banner
5 nejnovějších poptávek
Velkosériová výroba viz příloha
Elektroinstalatérské práce
Dodavatel těsnění
Dodavatel hadic
Malířské práce domu
5 nejnovějších nabídek
ASV 7-SET - „Kapesní“ akumulátorový šroubovák
Frekvenční měnič GD10-1R5G-S2-B; 1x230VAC; 1,5kW/ výstup 7,5A, 3x230VAC
Proces galvanického zinkování a následná pasivace povrchu
CNC obrábění
Zařízení BPS-12.250AV-DC-v17 pro odporové svařování rovinných svařenců

Univerzálně použitelné jekly

15/03/2017

 

 

favex_300

 

I když těžký průmysl je v České republice již zhruba dvacet let na ústupu, hutní materiál je surovinou, která má nejrůznější využití nejenom v různých oblastech průmyslu, ale i ve stavebnictví a zámečnictví.

Velmi univerzální použití mají nejrůznější uzavřené ocelové profily, jekly. Liší se tvarem i velikostí. Vyrábí se jako tenkostěnné či silnostěnné. Nejčastější využití tenkostěnných jeklů jsou konstrukce ocelových a železobetonových hal a dalších montovaných staveb.

Tenkostěnné neboli ohýbané profily z oceli nebo žárově pozinkované oceli válcované za studena bývají nejčastěji čtvercového a obdélníkového tvaru. Specifickou funkci plní uzavřené ocelové profily ve tvaru písmene U a L nebo v jiných speciálních tvarech. Jekly ve tvaru U se používají jako patky, spojky nebo vodící profily stěn, případně jako pojezdy kolejnic v oblasti stavební a zámečnické výroby. Jekly ve tvaru Z zase často slouží jako vaznice a paždíky montovaných hal a ocelové profily typu C pak slouží jako doplněk těchto vaznicových systémů.

Jekly mohou být vyráběny i ze za tepla válcovaného ocelového pásu. Lišit se mohou i povrchovou úpravou. Jejich povrch může být okujený, lesklý nebo jak již bylo zmíněno pozinkovaný.

Mezi hlavní výhody tenkostěnných ocelových profilů patří jejich snadná manipulace a také možnost zkrácení doby montáže a v neposlední řadě i jejich variabilita tvarů, které lze přizpůsobit přání a požadavkům zákazníka.

Sortiment svařovaných profilů, které nabízí společnost Favex, specializovaný velkoobchod s hutním materiálem trubkami a ocelovými uzavřenými profily, je opravdu bohatý. Najdeme v něm jak svařované, tak i tažené jekly nejrůznějších rozměrů, tvarů i jakostí. Ať už potřebujete svařované konstrukční jekly, které se uplatňují například při výrobě strojů, nebo v automobilovém průmyslu používané kalibrované svařované jekly, v sortimentu firmy Favex si jistě vyberete. Společnost Favex působí na trhu od roku 1994. Většina produktů je skladem připravených k okamžitému odběru.

Kromě hotových výrobků nabízí společnost Favex také služby v oblasti přesného dělení materiálu na moderních CNC strojích a přesné pálení trubek, jeklů a plechů na 2D laserovém pálicím stroji ADIGE/ADILAS.

 

jekly_300

 

 

 

 

 

FAVEX, s.r.o.

Hradišťská 98
Buchlovice
687 08
Česká republika

Tel.: +420 572 411 530
Fax: +420 572 557 731
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU