banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Máme zájem o rekonstrukci krovu, montáž střešních latí, pokládka nové plechové střešní krytiny
Poptávka - Máme zájem o zateplení bytového domu, dotace
Poptávka - Bourací práce, instalace sanity, nové obklady, stavební a zednické práce v koupelně, práce na klíč
Poptávka - Elektroinstalatérské práce v bytě, elektroinstalace
Poptávka - Mám zájem o renovaci oken
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S
Nábytek, židle, vybavení interiéru do 10ti dní
Použité oktabíny k prodeji
Plastové přepravní boxy
Váš tryskací stroj nepracuje správně?

Odborné znalosti polymerů v oblasti boje proti COVID-19 - Ensinger s.r.o.

04/10/2021

 

 

Odborné znalosti polymerů v oblasti boje proti COVID-19

Aby se zvýšila produkce vakcín, Solvay, Ensinger a optek zajišťují řetězec s přidanou hodnotou pomocí přesných komponent

Více než 180 milionů lidí se nakazilo koronavirem SARS-CoV-2, který již několikrát zmutoval. Účinné vakcíny byly vyvinuty v rekordním čase, ale k překonání pandemie jsou zapotřebí miliardy dávek vakcín. Aby se rozšířila výroba, jsou mimo jiné naléhavě nutné senzorové komponenty. Tělesa senzorů-jako ta vyrobená pro Optek společností Ensinger z vysokovýkonného plastu-umožňují kontrolu kvality v biofarmaceutickém procesu.

„Naše senzory detekují například teplotu, pH nebo koncentraci bílkovin v kapalině,“ vysvětluje Jürgen Danulat, generální ředitel optek, společnost specializující se na řešení pro řízení inline procesů. "Součást s měřicími rozhraními na médium je složitá a obtížně se čistí." Namísto průtokových sestav z nerezové oceli se proto ve zvýšené míře používají takzvané jednorázová zařízení (S.U.C.), které se po použití zlikvidují. Minimalizují rizika kontaminace, prostoje a náklady spojené s chemickým čištěním, sterilizací a validací. “

 

Vysoká oddanost zdraví

"Výroba těl senzorů z lékařského polymeru, skla a kovu vyžaduje vysoce přesnou výrobní technologii." Všechny tyto odborné znalosti a všechny tyto zdroje máme interně, “říká Dr. Roland Reber, generální ředitel společnosti Ensinger. "Jsme ale závislí na dobrých dodavatelích, jako je Solvay." Během celého procesu jsme byli plně podporováni podrobnými technickými znalostmi a poskytováni konkrétní řešení týkající se dodržování předpisů “.

"Naše služby s přidanou hodnotou vylepšují naše vysokovýkonné polymery a podporují trendy zpracování biofarmy. Radel® PPSU ukazuje, jak kriticky důležité jsou materiálové technologie v tomto rychle se měnícím a náročném odvětví. K testování materiálů při dodržování předpisů používáme vysoce proaktivní přístup“, řekl Jesal Chopra, viceprezident pro zdravotnictví, životní prostředí, spotřebitele a stavebnictví, segment materiálů v Solvay. 

Solvay vyrábí materiál polyfenylsulfon (PPSU), prodávaný jako Radel®, v různých barevných odstínech. Biologicky inertní pryskyřice vyniká vysokou mechanickou, chemickou a tepelnou stabilitou a lze ji čistit a sterilizovat všemi zavedenými metodami. V sídle společnosti Ensinger v Nufringenu je granulovaný materiál extrudován do polotovarů. Další zpracování desek a tyčí s názvem produktu „TECASON P MT“ probíhá v závodě Cham v Bavorsku, největší pobočce skupiny Ensinger.

Špičková kvalita - také v partnerství

Zde zpracováváme technické plasty na složité díly s extrémně úzkými tolerancemi pro naše zákazníky, “říká Fred Nass, který má na starosti divizi obráběných dílů Ensinger se svými cca. 150 zaměstnanci. "Počínaje skladováním polotovarů, opracováváme součásti pomocí CNC obráběcích center, kontrolujeme kvalitu a po vyčištění je montujeme do sestav na míru." V současné době standardně v čisté místnosti konpletujeme a balíme kolem 100 verzí těles senzorů pro senzory optek. “

Každý krok zpracování je u společnosti Ensinger přesně zdokumentován a kvalita je průběžně kontrolována. "Pro nás je to stejné jako u koncových zákazníků z lékařské a farmaceutické oblasti nebo z leteckého průmyslu: vše je o prvotřídní kvalitě a sledovatelnosti v celém řetězci přidané hodnoty," vysvětluje Fred Nass. "Tady těžíme ze skutečnosti, že z procesního hlediska může být Ensinger komplexním dodavatelem -od dodávky surovin až po balení specifická pro zákazníka." Máme také velmi solidní partnerství s dodavateli a zákazníky. A to se vyplácí dlouhodobě - nejen během pandemie COVID. “

Další informace


Váš kontakt pro prodejní informace

Dominik Schweiger 

Ensinger GmbH
sales@ensingerplastics.com


O společnosti Solvay

Solvay je vědecká společnost, jejíž technologie přinášejí výhody mnoha aspektům každodenního života. S více než 23 000 zaměstnanci v 64 zemích spojuje Solvay lidi, nápady a prvky, aby znovu objevil pokrok. Skupina usiluje o vytvoření udržitelné sdílené hodnoty pro všechny, zejména prostřednictvím svého plánu Solvay One Planet vytvořeného kolem tří pilířů: ochrana klimatu, zachování zdrojů a podpora lepšího života. Inovativní řešení skupiny přispívají k bezpečnějším, čistším a udržitelnějším výrobkům v domácnostech, potravinách a spotřebním zboží, letadlech, automobilech, bateriích, chytrých zařízeních, zdravotnických aplikacích, systémech čištění vody a vzduchu. Společnost Solvay, založená v roce 1863, se dnes řadí mezi tři největší světové společnosti v drtivé většině svých činností a dodává čisté tržby 9 miliard EUR v roce 2020. Společnost Solvay je kotována na burzách Euronext v Bruselu (SOLB) a Paříži a ve Spojených státech, kde se s jejími akciemi (SOLVY) obchoduje prostřednictvím programu ADR úrovně I.

Více se dozvíte na www.solvay.com

O společnosti Ensinger

Skupina Ensinger se zabývá vývojem, výrobou a prodejem směsí, polotovarů, kompozitů, technických dílů a profilů ze strojírenských a vysoce výkonných plastů. Ensinger používá ke zpracování termoplastických polymerů širokou škálu výrobních technik, jako je vytlačování, obrábění, vstřikování, odlévání, sintrování a lisování. S celkem 2 700 zaměstnanci na 35 místech je rodinný podnik celosvětově zastoupen ve všech hlavních průmyslových oblastech s výrobními závody nebo prodejními kancelářemi.

O společnosti optek

optek vyvíjí, vyrábí a distribuuje řešení pro inline monitorování procesů. Fotometrické a elektrochemické senzory se používají k přesnému měření relevantních parametrů, jako je pH, teplota, vodivost, barva, zákal nebo absorpce UV kapaliny. Z jednoho zdroje dodává optek také systémové komponenty, jako jsou analyzátory, převodníky, příslušenství a měřicí články pro integraci senzorové technologie do výroby. To zahrnuje buňky pro jedno použití (S.U.C.), např. pro výrobu biofarmaceutik.
optek-Danulat GmbH, se sídlem v Essenu, Německo, s pobočkami v USA, Singapuru a Číně, od svého založení v roce 1984 dokončila více než 30 000 instalací po celém světě.

Více se dozvíte na www.optek.com
 

Ensinger s.r.o.

Průmyslová 991

Dobřany

334 41

Česká republika

Tel.:+420 377 972 056-8

Fax: +420 377 972 059

E-mail: ensinger@ensinger.cz

Internet: www.ensinger.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/ensinger-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU