banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba, zámečnické práce viz příloha
Povrchová úprava dílů
Dodávka hydraulické ruky s drápákem
Dodavatel dveří
Zhotovení stavebních a zednických prací v bytě
5 nejnovějších nabídek
0,18kW / 2800 IE1 GLEJ 63 B2 brzdový motor
Portálové obráběcí centrum FREP-D 20×40 A
Obráběcí centrum typ FFЕQ 100-R/A6
NAFTOVÉ INFRAČERVENÉ TOPIDLO XL9 E
HYDRAULICKÝ AGREGÁT 22 kW

SIAD sponzorem obnovy Vlašské kaple v Praze

21/08/2017

 

Kaple nanebevzetí panny Marie v Praze, která je po desetiletí zavřená kvůli špatným podmínkám, je opět konečně přístupná.

Vlašská kaple nanebevzetí panny Marie, významná památka italské komunity v Praze, se vrací do starého lesku. Ve čtvrtek 22. června kapli navštívili italský ministr kultury Dario Franceschini, jeho český protějšek Daniel Herman a také pražský arcibiskup Dominik Duka. Kaple, která byla po desetiletí uzavřena kvůli špatnému stavu, je opět konečně přístupná. Památník - Vlašská kaple nebo také Italská kaple je majetkem italského státu, stejně jako symbol sekulární přítomnosti italské obce v Čechách.

„Po mnoha letech chátrání se do kaple vrací život,“ uvedl na tiskové konferenci italský velvyslanec v Praze Aldo Amati, který se zasadil za opravu památky a velice aktivně hledal prostředky na stavební práce. „Vlašská kaple je symbolem italské přítomnosti v Praze a společně s bývalým Vlašským špitálem, dnešním sídlem Italského kulturního institutu, je společným bodem italské komunity,“ dodal velvyslanec. Kaple se vrátí také její původní náboženské využití: spravovat ji bude Řecko-katolická církev.

Obnova památky, která se nachází na hlavní pražské turistické tepně, v Karlově ulici, je významným počinem italské komunity a italských institucí v ČR. „Obnova mohla začít díky společnému úsilí veřejného a soukromého sektoru,“ uvedl velvyslanec Amati. Na opravu přispěly veřejné instituce, a sice italské Ministerstvo zahraničních věcích, Magistrát hlavního města Prahy a MČ Prahy 1, a soukromí sponzoři. Mezi nimi je i mnoho členských firem Italsko-české komory, a to Generali, Brembo, SIAD a Ahrcos. „Jsem velice hrdý na to, že jsme se mohli zúčastnit obnovy Vlašské kaple. Naše společnost působí jak v Itálii, tak v ČR. Přispět na obnovu stavby, která je tak významným symbolem Itálie v této zemi, to je něco, co jsme si nemohli nechat ujít. Chtěl bych poděkovat velvyslanci Amatimu, který vynaložil do tohoto projektu mnoho sil,“ řekl Alessandro Battaglia, jednatel společnosti Ahrcos, která opravu provádí.

Restaurační práce stály asi milion eur a byly realizovány, jak již bylo řečeno, díky spolupráci mezi veřejnými a soukromými subjekty, jak z italské tak české strany. Skupina SIAD je jedním z těchto subjektů.

Na snímku zcela vpravo je prezident skupiny SIAD p. Roberto Sestini, který se této akce rovněž zúčastnil.

 

 

SIAD Czech spol. s.r.o.

K Hájům 2606/2b

Praha - Stodůlky

15500

Česká republika

 

Tel.:+420 235 097 520

Fax: +420 235 097 525

E-mail: siad@siad.cz

Internet: www.siad.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/siad-czech-spol-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU