banner
5 nejnovějších poptávek
Olověné autobaterie s elektrolyty
Obrábění dle výkresové dokumentace
Kovovýroba
Zámečnická výroba, svařování
CNC obrábění
5 nejnovějších nabídek
Dvouobrátkový patkový elektromotor B3.
Balící linky - Ovinování palet
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 42S

Toyota Industries Corporation kupuje společnost Vanderlande

27/03/2017

 

Tímto spojením vznikne přední globální dodavatel s kompletním portfoliem řešení pro manipulaci s materiálem - od manuálních po plně automatizovaná

Toyota Industries Corporation (TICO) podepsala s NPM Capital smlouvu o koupi společnosti Vanderlande - globálního lídra na trhu automatizace logistických procesů letišť a zásilkových společností, a také předního dodavatele automatizovaných skladových řešení.

Tato transakce dokládá strategickou snahu TICO posílit svou přítomnost v segmentu automatizované manipulace s materiálem. Následuje po nedávno oznámené expanzi v Severní Americe v podobě akvizice společnosti Bastian Solutions LLC a znamená další upevnění koncernu TICO na pozici globální jedničky v oblasti komplexních řešeních manipulace s materiálem.
Společnost Vanderlande, založená v roce 1949 a sídlící v nizozemském Veghelu, již dodala svá řešení do více než 105 zemí a ve 30 z nich má své místní zastoupení. Vanderlande staví na inovativních systémech, inteligentním software a službách životního cyklu. V posledních letech vykazuje Vanderlande významný růst a úzká spolupráce s prémiovými zákazníky zaručuje dobrou pozici i do budoucna.
Norio Wakabayashi, výkonný ředitel TICO a designovaný předseda dozorčí rady společnosti Vanderlande, říká: “Vanderlande doplňuje naše stávající portfolio o nabídku kompletní řady integrovaných automatizovaných řešení manipulace s materiálem. Vidíme také silný strategický potenciál ve spojení našich rozsáhlých prodejních a servisních sítí. Tato akvizice vytvoří ještě silnější globální pokrytí prakticky napříč všemi trhy, které se zajímají o automatizaci."
Remo Brunschwiler, CEO společnosti Vanderlande, dodává: „Ve Vanderlande jsme potěšeni zájmem tak úspěšného strategického partnera. Finanční síla koncernu TICO a jeho globální přítomnost umožní naší společnosti pokračovat ve strategii udržitelného rentabilního růstu.
Bart Coopmans, výkonný ředitel NPM Capital, uzavírá:„NPM Capital se od roku 1988 dlouhodobě zaměřovala na investice do společnosti Vanderlande. Trvale jsme podporovali investice do této organizace a její technologické vyspělosti. Výsledkem je aktuální přední pozice Vanderlande na trhu. Vstup Toyoty jakožto silného strategického akcionáře umožní společnosti Vanderlande učinit další krok na cestě za trvalým růstem.”
Akvizice je plně schválena a podporována správní radou a zaměstnaneckým výborem. Vanderlande si zachová své jméno a korporátní identitu a bude také pokračovat ve své činnosti jako samostatný subjekt, ve stejných lokalitách po celém světě jako doposud.
Transakce podléhá obvyklým regulačním schválením a její uzavření se očekává v průběhu 2. kvartálu 2017.

 

Pro další informace se prosím obracejte na:
Jonas Lindell, Senior Corporate Communications Officer, Toyota Material Handling Europe
E-mail: jonas.lindell@toyota-industries.eu
Tel.: +46 70 351 24 38

 

 

1. Přehled akvizice
Metoda akvizice:  Převzetí 100% akcií prostřednictvím plně vlastněné evropské dceřiné společnosti
Cena:    1,16 miliard euro
Plánované datum uzavření obchodu:  Q2 2017

2. Přehled společnosti Vanderlande:
Vanderlande je globální lídr trhu na poli automatizace logistických procesů na letištích a v provozech zásilkových společností. Společnost je také předním dodavatelem řešení automatizace procesů pro sklady elektronických obchodů, prodejce potravin a oděvní sektor.
Dvanáct z dvaceti nejlepších elektronických obchodů a mnoho dalších distribučních firem již důvěřuje efektivním a spolehlivým řešením společnosti Vanderlande. Systémy manipulace se zavazadly této společnosti přepraví na celém světě přes 3,2 miliardy zavazadel za rok - to znamená 8,8 milionu zavazadel denně. Systémy společnosti slouží na šesti stovkách letišť, mezi něž patří i 14 z 20 největších světových letišť.  Systémy společnosti Vanderlande, instalované u největších zásilkových společností světa, vytřídí více než 20 milionů balíků denně (300 balíků každou vteřinu).
Společnost se zaměřuje na konkurenceschopnost a optimalizaci obchodních procesů svých zákazníků. Prostřednictvím úzké spolupráce se zákazníky usiluje o dokonalejší chod provozů a optimalizaci logistických procesů svých zákazníků. Díky rozsáhlému portfoliu integrovaných řešení (inovativní systémy, inteligentní software, služby po celou dobu životního cyklu) dokáže Vanderlande implementovat technologie automatizace rychle, spolehlivě a efektivně.
Společnost Vanderlande, založená v roce 1949, má více než 4 500 zaměstnanců, kteří na nejrůznějších místech všech kontinentů usilují společně o maximální prosperitu svých zákazníků. S neustále rostoucím obratem, který v současnosti dosahuje více než miliardu euro, si společnost za uplynulých šest desetiletí vybudovala celosvětovou reputaci vysoce spolehlivého partnera pro automatizaci logistických procesů.

Pro více informací o společnosti, jejích produktech, technologiích a nabídce pracovních míst, prosím navštivte stránky www.vanderlande.com.

3. Představení společnosti Toyota Industries Corporation
Toyota Industries Corporation (TICO) byla založena v roce 1926 v Japonsku jako výrobce automatických tkalcovských stavů. Od té doby TICO rozšířila svou působnost do řady dalších oborů a v současnosti podniká v celosvětovém měřítku v šesti různých obchodních divizích.
V oboru manipulace s materiálem působí pod hlavičkou společnosti Toyota Material handling Group (TMHG), spravující výrobní závody a prodejní distribuční sítě po celém světě. Již od roku 2001 je TMHG jedničkou na globální trhu

Toyota Material Handling CZ s.r.o.

K Vypichu 1049

Rudná

252 19

Česká republika

 

Tel.:+420 311 651 111

Mob.:zelená linka: +420 800 900 911

Fax: +420 311 651 311

E-mail: prodej@cz.toyota-industries.eu

Internet: www.toyota-forklifts.cz

http://www.industry-eu.cz/firmy/toyota-material-handling-cz-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU