě novinky: LED

stmívač a zcela unikátní přepínač 3 světel. Oba jsou již v

prodeji.

 

LED Stmívač RETRO

Zařazením RETRO LED stmívače do nabídky reagujeme na moderní trend vybavování domácností úspornějším LED osvětlením. Postupné stmívání jasu v domácnosti dnes patří mezi stále více žádané funkce. To byl také impuls pro nás udělat krok vstříc těmto požadavkům a výsledkem je naše novinka - LED stmívač. S tímto řešením lze ovládat intenzitu nejen stmívatelných LED zdrojů světla, ale i klasických žárovek ze žhavým vláknem. Stmívač má velice jednoduchou obsluhu, stačí pouze otáčet středovým elementem pro více či méně jasu. Díky integrovanému nezávislému střídavému přepínači můžete navíc světla spínat jak z jednoho, tak i z více míst.

Kolekce RETRO navozuje design minulého století, ale svou technickou výbavou rozhodně patří mezi horkou současnost. Z pohledu materiálů je LED stmívač dostupný ve stejných variantách jako celá řada RETRO, tedy s rámečkem z keramiky, dřeva nebo betonu, výjimku zatím tvoří pouze design Retro Sklo. Různé typy vypínačů v sérii RETRO v jedné místnosti lze tak snadno sladit. K usazení LED stmívače RETRO na stěnu není třeba žádné speciální stavební předpřípravy, naopak jeho strojek se usazuje do běžných instalačních krabic o minimální hloubce 40 milimetrů.  

 

 

LED stmívač umožňuje plynulou regulaci osvětlení pomocí otočného ovladače a je schopen regulovat zdroje LED světla do maximálního zatížení 100 W a max. počtu 10 ks LED zdrojů světla. Je také možné použít LED stmívač pro změnu jasu i klasických žárovek se žhavým vláknem a to od 10 W do 250 W.
Přístroj reguluje intenzitu osvětlení ve dvou režimech MODE 1 (trailing-edge - funkce odřezu fáze) a MODE 2 (leading-edge - se zpožděným zapnutím fáze). Do stmívače byl integrován nezávislý střídavý přepínač, který umožňuje použití v obvodech, kde je potřeba ovládat osvětlení z více míst.

 

Přepínač 3 světel

Řadu Retro jsme obohatili také o zcela unikátní řešení, jak v klasické elektroinstalaci ovládat tři světla z jednoho místa: přepínač tří světel. „Inspirací a podnětem pro výrobu tohoto přepínače se nám stal zvídavý dotaz zákazníka, kterému se líbil design Retro, jestli by bylo možné ovládat více jak dvě světla pomocí jednoho vypínače. Výsledkem vývoje se stal právě přepínač na tři světla v řadě RETRO s vačkovým mechanismem uvnitř. Funkce přepínače spočívá v jednoduchém otáčení středového ovladače, kterým se postupně rozsvěcují (a zhasínají) světla ve třech různých  elektrických okruzích. Díky tomu se mimo jiné šetří nejen náklady oproti pořízení tří kusů vypínačů, ale i místo na stěně, kde by jinak bylo zapotřebí více vypínačů. Cvakání, typické pro vypínače RETRO při otáčení ovládací kličky, zůstává zachováno i u tohoto řešení.

 

 

 

Oba představíme široké odborné veřejnosti i na veletrhu AMPER 19. - 23.3. 2019 v Brně.

 

OBZOR, výrobní družstvo Zlín

Na Slanici 378

Zlín

763 02

Česká republika

 

Tel.:+420 577 195 111

Fax: +420 577 195 152

E-mail: odbyt@obzor.cz

Internet: www.obzor.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/obzor-vyrobni-druzstvo-zlin

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU