banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Máme zájem položení střešní krytiny na domech
Poptávka - Dřevěné pelety
Poptávka - Kotel na tuhá paliva
Poptávka - Oprava ploché střechy, natěračské práce
Poptávka - Plovoucí podlaha v místnostech
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - OMES P140 ES
Nabídka - permanentní magnety - feritový blok - 19,8x15,2x6 (MA) mm
Volná kapacita regranulace LDPE, HDPE, PP, ABS, PS, PC/ABS
Použité oktabíny k prodeji
Vozy k demontáží

Veletrh v Hannoveru 2019: umělá inteligence na cestě k autonomnímu uchopování - Schunk Intec s.r.o.

25/01/2019

 

 

Robotická ruka opatrně uchopí náhodně sestavenou konstrukci z barevných hracích bloků a poté ji položí. Identifikovat, uchopit, uložit. A znovu a znovu. To, co se na první pohled zdá jako dětská hra, je ve skutečnosti velmi sofistikovaná technologie: roboty a manipulační systémy zítřka budou samy schopny identifikovat a prozkoumat předměty, a následně s nimi i samy manipulovat. Na veletrhu v Hannoveru bude firma SCHUNK, specialista na uchopovací systémy a upínací techniku, demonstrovat možnosti a příležitosti, jež řešení inteligentního uchopovacího systému nabízejí chytrým scénářům průmyslu 4.0, a také to, jak digitalizace a umělá inteligence zlepšují manipulační procesy.

"Obor průmyslové manipulace prodělá v následujících letech zásadní přerod," říká Prof. Dr. Markus Glück, ředitel oddělení výzkumu a vývoje (CINO) firmy SCHUNK GmbH & Co. KG v Lauffenu v Německu. V minulosti bylo třeba každý krok složitě naprogramovat. Manipulační systémy zítřka však budou fungovat mnohem nezávisleji. "Na trhu je již nyní poptávka po uchopovacích systémech, které je možné rychle a snadno nastavit a které se dokáží automaticky přizpůsobit měnícím se situacím při uchopování. Rychle také roste význam spolupráce mezi lidmi a roboty, stejně jako komunikace mezi dílčími složkami ve výrobním procesu. Inteligence, síťové zapojení a kolaborace jsou hlavními hnacími silami výrobní automatizace," říká M. Glück.

Výkonná a všestranná mechatronická chapadla

Firma SCHUNK nehází osvědčené technologie přes palubu. Některé produktové řady byly naopak ještě rozšířeny, např. řada PGN-plus-P, kterou předvede na hannoverském veletrhu. Specialista v oboru uchopování zároveň zintenzivňuje své aktivity v segmentu mechatronických výrobků. Výzva spočívající v integraci elektrických ovládacích systémů do uchopovacích nástrojů se projevuje propojováním stále vyššího počtu mechatronických částí. Celkově je však hlavním úkolem bezproblémově zkombinovat silové požadavky pneumatických systémů s možnostmi síťového připojení a ovládacími funkcemi chytré kolaborativní továrny. Na hannoverském veletrhu například, firma SCHUNK odhalí chapadlo s certifikací od DGUV pro kolaborativní aplikace s uchopovací silou 450 N, která výrazně převyšuje všechno to, co bylo doposud běžné a možné. Firma tím otevírá trh s kolaborativními aplikacemi nových manipulačních hmotností, které jsou výrazně vyšší než je obvyklé u montáže malých dílů. Výhody této inovace ocení při bližším seznámení především dodavatelé v automobilovém průmyslu i vlastní automobilový průmysl. Navíc firma SCHUNK představí flexibilní mechatronické chapadlo s dlouhým zdvihem pro široké spektrum průmyslových aplikací. Toto chapadlo se ovládá pomocí PROFINET a vyznačuje se mimořádně rychlým pohybem prstů.

Síťové zapojení, strojové učení a autonomie

Ještě jednou, firma SCHUNK v prezentaci svých technických studií na veletrhu v Hannoveru nabídne pohled na manipulační řešení zítřka. S funkcí strojového učení budou manipulační řešení budoucnosti schopna rozpoznávat vzorce a umět si odvodit příslušné reakce z již existujících databází a algoritmů. Chytrá uchopovací řešení SCHUNK využívají údaje z více senzorů, aby jejich porovnáním získala nové informace, na jejich základě se budou inteligentně rozhodovat. Firma SCHUNK, coby přední odborník na uchopovací systémy, předpokládá, že se vývoj v blízké i vzdálené budoucnosti bude ubírat směrem k autonomnímu uchopování. Prostřednictvím interakce 2D a 3D kamer budou chapadla umět zabránit kolizím, vědět, jak uchopit obrobek a spolupracovat s celým manipulačním systémem na vytvoření optimální uchopovací strategie. V konečném stádiu umožní uchopovací systémy manipulaci s díly autonomně a budou dále samy rozvíjet základní algoritmy.

 

 

 

 

Schunk Intec s.r.o. - upínací technika a uchopovací systémy

Tuřanka 115

Brno

627 00

Česká republika

 

Tel.:+420 513 036 213

Fax: +420 531 036 219

E-mail: info@cz.schunk.com

Internet: www.cz.schunk.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/schunk-intec-s-r-o-upinaci-technika-a-uchopovaci-systemy

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU