banner
5 nejnovějších poptávek
Obrábění
IBC kontejnery
Výroba a dodání nádrže
Zakázková výroba
Hutní materiály
5 nejnovějších nabídek
Konstrukční legovaná ocel
Vrtačka VO 50
AKCE!! Nejžádanější obálky nyní prodáváme za zvýhodněné ceny!!
PLASTOVÉ OBÁLKY PRO VAŠE ZÁSILKY, sáčky pro balení roušek
Balení pečiva do sáčků, ekologické sáčky

Vosky dřevu sluší od společnosti ACOLOR s.r.o.

19/09/2018

 

 

Používání olejů a vosků v povrchové úpravě dřeva, a nejen dřeva je velmi staré, a je jedině dobře, že se opětovně začaly ve zvýšené míře používat.

 

Dřevo a olej nebo vosk k sobě neodmyslitelně patří. Každý řemeslník si kdysi vyráběl směsi olejů a vosků sám podle svých osvědčených receptur. Posledních zhruba sto let se však vyrábějí oleje a vosky pro povrchovou úpravu dřeva i průmyslově a výrobci nábytku, podlah a jiných dřevěných výrobků tak mají k dispozici výrobky, která mají stabilizované vlastnosti a kvalitu. Materiály pro výrobu olejů a vosků se prakticky léty nemění a používají se osvědčené suroviny např. Carnabua, Candelila, kalafuna, včelí vosk ( většinou z Afriky), lněný olej, sójový olej, olej z různých semen rostlin z celého světa. Problémem zůstává do určité míry rozdílnost v kvalitě surovin, neboť ta se liší nejenom podle oblasti , ale i podlepočasí v daném roce. Tato situace vedla vývoj ke kombinaci různých druhů vosků, ke kombinaci s parafinynebo si přímo vynutila používání esterůlněných olejů, případně používání uretanizovaných olejů. Důvodem je dosažení standardních vlastností a vyloučení nahodilosti.

 

Různá odolnost

Vosky a oleje se vyrábějí s různou odolností. Existují oleje a vosky s vysokými odolnostmi proti otěru a vodě, ale i s vysokou cenou, na straně druhé jsou vosky a oleje s nižší odolností a s podstatně nižší cenou. Oleje a vosky mají obecně nižší odolnost než laky, lze je však jednoduše opravit – po zbroušení a odmaštění příslušné plochy znovu naneseme nové vrstvy.

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

 

ACOLOR s.r.o.

Semovická 498

Bystřice u Benešova

257 51

Česká republika

 

Tel.:+420 317 793 437

Fax: +420 317 729 160

E-mail: acolor@acolor.cz

Internet: www.acolor.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/acolor-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU