banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme LDPE vstřikovací
Zámečnické práce
Výroba plast
CNC obrábění
Hutní materiály
5 nejnovějších nabídek
Brusný kotouč na hliník
NAFTOVÉ INFRAČERVENÉ TOPIDLO XL9 E
Zvýhodněná nabídka nového lisu za skladovou cenu !!!!
Barevný Masterbatch
Plnič / Filler Masterbatch

Soutěž SUSO se potýká s nedostatkem zedníků. Odráží tak stav na celém trhu

07/06/2017

SUSO uzavřelo poslední letošní kvalifikační kolo, které se konalo na výstavě Hobby v Českých Budějovicích od 12. do 13. 5. 2017. Postupového kola se zúčastnilo devět škol. V oboru zedník se však přihlásila jenom čtyři družstva.

 

Po skončení kola není jasné, které družstvo postupuje na soutěžní finále na veletrh FOR ARCH v Praze, protože musí počkat, jak dopadnou v porovnání s ostatními týmy.

 

Manažer soutěže David Surmaj k tomu uvádí: „Kolo v Českých Budějovicích uzavřelo postupovou část, která se vyznačovala výrazně slabší účastí zejména v oboru zedník. Čekají nás změny, musíme na tuto situaci reagovat. S počty účastníků zkrátka nemůžeme být spokojeni.“

 

Na tabulkovém prvním místě skončili mezi zedníky Jakub Landa a Matěj Žucha ze SPŠ strojní a stavební v Táboře. Vítězi klání truhlářů pak jsou Marek Sedlář a Lukáš Dušek z SOU Hluboš.

 

Členové truhlářského vítězného týmu k tomu řekli: „Na první místo jsme nemysleli, připravovali jsme se poměrně krátký čas, ale oproti minulému roku to bylo jednodušší. Po výhře nejlepšího výrobku už jsme výhru očekávali.“

 

Na finále v Praze se těší a netají se sebevědomím, že by mohli vyhrát i tam. Že jejich úspěch je zasloužený, dokládá i hlavní porotce oboru truhlář, Libor Malý: „V každém kole jsme od pedagogů slyšeli, že jsme připravili velmi náročný výrobek. K dispozici mají špičkové stroje Houfek, Mafell, DeWalt nebo stoly Rami. To dříve studenti na soutěži neměli. Ti nejlepší to zvládali, neboť dokázali skloubit řemeslnou zručnost a výhody, které jim vybavení poskytuje.“

 

I přes úspěchy družstev SUSO ukazuje neutěšený stav na trhu práce řemesel. S mírou účasti organizátoři nejsou spokojeni a důvod ke klidu nemají ani výrobci nářadí a strojů. Pokud řemeslnický dorost nebude dostatečný, nebudou mít komu své výrobky prodávat.

 

Právě proto je partnerem soutěže řada věhlasných firem. Generálním partnerem je Wienerberger cihlářský průmysl, a.s., který je patronem rozšířené disciplíny lepení lícových pásků. Hlavní partneři jsou pak XELLA CZ, Schiedel, LB Cemix a HELUZ cihlářský průmysl. Žáci pak pracují na strojích a s vybavením firem HOUFEK, ale i DeWalt, Mafell nebo Ramia.

 

 

Více informací a výsledky soutěžního kola naleznete na www.suso.cz.

 

 

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 21 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA.

 

Kontakt pro média: Martin Ježek, Omnimedia, s.r.o.

T.: +420 608 210 695 | m.jezek@omnimedia.cz

 

Generální partner: Wienerberger, cihlářský průmysl a.s.

Hlavní partneři: XELLA CZ s.r.o., Schiedel, s.r.o., LB Cemix, s.r.o., HELUZ, cihlářský průmysl

Hlavní partner oboru truhlář: HOUFEK a.s.,

Partneři: DeWalt, Mafell, Ramia s.r.o., ŠIOV,

Odborný partner oboru truhlář: VOŠ a SPŠ Volyně, Asociace malých a středních podnikatelů ČR

 

Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví

Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín

Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál, Stolaři-truhláři.cz

Mediální partneři: České stavby, Český rozhlas, Build info, Deník, Učitelské noviny

 

Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS v ČR, AČN, AMSP ČR

Odborná garance: SIOV

 

Odpovědný manažer: David Surmaj, tel.: 222 891 143, e-mail: surmaj@abf.cz, www.suso.cz

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU