banner
5 nejnovějších poptávek
Olověné autobaterie s elektrolyty
Obrábění dle výkresové dokumentace
Kovovýroba
Zámečnická výroba, svařování
CNC obrábění
5 nejnovějších nabídek
Dvouobrátkový patkový elektromotor B3.
Balící linky - Ovinování palet
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S

Rodinné domy z hotových prostorových modulů

10/11/2017

 

Překvapivě elegantní, rychlou a levnou výstavbu nabízí technologie hotových prostorových modulů od firmy INTECON. Celé místnosti, dílensky přesně vyrobené, s rozvody a vybavením, jsou na stavbě smontovány v požadovaný dům. Moduly i výsledná stavba mají mimořádnou pevnost a tuhost, čímž se liší od běžných montovaných a dokonce i zděných staveb. Nejen tím nabízejí nový standard bydlení.

Na pohled jsou tyto stavby k nerozeznání od klasických zděných či montovaných staveb. To se týká jak venkovního ztvárnění, tak vnitřních dispozic. Moduly jsou na základě architektonického návrhu vyrobeny a dodány na stavbu včetně povrchových úprav, dlažeb a obkladů, se zabudovanými okny, dveřmi, sanitárními předměty, s připravenými rozvody vody, vytápění, plynu, elektřiny a datové sítě.

Stavby z prostorových modulů INTECON jsou po omínutí k nerozeznání od zděných staveb. Takto vypadá konstrukce před omítnutím

Rámové moduly hotových domů

Mezinárodně velmi aktivní firma INTECON má v této výstavbě více než patnáctiletou tradici, během níž úspěšně dodává své produkty na náročný evropský trh – v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Nizozemí, Belgii, Dánsku a Anglii.

Základem je její, z celoevropského po hledu špičkově zvládnutá technologie výroby mobilních obytných buněk, které musejí nabízet všechny současné vymoženosti komfortního bydlení – jsou místem pro odpočinek, relaxaci, kvalitní hygienu, přípravu jídel atd. Odtud byl již jen krok k výstavbě, kdy se z původních kontejnerů či buněk vyvinuly prostorové dílce (moduly), z nichž se kompletují rodinné domy či bytové stavby a to i víceposchoďové s vnitřním schodištěm.

Prostorové moduly hotových domů převzaly z původních buněk pevný a robustní nosný prostorový rám z kovových profilů. Stěny modulů tvoří sendvičová výplň po vzoru dřevostaveb: na vnitřní straně je sádrovláknitá deska Fermacell, uprostřed rastr z dřevěných trámců, mezi nimiž je minerální tepelná izolace, a z venkovní strany je OSB deska. Na tu je aplikována termoizolační fasáda s tloušťkou izolace až do úrovně pro pasivní dům. I ta se často připravuje ještě ve výrobně.

Na stavbě se hotové moduly osadí a vzájemně sešroubují. Tím stavba získá mj. i vynikající prostorovou tuhost a pevnost, která u lehkých staveb a často i těžkých nemá konkurenci. Krátké dokončovací práce na staveništi se pak týkají zejména interiérových úprav, propojení domovních rozvodů a jejich napojení na veřejné sítě. A dokončení termoizolační obálky domu, tj. fasády a střechy.

Více informací k článku najdte zde

 

International Container-rámové systémy, společnost s r.o. - INTECON, spol. s r.o.

Žižkovská ul. 1330

Velké Bílovice

691 02

Česká republika

 

Tel.:+420 519 346 685

Mob.:+420 739 262 600; 603 237 063

Fax: +420 519 346 075

E-mail: info@intecon-vb.cz

Internet: www.intecon-vb.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU