banner
5 nejnovějších poptávek
Dodání solárního vytápění
Zámečnické práce
Hutní materiály
Výroba hliník
Obálky s potiskem a logem
5 nejnovějších nabídek
VOLNÉ KAPACITY PRO LAKOVÁNÍ !!! Kusová a sériová výroba !!
Dvou pólový trojfázový asynchronní motor
JAKL - okamžitý prodej!
Drť z POM Kepital KP20 v zelenej farbe - NA PRODEJ
Nepodarky o rozmere cca 580 x 450 mm z materiálu ABS Terluran GP35 BK - NA PRODEJ

Údržba a vlastnosti Vašich parapetů

14/10/2016

 

stavona_240

 

Parapety jsou ve všech případech koncipovány tak, aby péče o ně byla jednoduchá a snadná a vyhověly tím veškerým požadavkům na rychlou údržbu.
Použitý materiál u všech typů parapetů (plastové, dřevotřískové, umělý kámen,) má hladký povrch bez pórů. Povrch parapetů se nemění ani strukturou ani barevností (jsou odolné proti UV záření). Jejich údržba spočívá v občasném omytí ulpěného prachu běžným saponátem.
V případě, že používáte parapety pro umístění květin, dbejte na to, abyste vodu, která případně ukápne při zalévání otřeli. Povrchy parapetů jsou sice vodě odolné, ale předejte tím vzniku minerálních skvrn ze zaschlé vody.

Obecné zásady, kterých byste se měli držet:   parapety1_247

  • nepoužívejte při čištění ostré předměty ani drátěnky, hrozí nebezpečí nevratného poškození (poškrábání, rýhy)
  • nepoužívejte při čištění abraziva (písky) ani chemikálie (organická rozpouštědla, kyseliny, ethyleny …)
  • nevystavujte parapety vysokým teplotám (otevřený plamen, svařování, pájení apod.)


Plastové parapety (plné i komůrkové) se vyznačují značnou odolností proti mechanickému poškození, zejména nárazu; mají barevnou stálost a jsou naprosto rezistentní vůči působení vody a vlhka, což má svoji výhodu při montážích. Montáže jsou jednoduché a rychlé, spáry je vhodné , zejména z estetického hlediska, uzavřít trvale elastickou těsnící hmotou. Komůrkové parapety jsou opatřeny bočními krytkami.

Co je dobré vědět k montáži dřevotřískových parapetů:

U těchto parapetů by mohla vlhkost, mokro nebo vzlínání vody z čerstvého zdiva zasáhnout dřevotřískovou desku na nechráněných hranách. Proto je nutné před zabudováním chránit veškeré řezné hrany trvale před vlhkostí a mokrem. Znamená to uzavřít povrch hran nasunutím speciální plastové boční či dilatační krytky, popř. použitím použitím hranovaní pásky s nánosem neoprénového lepidla. V případě úpravy hloubky parapetu dojde k odstranění zadní hrany parapetu a pak je zcela nezbytné zadní hranu parapetu uzavřít třeba neoprénovým lepidlem.Veškeré spáry musí být poté uzavřeny trvale elastickou těsnící hmotou. Při montážích větších délek parapetů je nutno počítat s vytvořením dilatačních spár.

Parapety z umělého kamene jsou exkluzivním produktem určeným pro nadstandardní a luxusní prostory. Provedení plně odpovídá přírodním předlohám a jejich leštěná plocha zřejmě bude výrazným estetickým prvkem interiéru.

 

Stavona, spol. s r.o.

České Libchavy 177
České Libchavy
561 14
Česká republika

Tel.: +420 465 582 125
Mob.: +420 737 231 111
Fax: +420 465 352 379
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU