banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba, zámečnické práce viz příloha
Kompletní rekonstrukce koupelny
Výroba a dodání šablony z plastu pro nástřik
Obrábění dílů
Kovovýroba
5 nejnovějších nabídek
Absorbér vlhkosti
LDPE regranulát - různé odstíny
CaCO3 čistý prášek
Plnič / Filler Masterbatch
ODPADOVÉ PYTLE SE SLEVOU AŽ 40% !!

Trubkové konstrukční systémy EcoShape Rexroth

11/09/2017

 

Váš požadavek:

  • rychlá, jednoduchá a cenově příznivá realizace regálů, pracovních stolů, materiálových a logistických vozíků ve výrobě
  • realizace filozofie štíhlé výroby - omezení plýtvání ve výrobě
  • flexibilní trubkový konstrukční systém kombinovatelný s klasickým hliníkovým konstrukčním systémemprofilů s T- drážkou
  • 100% recyklace materiálu- přínos pro životní prostřední a úspora finančních prostředků

Naše řešení:

  • Trubkový konstrukční systém Rexroth pro rychlou konstrukci regálů, vozíků a pracovišť dle principu KAIZEN

Jsme distributorem:

 

 

KONSTRUKČNÍ SYSTÉM PRO STAVBU STOLŮ A REGÁLŮ

Trubkový konstrukční systém z hliníkové slitiny od společnosti Bosch Rexroth reaguje na požadavky uživatelů po jednoduché, rychlé a cenově příznivé realizaci regálů, montážních stolů, materiálových a logistických vozíků ve výrobě.

 

Klasické konstrukční systémy založené na principu tenkostěnné ocelové trubky opláštěné termoplastem jsou uživatelům dobře známé. Vedle svých nesporných výhod, jako je jednoduchost konstrukce a rychlá montáž, však mají i své nedostatky. Je to zejména nízká pevnost spojů trubek, ve kterých po čase dochází k omačkání plastové části pod kovovou spojkou. Spoje se uvolňují a je třeba je dodatečně opět dotáhnout. Další nevýhodou klasických trubkových systémů je příliš veliký počet rozličných typů spojek potřebných ke spojení trubkových profilů. Typ spojky je prakticky závislý od počtu a prostorového uspořádání trubek, které má spojit. To vede k nadměrným skladovým zásobám, co se týká šíře sortimentu. V neposlední řadě je to ekologické hledisko. Po ukončení životnosti zařízení je recyklace opláštěných ocelových trubek problematická. V podstatě patří do kategorie zvláštního odpadu, za jehož ekologickou likvidaci je třeba navíc zaplatit.

 

Inovace jménem EcoShape
Společnost Bosch Rexroth uvedla nedávno na trh trubkový konstrukční systém EcoShape, který si zachovává přednosti klasických systémů a zároveň odstraňuje jejich nedostatky. Koncept systému EcoShape je založen na hliníkovém trubkovém profilu s rybinovými drážkami po jeho obvodu. Složení hliníkové slitiny je stejné jako u desítky let osvědčených hliníkových Bosch-profilů čtyřhranného průřezu – AlMgSi 0,5 F25. Povrch trubkového profilu tvoří tvrdá eloxovaná vrstva. V sortimentu jsou dva typy trubkových profilů průměru 28 mm. První typ profilu je kruhového průřezu, uzavřený, se čtyřmi rybinovými drážkami symetricky rozmístěnými po obvodu.
Druhý typ trubkového profilu má tři drážky po 90° a navíc jednu standardní T-drážku velikosti 10 mm.

 

Trubkový profil D28L
Trubkový profil D28L, N10

 

Spojovací prvky
Masivní spojovací prvky jsou vyrobeny ze zinku tlakovým litím. Vnitřní výstupky ve spojkách zajišťují pevnou polohu trubky ve spojce. Montáž spojek se provádí jednoduše šestihranným klíčem. Pomocí pouhých pěti typů spojek lze vytvořit prakticky libovolné tvarové spojení trubek, ať už pevné nebo otočné spojení pomocí kloubové spojky. Konstrukce spojek umožňuje v podélném směru určitou délkovou toleranci trubkových přířezů. Trubkové profily je tak možné řezat ručně s jistou nepřesností přímo na místě montáže.

 

Antistatické provedení
Pro tzv. antistatické ESD aplikace, kde je požadováno, aby konstrukce zařízení definovaným způsobem odváděla elektrostatický náboj, nejsou zapotřebí žádné speciální trubkové profily nebo spojky. Hliníkový trubkový systém EcoShape je vhodný jak pro standardní tak antistatické aplikace. Vodivého spojení mezi trubkovými profily je docíleno prostým dotažením standardní spojky.

 

Příslušenství
Pomocí adaptérů lze snadno kombinovat trubkový systém s klasickým profilovým konstrukční systémem všude tam, kde je výhodné využít velké pevnosti a tuhosti hliníkového profilu čtvercového či obdélníkového průřezu. Kombinací systémů se docílí optimální pevnosti konstrukce při maximální úspoře materiálu. Vedle trubkových profilů a různých spojek jsou k dispozici závitové vložky, které umožňují připevnění výškově stavitelných nohou a pojezdových kol pro mobilní aplikace. Kladičkové a válečkové dráhy pak v kombinaci s trubkovými rámy umožňují vytvářet FiFo regály, jednoduché gravitační dopravníky apod. Pomocí objímek lze připevnit k trubkovému rámu plošné výplně a realizovat tak např. materiálové police pro ruční pracoviště.

 

Softwarová podpora
Pro plánování složitějších montážních pracovišť či regálů je projektantům a konstruktérům k dispozici MTpro Layout designer, který podporuje přímý export 3D modelů do všech běžných CAD programů a automaticky generuje kusovník použitých dílů. Software disponuje zástavbovou logikou, která podporuje uživatele při sestavování celých systémů. Sestavování metodou „táhni, pusť, uchop“ maximálně usnadňuje práci s programem. MTpro Layout Designer lze instalovat mimo jiné i na platformu Windows 7, 8 ( 32 bit/ 64 bit).

 

Více najdete zde

 

 

PK SERVIS technické součásti s.r.o. - hliníkový konstrukční systém Rexroth Bosch

Nad Sládečkem 600

Tábor, Měšice

390 02

Česká republika

 

Tel.:+420 381 258 658-9

Mob.:+420 777 284 100, +420 777 227 939

Fax: +420 381 258 660

E-mail: info@pkservis.com

Internet: www.pkservis.com

http://www.industry-eu.cz/firmy/pk-servis-technicke-soucasti-s-r-o-hlinikovy-konstrukcni-system-rexroth-bosch

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU