731 155 268
banner
5 nejnovějších poptávek
Dřevěné materiály
Obalové materiály
Výroba dílů material l.07l5
Frézování dle přílohy
Přeprava D/Nürnberg - CZ/Vsetín
5 nejnovějších nabídek
Laserové svařování je až 8krát rychlejší než TIG svařování
Horizontální vyvrtávačka WH 10 CNC po generální opravě a modernizaci
VOLNÁ KAPACITA ( ruční montáže, balení a kompletace výrobků...) V PROSTORÁCH HALY
VELKOROZMĚROVÉ CNC OBRÁBĚNÍ - VOLNÁ KAPACITA
Sedák tvarovaný 400x450x75 - Viscoelastická (paměťová) pěna

Speciální malé vodoměrné šachty

27/03/2018

 

Malé vodoměrné šachty dodává naše společnost na český a slovenský trh již deset let. Nejpoužívanější šachtou se stala řada Modulo – více ZDE, která právem zaujala své pevné místo na trhu a získala si důvěru téměř deseti tisíců spokojených zákazníků z řad majitelů nejen rodinných domů, ale také chatařů a to i z horských oblastí.

V naší nabídce však naleznete i další typy malých šachet. V čem se tyto šachty liší a pro koho jsou určeny?

Jedná se o tzv. speciály, které nelze standardně osadit v každém regionu. Možnost jejich použití se odvíjí právě od individuálních požadavků několika málo vodárenských společností nebo menších obecních provozovatelů. Konkrétně jde o použití menších vodoměrů dimenze DN 15 (Qn 1,5 m3/h), stavební délky 110 mm.

Pro tyto ojedinělé případy nabízíme dvě varianty:

  • První z nich je malá vodoměrná (podzemní) šachta Ovalo. Jedná se v podstatě jen o zmenšené provedení malé vodoměrné šachty Modulo, které má na rozdíl od Modula oválný tvar. Nicméně konstrukční segmentový systém, zateplení, otevřené dno, teleskopický poklop a armatury zůstávají stejné. Zajímavostí pak je, že šachtu Ovalo lze dodat už s poklopem, který má o třídu vyšší možnost zatížení než šachta Modulo. Konkrétně jde o třídu C250, tedy zatížení až do 25t.
  • Druhou variantou je nadzemní řešení s označením Bornéo. Představa umístění vodoměru nad zemí a na hranici pozemku, tak jak je to běžné i pro ostatní dodavatele energií a služeb (plyn, elektro nebo např. telefonní přípojka), je pro většinu provozovatelů včetně majitelů nemovitostí ideální představou.. Toto řešení budoucnosti je v naší nabídce již řadu let a pomalu se bortí mýty o nadzemních možnostech umístění vodoměru i v našich klimatických podmínkách. Již osmým rokem úspěšně testujeme cca 30 ks v různých koutech ČR. Od roku 2013 např. také v chatové oblasti na Přerovsku. Širšímu využití zatím brání fakt, že tato šachta umožňuje montáž pouze malého vodoměru DN 15, který je v rámci vodárenství v ČR pro fakturační měření k RD využíván velmi zřídka. Dobrou zprávou je, že na vývoji nadzemního provedení pro běžně používané vodoměry DN 20 se neustále pracuje.

V případě zájmu o šachtu Ovalo či Bornéo je nutné znát běžně používané vodoměry daného provozovatele či vlastníka vodovodu, popřípadě s nimi možnost použití těchto šachet projednat. Ohledně poradenství v tomto směru se můžete rovněž obrátit na naše obchodní oddělení.

Více informací o malých vodoměrných šachtách Ovalo – ZDE a Borneo – ZDE.

 

      

 

HUTIRA - BRNO, s.r.o.

Vintrovna 398/29

Popůvky u Brna

664 41

Česká republika

 

Tel.:+420 541 212 144

Fax: +420 541 219 763

E-mail: info@hutira.cz; obj.brno@hutira.cz

Internet: www.hutira.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/hutira-brno-s-r-o

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU