800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Světlé palety 500 kusů
Nákup CNC soustruhu
Osvětlení
Kancelářské potřeby
Multifunkční hřiště
5 nejnovějších nabídek
LDPE, HDPE tašky
PET Granuláty
Drtič dřeva ZERMA ZWS 1100
Pomaluběžný přístavný mlýn ZERMA GSL 300/600
Pomaluběžný přístavný mlýn ZERMA GSL 200/500

Schaeffler přinese do Svitav až 1000 nových pracovních míst

22/02/2016

 

schaeffler_300

 

Skupina Schaeffler výrazně posílí svou výrobu autodílů v Pardubickém kraji

Schaeffler přinese do Svitav až 1000 nových pracovních míst

 

  • Téměř 1000 nových pracovních míst ve Svitavách
  • Investice v hodnotě více než 2,5 miliardy Kč (92,5 mil. eur)
  • Zahájení výroby již na podzim 2016

Rozvoj společnosti v regionu, investice v hodnotě víc než dvě a půl miliardy korun a vytvoření 960 nových pracovních míst během tří až pěti let v novém podniku. To jsou záměry skupiny Schaeffler s novou výrobní halou, která se právě začíná stavět v průmyslové zóně ve Svitavách. První provozy by měly výrobu spustit už na podzim roku 2016 a s plnou kapacitou se počítá do roku 2019.

Většina z celkové výše investice půjde na pořízení zcela nových strojních zařízení. Budou umístěna jak ve stávajícím závodě v Lanškrouně, tak zejména závodě novém ve Svitavách. „Předpokládaná investice do budov v celkové výši 500 mil. korun (18,5 mil. . eur) připadne z velké části právě na vybudování nové výrobní haly ve Svitavách,“ objasňuje Jan Goláň, jednatel společnosti INA Lanškroun. Přibližuje též, na jakou výrobu se nový podnik zaměří a komu jsou výrobky určeny: „Výroba se zaměří především na moduly řízení termoregulace, tzv. TMM. Po nich jsme v poslední době zaznamenali extrémně zvýšenou poptávku u stávajících zákazníků a předpokládáme, že zájem budou mít i další. Mezi naše klíčové odběratele patří přední producenti automobilů z Evropy i zámoří.“

Region Svitavska se dlouhodobě potýká s vysokou mírou nezaměstnanosti. Vznik nových pracovních míst ve Svitavách by proto měl tento neblahý trend podstatně zmírnit. Vedle 960 pracovních příležitostí přímo v podniku se totiž počítá také s pozitivním vlivem na dodavatele společnosti, u nichž se také vytvoří sekundární pracovní místa.

Význam podpory zaměstnanosti ve Svitavách a okolí a mimořádná výška investice do nových výrobních prostor se odrážejí i ve faktu, že při slavnostním aktu zahájení stavby Schaeffler Svitavy a poklepání základního kamene, který se uskutečnil 4. 11. 2015 ve Svitavách, byli přítomni jak člen představenstva společnosti Schaeffler Oliver Jung a jednatel firmy INA Lanškroun Jan Goláň na straně jedné, tak na druhé straně také prezident České republiky Miloš Zeman. Ten návštěvu Svitav začlenil jako významný bod do své třídenní cesty po Pardubickém kraji. Při této příležitosti prezidenta doprovázeli i Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje, a rovněž starosta Svitav David Šimek.

Hlavní výrobní program nového závodu ve Svitavách
Thermo Management Modul (TMM) se stará o teplotní řízení chodu motoru, jednotka vlastně řídící teplotu celého hnacího ústrojí. Díky TMM dosáhne spalovací motor optimální provozní teploty v nejkratším možném čase. A to je klíč ke snížení spotřeby paliva a emisí CO2 až o 3,5 procenta. Většina těchto výrobků je určena k exportu.

Plánovaný nový provoz ve Svitavách v číslech:

Poloha: město Svitavy - 23 km od INA Lanškroun
Rozloha pozemku určeného k zástavbě: 75 tis. m²
Produkční plocha v první fázi výstavby: 18,4 tis m2
Termín dokončení: září 2016
Předpokládané zahájení výroby: říjen 2016
Investice do budov (bez technologie produkce strojního vybavení): 500 mil Kč (18,5 mil. eur)

 

 

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a
Praha 10 - Strašnice
100 00
Česká republika

Tel.: +420 267 298 111
Fax: +420 267 298 110
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU