banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba, zámečnické práce viz příloha
Povrchová úprava dílů
Dodávka hydraulické ruky s drápákem
Dodavatel dveří
Zhotovení stavebních a zednických prací v bytě
5 nejnovějších nabídek
Asynchronní třífázový elektromotor patkový B3 zapojení ( Y/D ) 400/690 V do trojúhelníku ( D )
Proces galvanického zinkování a následná pasivace povrchu
CNC obrábění
Zařízení BPS-12.250AV-DC-v17 pro odporové svařování rovinných svařenců
SUA 100P Těžký hrotový soustruh

Štíhlé pracoviště od ENPRAG, s.r.o.

22/03/2019


 

 

Společnost Enprag s.r.o. mimo jiné nabízí LEAN produktové řady a ergonomická pracoviště na míru dle principů Štíhlé výroby. Nabízíme kompletní škálu služeb, od návrhu řešení a zavedení štíhlého procesu, až po možnost montáže svépomocí.

 

Co je Štíhlá výroba?

Štíhlá výroba ušetří náklady, zvýší konkurenceschopnost

Kolik by vaše firma ušetřila během jednoho roku, pokud by měl každý váš zaměstnanec denně například 10 minut navíc? Úspora času, produktivita a schopnost odbavovat zakázky rychle a kvalitně patří mezi faktory, které rozhodují o celkové ziskovosti firmy a návratnosti investic. Právě pro tyto důvody se stále více větších i menších firem rozhodlo k zavedení principů štíhlé výroby.

Lean Manufacturing - žádné plýtvání zdroji

Co znamená štíhlá výroba neboli Lean manufacturing? Jde v podstatě o zvýšení výkonnosti firmy prostřednictvím zlepšení nebo chcete-li optimalizace pracovních podmínek. I když to zní složitě, nejedná se o nic jiného než o přizpůsobení pracoviště k hladkému chodu tak, aby žádný zaměstnanec nemusel nic hledat, zdlouhavě přemýšlet o dalším postupu nebo třeba přenášet těžké věci na větší vzdálenosti. To všechno totiž zvyšuje nároky na čas každého pracovníka, a tím pádem i náklady firmy.

Ve zkratce se dá tedy říct, že štíhlá výroba znamená co největší zisk s co nejmenším množstvím zdrojů – lidských i materiálních. Navíc díky ergonomii "na míru" významně šetří zdraví pracovníků a snižuje nemocnost.

Ke štíhlé výrobě patří také „štíhlý“ nábytek

Co všechno je součástí pracoviště, které se řídí principy štíhlé výroby? Hladký provoz tu většinou zajišťuje celkové nebo částečné Lean řešení. Jeho součástí jsou nejrůznější regálové sestavy a pracovní nábytek sestavený např. z hliníkových profilů, trubkové systémy a válečkové tratě k posouvání součástek, balíků atd. Zkrátka jedná se o soustavu, která ušetří čas a přinese stabilní, flexibilní a standardizovanou výrobu.

Nábytek podle principů štíhlé výroby najde své uplatnění nejen v průmyslových výrobnách a dílnách, ale i v kancelářích, provozovnách, skladech (také těch e-shopových), archivech nebo lékařských ordinacích.

Hliníkové profily, trubkové systémy a válečkové tratě

Naše hliníkové profily a trubkový systém umožňují vytvořit v podstatě jakékoli regálové či jiné pracovní sestavy do výroben, dílen nebo třeba skladů. Takový systém nabízí hned trojí výhodu - optimalizaci výroby, lepší tok materiálu a vyšší produktivitu práce. Součástí těchto systémů mohou být také válečkové tratě, které sníží fyzickou námahu pracovníků a zajistí rychlejší nekomplikovanou práci bez stresu. V případě potřeby je také možné stávající systém kdykoliv a jakkoliv modifikovat, přitom bez výraznějších finančních nákladů.

Jak zavést štíhlou výrobu do své firmy?

Na rozdíl od mýtů, které kolem štíhlé výroby kolují, není třeba zavádět razantní změny v celé firmě naráz. Ano, štíhlou výrobu lze aplikovat plošně, stejně tak je ale možné promyslet, ve které části firmy se vyplatí začít a zavést štíhlou výrobu postupně. Pokud tedy zvažujete zavedení principů štíhlé výroby ve své firmě, začněte klidně už dnes. Náš tým vám poskytne komplexní služby - od návrhu řešení a vizualizace až po montáž na místě.

Více informací najdete zde

 

 

 

 

ENPRAG, s.r.o.

K Holyni 833/42

Praha 5 - Slivenec

154 00

Česká republika

 

Tel.:+420 224 942 663

E-mail: info@kovovynabytek.cz

Internet: www.kovovynabytek.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/enprag-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU