banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba, zámečnická výroba dle přílohy
Obrábění kroužků dle přílohy
Zámečnická výroba, práce
Výroba dílů viz příloha, kvalita !
Zakázková kovovýroba dílů, stálá spolupráce
5 nejnovějších nabídek
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
VOLNÉ KAPACITY PRO LAKOVÁNÍ !!! Kusová a sériová výroba !!
Dvouobrátkový patkový elektromotor B3.
HUTNÍ Materiál - Ocelové Profily - ihned k prodeji!
PC vytlačovací - čirá

Průvodce výběrem regálu

16/09/2017

 

proman_120

 

 

Regály - na co se které hodí?

Stručná charakteristika základních typů regálů z nabídky firmy může být první orientací pro výběr skladových prvků podle potřeb skladování.

Regály paletové

Paletové regály zastupují sofistikovaný systém, jenž umožňujehospodárné řešeni pro různé druhy skladovaných celků. Díky velké variabilitě paletových regálů lze skladovat typizované palety EUR, ale také různé druhy atypických palet. Stavebnicový systém umožňuje skladování pro výšky až do 20 m a pro zatížení buňky do 4500 kg. Oblíbené jsou paletové regály vjezdné a průjezdné (DRIVE-IN). Tento systém je výhodný pro rychloobrátkové sklady, kde se ukládá a odebírá zboží jednoho druhu. Jejich obsluha je buď z jedné strany (vjezdné regály) nebo z obou stran (průjezdné regály). Paletové regály spádové tvoří stavebnicový systém pro EUR dřevěné palety i pro palety Gitterbox, které je opět možno dopravovat podélně i napříč. Pohyb palety ze vstupní strany na výstupní probíhá vlastní vahou na nakloněných válečkových tratích se sklonem kolem 3 - 5 %. Součástí dodávky jsou brzdové válečky, které zajišťují regulaci rychlosti palet. Paletové regály pojízdné jsou součástí regálového systému, kde stačí jedna manipulační ulička pro celý blok regálů. Přesouváním uličky je umožněn přístup ke každé paletě. Tak lze získat vysoce funkční skladový systém, který efektivně využije daný prostor.

Regály policové

Představují nejjednodušší řešení pro různé skladovací prostory. Jejich výhodou je variabilita a schopnost snadno se přizpůsobit jakýmkoli prostorovým podmínkám. Montáž regálů je velice snadná. Pro různá zatížení jsou dimenzovány pro zatížení od 50 - 900 kg na polici, výška stojin do 11 m. Tyto regály jsou vhodné pro jednoduché i vícepodlažní sklady.

Regály konzolové

Konzolové regály jsou vhodné pro ukládání různých materiálů nejčastěji delších rozměrů, např. tyčového materiálu trubek, dřeva či plechu. Výhodou systému je schopnost pojmout délky ukládaného materiálu, které není možné žádným způsobem umístit do jiných typů regálů, při zajištění vysoké nosnosti ukládacích podlaží. Výška regálu, délka konzoly a zatížení na konzolu lze zvolit podle požadavků.

Skladové plošiny

Poskytují optimální využití prostoru přízemí a plošiny. Přístup na podlaží je prostřednictvím schodiště. Přesun zboží se uskutečňuje přes předávací místo nebo zdvižnou plošinu. Možnost vícepodlažní plošiny je podle potřeb zákazníka.

Kritéria volby, jaké regály jsou vhodné pro Vás

Především k nim patří co nejvyšší využití podlahové plochy skladu a výšky budovy - cena pozemků a stavebních prací jsou vstupními fixními náklady, uspořádání a vybavení skladu přitom musí odpovídat realizovaným manipulacím - zboží musí být dobře přístupné pro jeho zaskladnění a vyskladnění. Efektivita provozu roste se snižováním vzdáleností, které musí urazit manipulační vozíky a nachodit skladníci při ručním manipulování se zbožím. Proto je potřeba kvalifikovaně popsat požadavky - rozměry a hmotnost skladovaného zboží, potřebný počet paletových pozic, obrátka zboží, ale i investiční možnosti. Moderní výkonný sklad však vedle regálové skladové techniky tvoří i manipulační, identifikační a informační systémy, z nichž v současnosti poutají zájem systémy správy skladu (WMS) s jednoduchými dialogy na obrazovce, které dovolují zobrazit a optimalizovat kompletní zpracování.

Flexibilita regálových skladů

I skladování se rychle vyvíjí, požadavky na ně se mění, a to přináší nejen změny skladovaného zboží, skladového vybavení, postupů ve skladu, ale i rušení a stěhování skladů. Výběr vybavení skladu je velmi individuální a většinou se nakupuje pro konkrétní potřebu dotyčné společnosti, která většinou neví, co bude za pár let. Vzhledem k nutnosti vyjít zákazníkovi maximálně vstříc, nabízejí i dodavatelé regálových technologií možnost odkoupení svých regálů nebo jejich části zpět. Při stěhovaní do skladu s vyšší skladovací výškou lze např. odkoupit pouze regálové rámy, nahradit je vyššími a použít stávající typy nosníků. Existují i společnosti, které se zabývají výkupem a následným prodejem použitých regálů.

 

regal_565

 

PROMAN s. r. o.

Za Pivovarem 830
Chrudim
537 01
Česká republika

 

Tel.: +420 469 699 570, 469 622 279-280
Fax: +420 469 622 337
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU