800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava fasádních omítek
Malířské práce a obnova nátěru fasády
Realizace úpravy komunikace
Oprava chodníku - I.etapa
Rekonstrukce střechy a podkroví
5 nejnovějších nabídek
5 služeb pro Vaši stavbu v 1
Technický dozor investora - TDI
Regálová řešení
Retraky s unikátním naklápěním kabiny
Vychystávací vozíky

Nové služby a unikátní zkušební zařízení

06/01/2015

 

tzus_120

 

Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. (TZÚS Praha, s.p.) v letošním roce představil několik unikátních zařízení, kterými byly vybaveny akreditované zkušební a kalibrační laboratoře. Vybavování novými moderními přístroji a zařízeními výrazně přispívá ke komplexnosti a zkvalitňování nabídky služeb zákaznické klientele. Dovolte nám představit alespoň krátký výčet několika zajímavých služeb a zařízení, jež lze nově nebo zmodernizovaně využít.

Zařízení pro stanovení odporu proti proudění vzduchu

TZÚS Praha, s.p. – pobočka Teplice představila novou akreditovanou zkušební metodu korespondující s normou ČSN EN 29053 – Akustika; Materiály pro použití v akustice – Stanovení odporu proti proudění vzduchu. Princip zkoušky zjednodušeně spočívá v měření odporu vzduchu vzorku v měřicí komoře, který má vliv na akustické charakteristiky materiálu. Tato služba doplňuje širokou nabídku služeb pobočky Teplice v oblasti měření a hodnocení fyzikálních faktorů. Detailní technický popis včetně kontaktu na specialistu naleznete zde.

Přístroj na měření tepelné vodivosti  λ – Meter EP500e

V letošním roce TZÚS Praha, s.p. – pobočka České Budějovice zakoupila zcela nový přístroj na měření tepelné vodivosti λ u široké škály stavebních materiálů. Přístroj německé výroby patří ke špičce ve svém oboru a nabízí široké možnosti při měření různých materiálů, a to nejen klasických tepelných izolantů, ale také například sypkých materiálů či vzorků s nerovným povrchem. Samozřejmostí je moderní vyhodnocovací software, který splňuje stejně jako přístroj samotný požadavky evropských, mezinárodních i amerických norem. Přínosem celé akvizice je zrychlení a zefektivnění procesů v celé oblasti, ve kterých pobočka České Budějovice v rámci TZÚS Praha, s.p. tradičně působí, tzn. zkoušení a posuzování tepelně-izolačních materiálů nebo zkoušení vnějších zateplovacích systémů (ETICS) pro vydávání Evropských technických posouzení (ETA). Detailní technický popis včetně kontaktu na specialistu naleznete zde.

Zařízení na stanovení protiskluzných vlastností všech druhů podlahových krytin

Požadavky na podlahové krytiny jsou velmi různorodé a zkušebních postupů je velké množství. TZÚS Praha, s.p. – pobočka Plzeň patří tradičně ke špičce v oboru zkoušení podlahových krytin. Proto v letošním roce implementovala nové speciální zkušební postupy v oblasti protiskluzných vlastností podlahových krytin. Postupy umožňují simulovat různé reálné situace – namátkou chůze na boso, v botách, za mokra, za sucha atd. Všechny zkušební postupy jsou prováděny dle požadavků příslušných norem. Detailní popis včetně výčtu norem naleznete zde.

Zařízení kalibrační laboratoře – měřicí přístroj VERTEX 311

Akreditovaná kalibrační laboratoř č. 2223 při odštěpném závodu Zkušební ústav lehkého průmyslu v Českých Budějovicích rozšířila svoje portfolio kalibračních zařízení o měřicí přístroj VERTEX 311 se speciálním snímacím zařízením, které umožňuje rychlé, třírozměrné a přesné měření. Hodí se především ke kalibraci rádiusových a závitových šablon, přípravků, měřítek a zkušebních sítí. Detailní popis přístroje včetně kontaktu na specialistu naleznete zde

 

TECHNICKÝ A ZKUŠEBNÍ ÚSTAV STAVEBNÍ Praha, s.p. /TZÚS Praha s.p./

Prosecká 811/76a
Praha 9 – Prosek
190 00
Česká republika

Tel.: +420 286 019 400 – ústř.; +420 286 887 292 – sekr.
Fax: +420 286 891 393
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU