800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Palivové dříví
Kovové regály a gitterboxy
Bukové dřevěné podvaly 155 kusů
Dodávka a montáž chladícího zařízení do skladu
Kancelářská židle
5 nejnovějších nabídek
Dráty pro svařování v ochraných atmosférách
Výroba výpalků
Hutní výrobky
Vstupní/výstupní kontrola, montáž a opracování dílů - VOLNÁ KAPACITA !!!
PVC Granuláty

Taty Steel na kolejnice pro spojení dvou svatých měst v Saúdské Arábii

23/08/2013

 

 

9_253

 

Tata Steel získala zakázku na výrobu 60 000 tun vysokojakostních kolejnic pro nové vysokorychlostní spojení dvou svatých měst Mekky a Mediny v Saúdské Arábii.

 

8_370

 

Nová železnice nabídne 276 mil (444 km) dlouhé spojení miliónům poutníků mezi těmito dvěma městy rychlostí až 200 mph (320 km/h). Trasa přes poušť musí odolat teplotám od mrazů až po 50 °C, stejně jako písečným bouřím, povodním i posouvajícím se písečným přesypům.

Gérard Glas, ředitel drážního oddělení pro Tata Steel, řekl: „Toto je prestižní projekt, který poprvé spojí železnicí obě svatá města.“

„Tata Steel je potěšena tím, že může přispět k vybudování této vysokorychlostní trati, která musí překonat závažné výzvy, jaké představuje stavba vysokokapacitní železniční trati napříč jedním z nejextrémnějších terénů na světě.“

Ocel pro tento projekt bude vyrobena v závodě Tata Steel v Scunthorpe předtím, než z ní budou vyválcovány kolejnice dlouhé 25 m v závodě firmy v Hayange v severní Francii. Práce na výrobě kolejnic začnou koncem tohoto roku a očekává se, že budou pokračovat v průběhu roku 2014.

Kolejnice z Taty Steel již byly použity v obdobně náročných podmínkách pro projekty v Brazílii a Mauretánii. V minulém roce saudské železnice udělily kontrakt pro poslední fázi dokončení, provoz a údržbu vysokorychlostního železničního projektu Haramain skupině z oblasti španělské infrastruktury, stavebním a technologickým společnostem.

Haramain v arabštině znamená dvě svatá místa: Mekka je místem zjevení Koránu a Medina je
rodištěm proroka Mohameda. Očekává se, že novou tratí bude cestovat kolem 160 000 lidí denně – a ještě více během poutí do Mekky. Přepravovat je bude flotila 35 nových
vysokorychlostních vlaků.

Projekt byl zahájen v roce 2009 s odhadovanou cenou více než 12 miliard euro. Otevření nové železniční trasy se chystá koncem roku 2014 nebo počátkem roku 2015.

Kromě obou svatých měst budou na trati tři další zastávky: dvě v Jeddah pro dojíždějící a jedna v Saudi Arabia’s new King Abdullah Economic City, obytném, průmylovém a obchodním makrokomplexu, který je ještě ve výstavbě.

Španělské stavební společnosti Copasa, Imathia a OHL jsou odpovědné za vybudování spodní i svrchní stavby trati, stejně jako drážních zařízení.

Pro další informace kontaktujte Damien Brook na (01724) 405786 nebo damien.brook@tatasteel.com.

O společnosti Tata Steel v Evropě


V Evropě je společnost Tata Steel druhým největším výrobcem oceli. Hlavními oblastmi ocelářských operací jsou Velká Británie a Nizozemí, kde dodává ocel a přidružené služby v oblasti konstrukcí, automobilové techniky, obalové techniky, zdvihání & hloubení, energie & elektřina, vzdušný průmysl a další potřebné trhy po celém světě.

Tata Steel patří mezi 10 největších výrobců oceli. Sdružení má v souhrnu kapacitu více než 28 milionů tun hrubé oceli a přibližně 80 000 zaměstnanců napříč čtyř kontinentů.


www.tatasteelrail.com

Tata Steel Rail
PO Box 1 Brigg Road Scunthorpe
DN16 1BP UK
Katharine HAWKSWELL
Telefon: +44 (0)1724 405414
Katharine.Hawkswell@tatasteel.com


Tata Steel France Rail SA
2 avenue du Président Kennedy,
78100 Saint Germain en Laye
France
Laure LAFARE
Telefon: + 33 1 39 04 63 12
laure.lafare@tatasteel.com
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU