banner
5 nejnovějších poptávek
Stavební práce
Visutá terasa
Stavební úpravy
Stavební úpravy
Rotační tabletovací lis
5 nejnovějších nabídek
Váš tryskací stroj nepracuje správně?
Mokré lakování
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS

Průmyslové vysávání - Fispogroup s.r.o.

08/11/2019

 

Průmyslové vysávání je velice specifickým oborem úklidu. Každé odvětví má svá výjimečná specifika, na která je potřeba stále nová a nová odsávací řešení. Možností jak řešit standardní problémy je velké množství. K dispozici jsou jednofázové jednomotorové až třímotorové vysavače se sacím výkonem až 4500 W, určených pro nepravidelné vysávání. Naopak k nepřetržitému odsávání jsou určeny třífázové sací turbíny. Vysavače vybavené takovými turbínami mohou dosahovat výkon až 25 kW. Kvůli potřebám jednotlivých provozů je nutné používání širokého spektra filtrů, hadic a ostatního příslušenství. Většinu vysavačů lze přímo (po jednoduchých úpravách) používat i na vysávání vlhkých materiálů, vody nebo kapalin, některé vysavače je potřeba speciálně přizpůsobit, některé mohou vysávat pouze suchý odpad nebo prach. Doplňkovými funkcemi průmyslových vysavačů jsou např. oklep filtru (manuální, automatický, elektronický, vzduchový), možnost vyprazdňování odpadních nádrží nebo předřadných nádob apod.

Potravinářství a zemědělství

Vysavače určené do potravinářských a zemědělských provozů musí splňovat veškeré hygienické a bezpečnostní podmínky. Průmyslové vysavače využívané v potravinářství se vyznačují silnou a zvláštní filtrací (HEPA filtry, cyklónové jednotky, filtry k vysávání horkých odpadů) vysokým průtokem vzduchu a nízkým podtlakem (vysávání velkého množství jemných prášků a odpadů).Vysání odpadů v nebezpečných prostředí vyžadující atestaci vysavačů slouží stroje s certifikací ATEX nebo TÜV (viz. kategorie speciální vysávání). Vysavače lze používat i jako centrální sací jednotky pro odsávání odpadu z několika míst zároveň. Lze doporučit i vysavače zvládající vysávání suchých a mokrých odpadů zároveň bez výměny filtrů.

1. Vysavače pro náročné provozy
Výroba cereálií, zemědělské zásobování, zpracování obilovin, pekárny, zpracování potravin a masa, výroba nápojů, skladování a balení, konzervárenství

2. Vysavače pro střední provozy
Cukrovary, mlékárny, gastro-provozy, výroba instantních jídel

3. Vysavače pro malé provozy
Provozovny, restaurace, jídelny, cukrárny 

Strojírenství a elektrotechnika

Nejdůležitější nároky kladené na odsávání ve strojírenství a elektrotechnice je nepřetržitost procesu a dokonalá čistota. Vysavače jsou proto vybaveny výkonnými třífázovými motory a téměř neprostupnými filtry (filtry s propustností až 0,005%). Poměrně často se v takových provozech odsávají spolu s odpadem i emulze a oleje (viz. speciální vysávání). K vysávání velice jemných prachů slouží cyklónová jednotka, kterou jsou již stroje přímo vybaveny, nebo lze dokoupit samostatnou jednotku. Pro méně náročné provozy jsou k dispozici vysavače s jedním až třemi jednofázovými motory, které se doporučuje požívat pro příležitostné vysávání. Do potenciálně nebezpečného provozů lze vybrat vysavače s atestací nebo certifikací ATEX nebo TÜV (viz. kategorie speciální vysávání). Některé vysavače se vyznačují speciálními funkcemi jako možnost připojení přídavných zařízení, oklepu filtru, elektronických plováků, čerpadel apod. Často se průmyslové vysavače v tomto odvětví používají jako centrální sací jednotky pro odsávání z několika míst zároveň.

1. Vysavače pro náročné provozy
Strojírny, výroba automobilů a automobilových komponentů, výroba kolejí a kolejových a železničních vozidel, výroba lodí, letadel, těžební a hutní techniky

2. Vysavače pro střední provozy
Železárny, výroba elektrických přístrojů a výkonové elektroniky, elektrárny a teplárny

3. Vysavače pro Malé provozy
Dílny, drobní živnostníci a řemeslníci

Stavebnictví

Specifikem úklidu ve stavebním průmyslu je velká hmotnost vysávaného materiálu. Proto jsou vysavače nastaveny s vysokým sacím výkonem a podtlakem a nízkým průtokem vzduchu (vysávání malých těžkých předmětů). V případě vysávání těžkých materiálů je myšleno na snadné vyprazdňování odpadních nádob, které je velice snadné díky tankům na kolečkách. Stroje se většinou dají používat i na odsávání kapalin nebo vlhkých materiálů. Je myšleno i na údržbu stavebních strojů a to díky menším kompaktním vysavačům. Při hrozbě vysávání v nebezpečném prostředí jsou k dispozici stroje s atestací ATEX nebo TÜV (viz. kategorie speciální vysávání). V případě výroby nebo zpracování cementu lze využívat stacionární vysavače jako centrální odsávací systém pro vysávání na několika místech zároveň, kde se používají také velké metráže rozvodových hadic a automatické očišťování filtru (vzduchem, oklepem, elektronicky).

1. Vysavače pro náročné provozy
Výroba stavebnin, dopravní a pozemní stavby, vodohospodářské stavby, střední provozy

2. Vysavače pro náročné střední provozy
Výroba stožárů, výroba porcelánu a keramiky

3. Vysavače pro malé provozy
Živnostníci, údržba stavebních strojů

Metalurgie

Vysavače využívající se v prostředí výroby železa, oceli a barevných kovů se vyznačují sacím výkonem okolo 30 kW. Z dlouholeté praxe dodávání vysavačů do metalurgického odvětví dokáže společnost Fispoclean s.r.o. doporučit ideální kombinaci vhodného stroje, správně zvolený typ hadice a odolné příslušenství, což napomáhá ke spokojenosti zákazníků. Velký důraz je kladen na odolnost a výdrž materiálů, ze kterých jsou vysavače, hadice i příslušenství nabízeny, vzhledem k vysokým teplotám a nepříznivému prostředí, kde se vysavače v provozu nacházejí. Velmi často je nutné používat stroj, který je vybaven atestací nebo certifikací ATEX nebo TÜV (viz. kategorie speciální vysávání). Ve většině případů kromě údržby strojů je nutností třífázový motor pro non-stop provoz.

1. Vysavače pro náročné provozy
Slévárny, výroba oceli a železa

2. Vysavače pro střední provozy
Výroba ocelových tlakových láhví

3. Vysavače pro malé provozy
Údržba strojů využívaných v metalurgii

Zpracování dřeva, plastů, gumy, textilu apod...

Požadavky kladené na odsávání ve zpracovatelském průmyslu spočívají v nepřetržitém provozu, vysoké nepropustnosti filtrace a antistatické úpravě strojů, hadic a filtrů. Ke splnění těchto požadavku přispívá široká paleta různých druhů filtru (s propustností až 0,005%) atestací strojů a také speciální úpravy hadic a příslušenství. Stroje jsou dodávané s třífázovými motory pro nepřetržité vysávání, ale i varianty produktů s jednofázovými motory pro příležitostné odsávání. Pro zvláštní potřeby je možné k vysavačům připojit přídavná zařízení.

1. Vysavače pro náročné provozy
Pily, zpracování gumy a plastů

2. Vysavače pro střední provozy
Textilní průmysl, výroba kabelů

3. Vysavače pro malé provozy
Drobní řemeslníci a živnostníci, údržba strojů

Chemický a farmaceutický průmysl

Pro chemický a farmaceutický průmysl jsou nejvhodnější téměř vždy certifikované a atestované vysavače s dokonalou filtrací (viz. kategorie speciální vysávání). Téměř vždy se vysávají korosivní, karcinogenní nebo hořlavé materiály (prach i kapaliny).

Služby

Ve valné většině případů se doporučuje všem firmám zabývajícím se službami (úklidové společnosti vyjímaje) používat menší kompaktnější stroje, svými vlastnostmi velmi často podobné strojům doporučovaným do domácností a kanceláří. Důležitou roli při takovém vysávání opět hraje příslušenství, pomocí kterého se dá velmi důkladně vysavač přizpůsobit. Vysavače se vyznačují sníženou hlučností, aby svým hlukem neobtěžovali pracovníky i zákazníky. V případě hotelů a restaurací se mohou využívat vysavače vyšší třídy a to jako centrální odsávací systém. Specifikum restaurací je například současné vysávání suchého i mokrého odpadu.

Ostatní

Dalšími možnostmi zařazení průmyslového vysávání je například zpracování odpadů a recyklace materiálů, kde je vhodné používat vysavače střední třídy. Samozřejmostí je doporučení atestovaných a certifikovaných vysavačů do nebezpečného prostředí (viz. speciální vysávání). V případě výroby skla nebo zlata a cenných kovů se používají stacionární vysavače jako centrální odsávací systém. V případě, že máte speciální požadavky a nenašli jste doporučení v předchozích kategoriích, neváhejte a kontaktujte nás, velice rádi Vám vyhovíme a s Vaším problémem poradíme.

 

Fispogroup s.r.o.

U Rakovky 716

Praha 4

148 00

Česká republika

 

Tel.:+420 261 219 860, 800 333 331

Fax: +420 261 215 333

E-mail: info@fispo.cz

Internet: www.fispo.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/fispogroup-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU