banner
5 nejnovějších poptávek
Barevné kovy
Olověné autobaterie s elektrolyty
Návrh a modernizace nových www stránek
Vykupujeme tvrdé PVC, trubky, profily, lišty...
HDPE plastové přepravky
5 nejnovějších nabídek
MELEN PE-HD, svařovací drát extrudovaný
Vodorovná vyvrtávačka W 100
FEIN modul plošného broušení GRIT GIL
Vertikalni soustruh- karusel SKJ 20A
COMPRECISE H3/24 kompresor s olejovou náplní rychloběžný

Nový elektrický vozík Toyota Traigo 48

23/06/2016

toyota_120

 

Designéři Toyoty se opět vytáhli. Představujeme odborné veřejnosti znamenitou novinku s excelentními jízdními vlastnostmi, velmi nízkou spotřebou energie a bezkonkurenční šířkou pracovní uličky. Nové tříkolové i čtyřkolové elektrické čelní vysokozdvižné vozíky Traigo 48 jsou stejně efektivní při práci mezi regály i při manipulaci na venkovních plochách.

Při konstrukci vozíků Traigo 48 byla klíčovým faktorem odolnost, vynikající ovladatelnost, bezpečnost provozu a důraz na nízké provozní náklady. Testy naznačují prodloužení operačního času vozíku na jedno nabití baterie až o 30 % a o přibližně 9 % vyšší produktivitu při převozu a zakládání palet. Pro intenzivní provozy máme navíc připravené řešení s li-ionovými bateriemi.

11 modelů nové řady, tříkolových i čtyřkolových, nabízí nosnosti 1,5 - 2,0 tuny při vyložení 500 mm, kapacitu baterie až 750 Ah, vynikající výšku zdvihu 7,5 metru a rychlost pojezdu 20 km/hod.

  • tříkolky - šest modelů 1,5 - 1,6 - 1,8 - 2,0 t
  • čtyřkolky - pět modelů 1,6 - 1,8 - 2,0 t

 

traigo_413

 

Boduje design i technologie skryté uvnitř vozíku

Cílem Toyoty bylo překročit očekávání zákazníků v produktivitě, ve spotřebě energie a účinnosti elektrických motorů.

Martin Křapka, produktový manažer pro čelní vysokozdvižné vozíky uvádí: "Dosáhli jsme těchto cílů použitím nejmodernějších technologií a navržením konstrukce kompaktního šasi s delším rozvorem, kratší vzdáleností na čelo desky vidlic nebo širšími koly, což znamená i dosažení vyšších zbytkových nosností ve větších výškách. Díky intenzívnímu výzkumu jsme vyvinuli nové komponenty a nové technologie, které zajišťují dosažení výjimečné účinnosti a nízké spotřeby energie i ve velmi intenzivních provozech."

Nové modely se vyznačují například zvýšenou stabilitou na nerovných površích a díky kompaktnímu designu nabízejí výrazně menší poloměr otáčení a praktickou obratnost i v těch nejužších prostorách. Vylepšený design kabiny, posilovač řízení a snadné ovládání přispívá k pohodlí a vyšší efektivitě obsluhy.

Dramatické snížení nákladů na přepravu jedné palety

Snadné manévrování, vyšší zbytkové nosnosti, vylepšené parametry kabiny řidiče a mimořádná hbitost i na omezeném prostoru umožňuje dosažení maximální produktivity a přepravu o 9 % více palet za časovou jednotku. Výbornou manévrovatelností vynikají zejména vozíky s tříkolovým šasi, jejichž přesné a jemné řízení se chová stejně jako posilovače řízení u moderních automobilů. Čím pomaleji vozík jede, tím je řízení citlivější, a naopak. Čtyřkolky mají zase vylepšený poloměr otáčení díky ostřejšímu rejdu.

Oddělené hnací motory s integrovanou automatickou parkovací brzdou znamenají přesné řízení v každé rychlosti a lepší kontrolu při polohování vozíku. Různé způsoby boční výměny baterie a elektrický posilovač řízení pro snadné řízení u tříkolových modelů vylepšují produktivitu všech modelů nové řady a jsou zárukou bezproblémové práce v intenzívních a vícesměnných provozech.

Nové Traigo 48 překypuje energií

Nové 48V čelní vysokozdvižné vozíky Toyota přinášení nejvyšší výkonnost a produktivitu ve své třídě, přičemž dosahují nejnižší spotřeby energie. Energetická účinnost řady Traigo 48 může být dále zdokonalena použitím li-ionových baterií.

"Nasazení li-ionových baterií vede k výjimečně dlouhým provozním časům díky tomu, že umožňují i rychlé průběžné dobíjení, například během přestávky obsluhy, takže je neustále k dispozici. Vede rovněž k výraznému zjednodušení managementu a péče o baterie a eliminuje výměnu baterií ve vícesměnných provozech," vysvětluje Martin Křapka.

Bezpečnost založená na systému SAS

Díky vybavení unikátním systémem aktivní stability Toyota SAS a dalšími bezpečnostními prvky aspiruje řada Traigo 48 na vedoucí postavení i v bezpečnosti a ochraně řidiče, stejně jako v nízké úrovni provozních nákladů. Stejně jako ostatní vozíky Toyota jsou i modely řady Traigo 48 konstruovány v souladu s principy výrobního systému Toyota TPS, zaručujícího nejvyšší úroveň kvality, odolnosti a spolehlivosti.

"Osvědčený SAS je podpořený dalšími důležitými funkcemi - zpomalováním v zatáčkách, automatickou parkovací brzdou a jistým pohybem i stáním na svazích a rampách nebo uzavřenou podlahou šasi. Komponenty umístěné ve spodní část vozíku jsou tak velmi dobře chráněna proti poškození úlomky palet, kovovými šponami a podobně," dodává Martin Křapka.

 

Toyota Material Handling CZ s.r.o.

K Vypichu 1049
Rudná
252 19
Česká republika

Tel.: +420 311 651 111
Mob.: zelená linka: +420 800 900 911
Fax: +420 311 651 311
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU