banner
5 nejnovějších poptávek
Zámečnické práce
Výroba plast
CNC obrábění
Hutní materiály
Vodoinstalatérské práce v rodinném domě + dodání materiálu
5 nejnovějších nabídek
Výroba a dodávka trubek
Hodinový Manžel
ODPADOVÉ PYTLE SE SLEVOU AŽ 40% !!
Plastová drť bez kontaminacem, 17tun k okamžitému odběru!
LDPE regranulát - různé odstíny

Textilpryžové manžety

17/06/2017

 

texim_120_02

 

Textilpryžové vrstvené manžety jsou elastické těsnící prvky sloužící k utěsnění vzájemně pohyblivých strojních dílců válcového tvaru. Většinou jde o těsnění dílců vykonávajících vratný přímočarý pohyb, i když použití některých druhů manžet pro pomalý rotační pohyb není vyloučeno.

Příklad použití manžet ŠEVRON.

 

manzeta_632

 

Výrobní řada manžet je vyráběna z NBR a CR pryží vyztužených tkaninou (bavlna nebo azbest) anebo vyrobených z PTFE. Manžety mohou být také povrchově upraveny grafitem nebo molykou pro snížení tření a zlepšení kluzných vlastností. Výsledná konstrukce umožňuje perfektní odolnost vůči médiím, zajišťuje pevnost a zároveň pružnost manžet a prodlužuje jejich životnost.

 

Textilopryžové manžety jsou vyráběny v přesných rozměrech a tolerancích, které usnadňují jejich umístění v ucpávkovém prostoru. Zvlášnost tě snících manžet spočívá v tom, že funkční částí (jazýčky) jsou přitlačovány ke styčným plochám těsnících součástí přímo pracovním tlakem těsnícího média. Pro tuto základní funkční charakteristiku jsou textilopryžové manžety označovány jako samotěsnící. Nedoporučuje se používat nadměrný těsnící tlak, který by deformoval profil manžet a porušil tuto charakteristickou vlastnost.

Ucpávkový prostor má být konstrukčně řešen tak, aby manžeta po montáži nebyla přetahována přes ostré hrany a závity. Jedním z  nejdůležitějších faktorů ovlivňující funkční spolehlivost a životnost manžet je stupeň opracování těsnících ploch. Doporučuje se  dosáhnout co nejdokonalejšího povrchu (asi Ra 0,4) případně použít povrchové kalení nebo dokonalé chromování.

Větší rozměry: pro extrémní průměry se manžety dodávají v běžných metrech, které se na požadovaný průměr stočí a spojí šikmým řezem. Metráž je pouze u profilů č. 7, č . 11,  č . 12 a u profilu ŠEVRON.

Detaily poptávek: poptávky na nestandardní manžety musí obsahovat detailní výkresy nebo použitý vzorek, rozměry těsněného  prostoru, upřesnění pryže nebo výztužné tkaniny.

sada_619

Více informací k článku najdete zde

 

TEXIM, s.r.o.

Kladská 331
Hradec Králové
500 03
Česká republika

Tel.: +420 49 554 55 41; 49 554 19 40
Mob.: +420 603 814 227
Fax: +420 49 540 14 64
E-mail:
Internet:

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU