banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Poptáváme zemní a výkopové práce, výkop startovací a cílové jámy protlaku
Poptávka - Zednické práce - omítky, stovky m2
Výměna osobních výtahů
CNC centrum
Poptávka - Projekt pro RD, rekonstrukce bytových jednotek
5 nejnovějších nabídek
Gitterboxpalety dle normy UIC
Zabýváme se prodejem návleků na MOPY, rozmýváků a žínek
Služba recyklace plastů
Svozové vozidlo střední velikost
Nabídka CNC tvářecích strojů

Obrábění, kovoobrábění - UCB TECHNOMETAL, s.r.o.

07/03/2022

 

Obrábění, kovoobrábění

V našich provozech jsme schopni pomoci zákazníkovi i při požadavku maloobjemových či speciálních zakázek z oblasti obrábění kovů. Jde o klasické obrábění na tradičních obráběcích strojích.

Obrábění konvenčním soustružením

Z našich služeb v oblasti obrábění nabízíme hrubování a konvenční soustružení materiálů, které realizujeme na hrotových soustruzích od průměru 30 mm do maximálního průměru 600 mm a délky 1500 mm.

Naše další specializace je výroba silnostěnných pouzder. Technologie obrábění umožňuje výrobu pouzder dle specifikace zákazníka, na míru od rozměru D/d 40/20 do maximálního rozměru: D/d 550+1/268-2 mm a délky 1000 mm.

Nabízíme klasické kovoobrábění od 1 ks.

Technické zajištění obrábění:

  • SUS 50, SU 63, SU 63, SU 63A, SU 80, SU 80A

Technické zajištění

 

Hrubování povrchu frézováním

Obrábění hrubováním se provádí na konvenčních duplexních frézkách do maximální šířky nebo výšky profilů 400 mm a délky 1250 mm.

Technické zajištění obrábění:

  • FS 36, FBDW 400

Technické zajištění

 

Historie obrábění kovů

Obrábění kovů doprovází člověka od nepaměti. Nejprve s primitivními nástroji, dokonce i bez ohně, se člověk pokoušel vytvářet své první nástroje, zbraně, ozdoby a další předměty, které měly ulehčit jeho život nebo napomoci k přežití v nehostinné přírodě.

Podle historiků se prvním obráběným kovem stalo zlato, které bylo možné ve volné přírodě nalézt jako čistý kov. Ostatní kovy jako měď, cín, železo jsou v přírodě přítomny jako rudy, jejich obrábění tedy musely předcházet první objevy z oblasti metalurgie.

Obrábění bronzu

Bronz je slitina mědi a cínu. Samotná měď je příliš měkká pro nástroje či zbraně, které vyžadují ostré hrany a určitou míru tuhosti. Po přidání cínu do roztavené mědi dojde k "vytvoření" bronzu, který lze snadno obrábět do tvarů s požadovanými vlastnostmi. Tento objev vedl k ohromnému pokroku civilizace. Obrábění bronzu je oproti následné oceli relativně snadné.

Obrábění železa

K objevu technologií pro výrobu železa došlo především z důvodu vyčerpání lehce dostupných ložisek mědi a cínu. Železné rudy jsou v zemské kůře rozšířeny výrazně více než měď a cín. Následně s objevy z hlediska metalurgie železa došlo i k výraznému pokroku v oblasti obrábění tohoto kovu. Společně s objevy týkající se výroby oceli a jejího obrábění došlo na konci 19. a začátku 20. stolení k nebývalému rozkvětu lidské civilizace, průmyslu a technologií.

 

UCB TECHNOMETAL, s.r.o.

Chrustenice 163

Loděnice u Berouna

267 12

Česká republika

 

Tel.:+420 313 033 300

Fax: +420 313 033 306

E-mail: info@litina.info, prodej@unitedcastbar.com

Internet: www.unibar.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/ucb-technometal-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU