banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Střešní FVE, bez dotace
Poptávka - Kartonové krabice
Poptávka - Elektrikářské práce, fotovoltaika, kabely, jistič, rozvaděč
Poptávka - Dodavatel obalových materiálů, dlouhodobá spolupráce
Poptávka - Hutní materiál nerez
5 nejnovějších nabídek
Výroba a prodej pryžových granulátů
Armatury, kulové kohouty, ventily
Výkup autovraků
Kabelové příslušenství - smrštitelné
STŘÍHAČKA BETONÁŘSKÉ SÍTÍ MAFIX 6000

Úzký hydraulický rozpínací upínač nástrojů s technologií cool-flow - Schunk Intec s.r.o.

02/12/2019

 

 

Úzký hydraulický rozpínací upínač nástrojů s technologií cool-flow

Před třemi lety způsobil úzký hydraulický rozpínací upínač SCHUNK TENDO 4ax rozruch na trhu s přesnými upínacími nástroji. Přesné uchycení sjednocuje vnější geometrii tepelně smršťovacích držáků dle normy DIN 69882-8 s působivými vlastnostmi technologie hydraulického rozpínacího upínače nástrojů SCHUNK. Nyní firma SCHUNK uvádí na trh také variantu s technologií cool-flow, která umožňuje vysoce účinné chlazení skrze uchycení nástroje.

 
 
 
 
Tato technologie cool-flow je dalším milníkem v hydraulické rozpínací technologii od SCHUNK: tryska chladiva je vyvedena úzkým přesným upínačem nástrojů k nástroji.


Technologie Cool-flow optimalizuje přepravu třísek.

Technologie cool-flow u TENDO Slim 4ax slibuje výhody především při obrábění oceli, hliníku, ale také plastů, protože chladicí kapalina nebo proud stlačeného vzduchu je vždy optimálně přizpůsoben procesu řezání, bez ohledu na neupínanou délku. Na rozdíl od tepelně smrštitelných držáků se tryska při procesech s dlouhou neupínanou délkou nejen odkloní od stopky nástroje, ale pronikne také plně do pouzdra nástroje a dál až k řezné hraně. To je výhoda při chlazení čepele; třísky se lépe odstraňují a celý proces se stává účinějším. Pilotní aplikace v nástrojářství ukazují, že uchycení s pohlcováním vibrací s technologií cool-flow se zúročují zejména v podobě vynikající povrchové kvality při opracovávání, předzávěrečných a závěrečných úpravách. Navíc se snižují nutnost přepracování a náklady na nástroje.

 
 
 
Geometrie TENDO Slim 4ax odpovídá geometrii tepelně smršťovacích upínačů nástrojů. Stávající uchycení lze vyměnit bez programování.

 


Systém Plug & Work

Na rozdíl od tepelně smrštitelných upínačů nástrojů lze TENDO Slim 4ax bez problémů integrovat do osvědčeného sortimentu hydraulické rozpínací technologie firmy SCHUNK s trvalou přesností obvodové házivosti < 0,003 mm při neupnuté délce 2,5 x D a stupnni vyrovnání G 2,5 při 25,000 ot./min. I přesný tvar a tolerance polohy lze přesně dodržet. Tak jako všechny hydraulické rozpínací držáky nástrojů SCHUNK TENDO, také TENDO Slim 4ax přesvědčí perfektním tlumením vibrací a výměnou nástroje během několika sekund s pomocí imbusového klíče. Investice do nákladného periferního zařízení nejsou nutné. Vzhledem k tomu, že přesné upnutí může nahradit konvenční tepelně smrštitelné držáky nástrojů pomocí systému Plug & Work bez nutnosti přeprogramovat vnější obrys, jeho výhody lze okamžitě testovat a používat v dlouhodobém horizontu. Úzké uchycení s technologií cool-flow je pro rozhraní HSK-A63 od ø 6 mm do ø 32 mm k dispozici v délkách 90 mm a 120 mm. V polovině roku 2020 bude k dispozici také pro SK 40 o průměru 6 mm až 32 mm. Další rozhraní, např. BT 40 a délkové varianty se 160 mm, se plánují.

 

 
 
 

Stáhnout tiskové prohlášení

1 klepnutím - všechny soubory SCHUNK-PR1910-TENDO-Slim-4ax.zip (2.2MB)

 

 

Schunk Intec s.r.o. - upínací technika a uchopovací systémy

Tuřanka 115

Brno

627 00

Česká republika

 

Tel.:+420 513 036 213

Fax: +420 531 036 219

E-mail: info@cz.schunk.com

Internet: www.cz.schunk.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/schunk-intec-s-r-o-upinaci-technika-a-uchopovaci-systemy

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU