banner
5 nejnovějších poptávek
Stavební práce
Visutá terasa
Stavební úpravy
Stavební úpravy
Rotační tabletovací lis
5 nejnovějších nabídek
Váš tryskací stroj nepracuje správně?
Mokré lakování
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS

Šroubení na zářezný prstenec 24° - Schwer Fittings s. r. o.

20/05/2019

 

Není šroubení jako šroubení! Tato věta platí zejména pro trubková nerezová šroubení a spoje z ušlechtilé nerezavějící oceli, u kterých záleží na nejvyšší bezpečnosti a krátkých časech odstávek.

Srdcem šroubení na zářezný prstenec podle EN ISO 8434-1 (DIN 2353) je řezný kroužek. Ve většině případů se používají speciálně vyvinuté a společností Germanischer Lloyd testované dvouhranné řezné prstence, které se už miliónkrát osvědčily díky velmi přesnému zhotovení a nejvyšší spolehlivosti. Řezný prstenec ve smontovaném šroubení má tři těsnící místa.

Významné přednosti jsou:

 • Extrémně dobré zářezné vlastnosti
 • Vysoká těsnost, žádná tvorba rzi na povrchu
 • Bezpečná montáž
 • žádné "sedání" řezného kroužku

Použitím převlečné matice, která je na povrchu zušlechtěná, se redukují utahovací momenty až do 35%. Dále se tím zabrání studeným svarům materiálu z ušlechtilé oceli v závitu.

Popis funkce šroubení se zářezným prstencem:

Při dotažení převlečné matice je veden zářezný prstenec do připojovacího konusu. Konus dotlačí řezné hrany prstence při silném dotažení matice do povrchu vložené trubky. Na čelní straně prstence se vytvoří kruhová řasa. Trubka je tlačena do dna vrtání v tělese šroubení a může tam vytvořit při dostatečně čisté a správné montáži další těsnící místo.  Na opačné straně obemkne působením tlaku převlečné matice prstenec trubku. Při dynamické zátěži nabízí toto místo dodatečné uchycení. Je-li trubka přesně a pravoúhle oddělena a čistě odjehlena, mohou ve šroubení vzniknout celkem tři těsnící body.

nerezové šroubení EN ISO 8434-1, šroubení na zářezný prstenec 24°

Šroubení se zářezným prstencem se dělí do tří konstrukčních řad:

LL: Pro stlačený vzduch, umělohmotná potrubí, laboratoře, konstrukci přístrojů; především v oblasti nízkého tlaku do max. PN 100

L: Při větším tlakovém zatížení do max. PN 315, v oblasti měřicí a regulační techniky, v papírnickém a umělohmotném průmyslu, letecké dopravě, hydraulických zařízeních a průmyslu laků a barev.

S: Při silných tlakových nárazech, kmitání a velkém mechanickém zatížení v těžkém strojírenství, výrobě lodí, hornictví, chemickém průmyslu, velkých chladírnách, přístavních zařízeních a plavebních komorách, off-shore, petrochemii, a to běžně v tlakové oblasti od PN 250 do PN 400, při užití kuželových závitů do PN 630.

Pro montáž trubek z nerezavějících materiálů doporučujeme použití předmontážního přípravku z tvrzené ocele. Vyhněte se montáži přímo v tělese šroubení z nerezu! Konusy předmontážních přípravků VOMO podléhají opotřebení musí být proto pravidelně kontrolovány konusovým kalibrem. Aby bylo stále  dosahováno bezvadné montáže, doporučujeme opotřebené předmontážní přípravky vyměnit.

Vylaserované číslo zkušebního protokolu na dílech ve styku s médiem zaručuje i po letech dohledání informací o původu a složení vstupního materiálu a přiřazení k příslušnému certifikátu 3.1. Velikosti od 6mm do 42 mm, a právě tak pracovní tlaky do 630 barů zajišťují těmto šroubením široký záběr použití. Volitelné typy závitů (válcový, kuželový, metrický, NPT…) doplňují nabídkový program. Individuelní řešení, výroba na zakázku a profesionální řízení kvality jsou pro nás samozřejmostí. Všechny výrobky jsou skladem s certifikátem EN 10.204 3.1.

Trubka: Doporučují se bezešvé, měkce vyžíhané přesné  trubky z nerezavějících ocelí - z materiálu 1.4571 podle DIN 2462, třída tolerance D4/T3, nepoužívají se trubky svařované: v oblasti svarového spoje je změněná struktura materiálu a díky tomu se může měnit zářezné chování řezného kroužku. Z důvodu nákladů se ovšem často používají trubky s tenkými stěnami, které při montáži neodolají tlaku řezného kroužku. Aby se zajistila funkce šroubení, doporučujeme použít zesilující objímky.

šroubení na zářezný prstenec 24° EN ISO 8434-1
nerezové šroubení EN ISO 8434-1, šroubení na zářezný prstenec 24°
Leikkuurengasliittimet EN ISO 8434-1
Leikkuurengasliittimet EN ISO 8434-1
nerezové šroubení, nerezové šroubení EN ISO 8434-1, šroubení na zářezný prstenec 24°

kombinace s kuželovým šroubením

Směrově stavitelná kuželová šroubení s kónem 24° z nerezových ocelí odpovídají připojení na závitová hrdla podle DIN 3853 s vnitřním konem 24°.

popis funkce:

Převlečná matice je otočně namontována na těleso šroubení a zajištěna pojistným drátem. Tento se nachází mezi dvěma půlkruhovými radiálními drážkami na tělese šroubení a převlečné matice a má pojistnou funkci. Těsnosti je dosaženo podle DIN 3865 o-kroužkem na kuželu 24° v oblasti  vnitřního konu 24° tělesa šroubení (vrtání W podle DIN 3861).

kuželová šroubení

Přednosti šroubení:

 • šměrově stavitelné díky otočné převlečné matici na tělese šroubení
 • lze je namontovat na všechna obvyklá tělesa šroubení na zářezný prstenec podle DIN 3853
 • malá změna průtoku
 • jednoduchá a rychlá montáž pevným připojením s malým kroutícím momentem
 • velmi vysoká těsnost díky o-kroužku
 • vysoká zatížitelnost při kolísavém tlaku a tlakových špičkách v systému
 • vysoká odolnost proti vytržení díky zámkové konstrukci 
navařovací kužele

Kombinace s navařovacím kuželem

Šroubení s navařovacím kuželem 24° mají navařovací konec přizpůsoben obvyklým průměrům a sílám stěn používaných trubek. Těsnosti mezi tělesem šroubení a kuželem je dosaženo pomocí o-kroužku, který je zapracován na 24° kužel tělesa přivařovací kuželky a je zatlačován do konusu 24° tělesa šroubení.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU