banner
5 nejnovějších poptávek
Úprava vstupních prostor
Dodávka mobilního zařízení na výrobu štěpky a nakladače
Rekonstrukce kočárovny
Vstřikovací lis na plasty se servopohonem
Pokládky a opravy podlahových krytin
5 nejnovějších nabídek
ASV 7-SET - „Kapesní“ akumulátorový šroubovák
Frekvenční měnič GD10-1R5G-S2-B; 1x230VAC; 1,5kW/ výstup 7,5A, 3x230VAC
PVB materiál
AKCE!! Nejžádanější obálky nyní prodáváme za zvýhodněné ceny!!
PLASTOVÉ OBÁLKY PRO VAŠE ZÁSILKY, sáčky pro balení roušek

Sádrokartony

09/12/2016

 

Vážení přátelé,

pro bližší představu o využití sádrokartonu jsme pro Vás našli popis výhod a typů, kde sádrokarton využijeme v interiérech všech staveb. Může být využit při rekonstrukci rodinných domů, bytů, nebo komerčních prostor, novostaveb bytů, domů či prostor občanské vybavenosti. Nejčastěji se sádrokarton používá na vnitřní stěny, stropy a stropní podhledy v interiérech.

 

Především při rekonstrukci půdních prostor na obytné je zcela nedocenitelný, ovšem stejně dobře je v tomto případě nahraditelný masivními dřevěnými palubkovými obklady. Kromě své estetické funkce (získáme dokonale rovinné a hladké stěny bez potřeby omítání) tepelně a zvukově izoluje prostor, má protipožární funkci a zakrývá elektroinstalaci vedenou po místnosti.


Výhody sádrokartonu

Největší výhodou sádrokartonů je jejich snadná a čistá montáž, přičemž materiál je snadno zpracovatelný a zůstává po něm minimální odpad. Díky tomu, že k instalaci není třeba mnoho prostoru, dá se využít k úpravě menších prostor, nižších stropů apod. Upravovaný interiér je ihned po montáži obyvatelný, nemusíme čekat na zdlouhavé zasychání a podobné procesy spojené s jinými (resp mokrými) stavebními postupy. Sádrokarton plní velmi důležitou estetickou funkci. Architektonicky zlepšuje vzhled místnosti, neboť díky své adaptabilitě působí v interiéru kompaktně.

 

podhled_650

Ideální pro půdní vestavby

Půdní prostory bývají členité, plné složitě řešitelných záhybů, výdutí a původní krovy vytvářejí složitou spleť nekompaktních prostor. Je třeba někudy vést elektroinstalaci, izolovat interiér tepelně, protipožárně zabezpečit nově vzniklé obytné místnosti a především dát interiéru atraktivní vzhled. Sádrokarton navíc izoluje i hluk.

  

Jedinečný pro rekonstrukci bytových jader

Stejné výhody nabízí sádrokarton i při rekonstrukci bytových jader, kde máme základní podobu interiéru již danou a musíme se často přizpůsobit již existujícím dispozicím. Navíc takové prostory bývají často obývané a na nezbytnou dobu se musíme vystěhovat. O to větší je tlak na to, aby rekonstrukce proběhla rychle bez zbytečných průtahů a interiér byl v co nejkratší době znovu obyvatelný v nejlepším možném provedení a co nejestetičtěji. Přitom je sádrokarton lehký a nezatěžuje stávající stavební konstrukce domu.

podhled1_564

Typy sádrokartonu

Vzhledem ke své funkčnosti a způsobu využití, rozlišujeme sádrokartonové desky barevně. Tomuto typu členění odpovídá i jejich cena. Bílý sádrokarton je základním typem sádrokartonových desek pro běžné využití u suchých úprav interiérů. Z tohoto důvodu je i nejlevnější. Zelený sádrokarton se používá na nenosné konstrukce do vlhkých prostor. Díky silné impregnaci byl speciálně vyvinut pro prostory se zvýšenou vlhkostí, jakými jsou především koupelny. Přitom do něj lze zakotvit jiné, lehčí konstrukce, jako například kuchyňskou linku, závěsné WC a bidet, umyvadlo, skříňky, zrcadla či regály. Jeho výhodou je dlouhá trvanlivost a nehořlavost. Při montáži je snadno opracovatelný s minimálními odpady. Modrý sádrokarton má akustickou funkci. Pomáhá efektivně a ekonomicky snižovat zvukovou hladinu v bytových i nebytových prostorách. Červený (růžový) sádrokarton se využívá méně, ovšem třeba v případě výstavby řadových rodinných domů je nezbytností. Jeho hlavní funkcí je protipožární ochrana, která má zamezit šíření požáru.

TAMADEX spol.s.r.o.

Zbečník 19
Hronov
549 31
Česká republika

Tel.: +420 491 482 784
Mob.: +420 725 367 822
Fax: +420 491 481 796
E-mail:
Internet:

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU