banner
5 nejnovějších poptávek
Koupím europalety, palety EUR / EPAL - nejvyšší cena
Obrábění dílů dle výkresové dokumentace
Kovovýroba dílů, velkosériová výroba
Kovoobrábění dílů 100, 200, 400ks dle přílohy
Zámečnické práce
5 nejnovějších nabídek
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
Konzolová frézka FGV 32
FLEXO KABEL 3m 2x1,5mm2 H07RN-F PRYŽ
Balící linky - Ovinování palet
PC vytlačovací - čirá

Revoluce v pokládání podlah

20/02/2017

 

Tak snadné to ještě nikdy nebylo.

 

Společnost Rigips speciálně upravila svou desku RigiStabil, aby byla ještě vhodnější pro suché budování podlah. Dosud se totiž desky musely na podlahu skládat a lepit na sebe ve dvou vrstvách. Teď Rigips představuje převratnou novinku, která montérům a stavebníkům ušetří spoustu času a práce.

Přední výrobce a dodavatel sádrokartonu na českém trhu vyvinul speciální dílce RigiStabil E25, což jsou dvě desky o tloušťce 12,5 mm slepené k sobě a opatřené polodrážkou. Jsou tak připraveny k rychlé a jednoduché montáži suchých podlah.

 

Sádrokarton je nejvhodnější

Není náhoda, že Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Rigips, představila tento nový produkt zrovna na veletrhu Dřevostavby 2017 na pražském holešovickém Výstavišti. Sádrokarton RigiStabil je totiž pro montáž podlah v dřevostavbách zdaleka nejpraktičtější a nejlepší, uvádí k tomu marketingový ředitel divize Rigips, Ing. Martin Sochor. Na rozdíl od litého betonu, například, není třeba používat žádnou vodu a doba zrání je výrazně kratší. Anhydrid se pak jeví z hlediska délky stavebních prací i vlastností jako zcela nevhodný do dřevostaveb.

 

 

RigiStabil

Pro zvýšení stavebně-technických vlastností mohou být podlahové dílce RigiStabil E25 doplněny podkladní izolační vrstvou (suchý vyrovnávací podsyp, dřevovláknitá deska, stabilizovaný polystyren, minerální izolace). Podlahy RigiStabil jsou vhodné i pro instalaci teplovodního či elektrického podlahového topení.

 

Výhody suchých podlah:

 • nízká hmotnost,
 • rychlý postup stavby (bez dlouhých technologických přestávek),
 • suchý proces výstavby (bez zanášení vlhkosti do stávajících konstrukcí),
 • snadná opravitelnost povrchů,
 • rovinnost konstrukcí,
 • neprůzvučnost,
 • ekonomická efektivita,
 • snadná aplikace podlahového vytápění.

 

Dílce RigiStabil E25 se vyznačují vysokou odolností a nízkou hmotností a jsou tedy v tomto smyslu efektivnější než sádrovláknitá podlaha, která vyžaduje náročnější montáž a více zatěžuje nosnou konstrukci. Díky svým vlastnostem přinášejí podlahové dílce RigiStabil E25 ještě jednu podstatnou výhodu - jde o materiál, který lze charakterizovat jako „one-man materiál“. Montáž i manipulaci s ním totiž zvládne bez další pomoci pouze jeden člověk.

 

 

 

O SPOLEČNOSTI SAINT-GOBAIN

Saint-Gobain patří k top 100 průmyslových podnikům světa. Saint-Gobain je dnes díky svým zkušenostem a schopnosti neustále inovovat světovým lídrem na trzích udržitelného bydlení a v oblasti stavebnictví. Navrhuje, vyrábí a distribuuje vysoce výkonné stavební materiály, které poskytují inovativní řešení energetické efektivity a ochrany životního prostředí. Díky svým materiálům nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení lidí na celém světě.

Společnost vyrábí také skla pro stavebnictví i automobilový průmysl, inteligentní zateplovací systémy, systémy zásobování vodou a solární řešení.

V mnoha oblastech, ve kterých na světovém trhu působí, je Saint-Gobain jedničkou na trhu.

 • Saint-Gobain je největším evropským prodejcem stavebních materiálů.
 • Osmdesát hlavních měst světa a více než sto velkých světových metropolí využívá potrubní vedení vyrobené Saint-Gobain.
 • Každé druhé auto, které jezdí na evropských silnicích, má skla vyrobené Saint-Gobain.
 • Každá druhá střecha v Evropě a jedna pětina domů v USA využívá izolace vyrobené skupinou     Saint-Gobain.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU