banner
5 nejnovějších poptávek
Koupíme PE folie, plastový odpad
Poptáváme LDPE vstřikovací
Návrh a modernizace nových www stránek
Elektromotory
Vykupujeme tvrdé PVC, trubky, profily, lišty...
5 nejnovějších nabídek
JAKL - okamžitý prodej!
Drť z POM Kepital KP20 v zelenej farbe - NA PRODEJ
Nepodarky o rozmere cca 580 x 450 mm z materiálu ABS Terluran GP35 BK - NA PRODEJ
PP drť Hostacom M2N42 L356015 GR - NA PRODEJ
PC vytlačovací - čirá

Vosky dřevu sluší od společnosti ACOLOR s.r.o.

19/09/2018

 

 

Používání olejů a vosků v povrchové úpravě dřeva, a nejen dřeva je velmi staré, a je jedině dobře, že se opětovně začaly ve zvýšené míře používat.

 

Dřevo a olej nebo vosk k sobě neodmyslitelně patří. Každý řemeslník si kdysi vyráběl směsi olejů a vosků sám podle svých osvědčených receptur. Posledních zhruba sto let se však vyrábějí oleje a vosky pro povrchovou úpravu dřeva i průmyslově a výrobci nábytku, podlah a jiných dřevěných výrobků tak mají k dispozici výrobky, která mají stabilizované vlastnosti a kvalitu. Materiály pro výrobu olejů a vosků se prakticky léty nemění a používají se osvědčené suroviny např. Carnabua, Candelila, kalafuna, včelí vosk ( většinou z Afriky), lněný olej, sójový olej, olej z různých semen rostlin z celého světa. Problémem zůstává do určité míry rozdílnost v kvalitě surovin, neboť ta se liší nejenom podle oblasti , ale i podlepočasí v daném roce. Tato situace vedla vývoj ke kombinaci různých druhů vosků, ke kombinaci s parafinynebo si přímo vynutila používání esterůlněných olejů, případně používání uretanizovaných olejů. Důvodem je dosažení standardních vlastností a vyloučení nahodilosti.

 

Různá odolnost

Vosky a oleje se vyrábějí s různou odolností. Existují oleje a vosky s vysokými odolnostmi proti otěru a vodě, ale i s vysokou cenou, na straně druhé jsou vosky a oleje s nižší odolností a s podstatně nižší cenou. Oleje a vosky mají obecně nižší odolnost než laky, lze je však jednoduše opravit – po zbroušení a odmaštění příslušné plochy znovu naneseme nové vrstvy.

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

 

ACOLOR s.r.o.

Semovická 498

Bystřice u Benešova

257 51

Česká republika

 

Tel.:+420 317 793 437

Fax: +420 317 729 160

E-mail: acolor@acolor.cz

Internet: www.acolor.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/acolor-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU