banner
5 nejnovějších poptávek
Soustružení dílů
Malířské práce
Obrábění dílů
Poptáváme vložky hadicového ventilu
CNC obrábění dílů
5 nejnovějších nabídek
ASV 7-SET - „Kapesní“ akumulátorový šroubovák
Frekvenční měnič GD10-1R5G-S2-B; 1x230VAC; 1,5kW/ výstup 7,5A, 3x230VAC
Proces galvanického zinkování a následná pasivace povrchu
CNC obrábění
Zařízení BPS-12.250AV-DC-v17 pro odporové svařování rovinných svařenců

Unikátní logistický systém DOBO od Hörmannu v nové hale Jablotronu

05/12/2016

 

Přední evropský výrobce a dodavatel průmyslových i garážových vrat uvedl na český trh unikátní systém pro logistiku. Systém DOBO dovede zabezpečit naprosto bezpečné a uzavřené překládání zboží z kamionů do skladů a logistických center a naopak.

Zboží se během překládání nedostane ani na vteřinu do kontaktu s vnějším prostředím. DOBO tak beze zbytku ctí to, co má v názvu: DOcking Before Opening.

„Tento systém patří k celoevropské špičce v oboru a jsme rádi, že ho umí ocenit i firmy na českém trhu,“ uvádí k tomu jednatel společnosti Hörmann Česká republika, Ing. Vít Kareš.

Kamion zavřený do poslední chvíle

Systém je vyvinut tak, že nákladní automobil lze přistavit k rampě se stále zavřenými dveřmi od jeho nákladového prostoru. Ty lze následně otevřít v libovolném okamžiku po nacouvání kamionu až přímo k překládacímu místu. Zboží je tudíž neustále velmi dobře chráněno ve vozidle anebo už ve skladu, což je vhodné mimo jiné i pro účely celního projednání.

Přínos takového řešení je hned několikanásobný. Jednak je garantována bezpečnost, kdy kamion není ani na chvíli otevřen směrem do vnějšího prostředí. K nákladu tedy nemá nikdo neautorizovaný přístup.

Systém DOBO pak pamatuje i na bezpečnost posádky vozu. Během nacouvávání a manipulace s nákladem nemusí nikdo být venku, což by mohlo být jinak nebezpečné. Portál navíc řidiči semaforem signalizuje, že je systém připraven nebo že vůz může opětovně odjet.

Chladící řetězec

Velký přínos má DOBO pro chladírenství, kde je nutné dodržet nepřerušení teplotního řetězce. DOBO umožňuje otevření kamionu až v okamžiku, kdy je garantováno, že nenastane výkyv teploty, ve kterém zboží má být transportováno a skladováno.

Jablotron

DOBO je instalováno v nové hale Jablotronu v průmyslové zoně Jablonci nad Nisou  - Rýnovicích. Celkem se tam při výstavbě haly známého výrobce zabezpečovací techniky instalovaly tři nakládací systémy DOBO. Nové skladové kapacity pro Jablotron Alarms zahrnují kromě toho i 12 sekčních průmyslových vrat SPUF42 a čtyři kusy rolovacích vrat Hörmann.

„Je nám ctí, že naším zákazníkem je i proslulá česká společnost Jablotron,“ uvedl k zakázce jednatel Hörmann ČR, Ing. Vít Kareš. Dodávka je mezitím dokončena a již slouží zákazníkovi.

DOBO

Systém DOBO se skládá z:

 

- nakládací můstek s výsuvným čelem 1000 mm

 

- pohyblivé nájezdové nárazníky VBV4

 

- sekční průmyslová vrata SPUF42

 

- přistavovací asistent HDA-Pro (řídící jednotka, 3 senzory ve vratech, blokace vrat, LED semafor červená/žlutá/zelená)

- nafukovací těsnící límec DAS-3 v provedení DOBO

 

- systém držení dveří pro systém DOBO k zajištění dveří od nákladního vozidla

 

 

Nabídka Hörmannu pro logistiku

 

Unikátní řešení v podobě systému DOBO je součástí komplexní nabídky společnosti Hörmann pro logistiku s nejširším programem v Evropě zahrnujícím všechny důležité druhy konstrukcí.

Více informací na www.hormann.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU