banner
5 nejnovějších poptávek
Koupím europalety, palety EUR / EPAL - nejvyšší cena
Obrábění dílů dle výkresové dokumentace
Kovovýroba dílů, velkosériová výroba
Kovoobrábění dílů 100, 200, 400ks dle přílohy
Zámečnické práce
5 nejnovějších nabídek
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
Konzolová frézka FGV 32
FLEXO KABEL 3m 2x1,5mm2 H07RN-F PRYŽ
Balící linky - Ovinování palet
PC vytlačovací - čirá

Parketový olej pro nátěr dřevěných podlah

24/09/2017

 

Každá dřevěná podlaha potřebuje po určitém čase užívání renovaci. Zvláště pokud máte podlahu z masivního dřeva. Pokud je podlaha nová, můžete volit mezi více způsoby vrchní úpravy. K uvážení přichází lak, olej nebo vosk. Pokud chcete jen oživit původní vzhled, budete pravděpodobně pokračovat v tom nátěru, který jste použili posledně. Výhoda olejovaných povrchů spočívá v tom, že dřevu uchováte přírodní vzhled a přesto může dýchat.

Přestože se lakované povrchy lépe udržují a vypadají trochu honosněji, nejsou zcela vhodné pro všechny typy dřeva. Musí se uvážit fakt, že dřevo neustále pracuje. Lak může na takovém dřevě časem popraskat, vzniknou minitrhlinky, do kterých se postupně zanese špína a vzhled podlahy dostává zabrat. Oproti tomu olejované podlahy se udržují o něco hůř, než ty lakované. Jejich výhodou je větší barevná škála, kdy si můžeme pohrát z mořidly či tónovacími oleji. Také jednoduše opravíte menší poškození.

Parketový olej CIRANOVA HARDWAXOIL

Hardwaxoil je určen díky své přírodní ochraně pro dřevěné podlahy a další dřevěné prvky. Klasický lak vytvoří vrstvu a dřevo nemůže dýchat. Olej naopak pronikne do dřeva a zajistí mu optimální ochranu. Výsledkem je přírodní vzhled, který je jednoduše udržitelný a opravitelný. Podlaze dodává přirozený vzhled a zajistí dobrou chemickou i mechanickou odolnost.

Způsob aplikace

Hardwaxoil nebo Hardwaxoil Magic se nanáší ve 2 vrstvách. Po přebroušení plochy aplikujete první vrstvu oleje. Dřevo se brousí ve směru vláken, použijte hrubost zrna 80 - 120 a nezapomeňte důkladně odstranit brusný prach. Olej v plechovce je nutné dobře promíchat. Nátěr provádíte štětcem, válečkem nebo leštícím strojem. Pro následné vetření oleje do dřeva použijte strojní pad, pokud nemáte k dispozici, pak stačí ručně vetřít hadrem. Necháte zaschnout a poté aplikujete druhou vrstvu oleje. Podlaha je pochozí již po 6 hodinách, je lepší nechat zaschnout déle, klidně až 12 hodin. Proces schnutí nelze jednoznačně určit, vše závisí na množství nanášeného oleje, teplotě v místnosti i větrání.

Údržba olejované podlahy

Olejovanou parketovou podlahu je nejjednodušší čistit použitím přípravku Ciranova Parketové mýdlo, dle míry zašpinění aplikujte cca 1x týdně. Smíchejte parketové mýdlo s vlažnou vodou, jak je uvedeno v návodu. K očistě použijte mop, podlahu příliš nenamáčejte, přebytečnou vodu setřete. Parketové mýdlo čistí a vyživuje podlahu.

Jednou za rok je vhodné použít pro údržbu olejované dřevěné podlahy přípravek Ciranova Olej na údržbu a péči.

 

 

ACOLOR s.r.o.

Semovická 498

Bystřice u Benešova

257 51

Česká republika

 

Tel.:+420 317 793 437

Fax: +420 317 729 160

E-mail: acolor@acolor.cz

Internet: www.acolor.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/acolor-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU