banner
5 nejnovějších poptávek
Kompletní výroba dopravníku dle výkresové dokumentace
Poptáváme kompletní výrobu dílů dle výkresové dokumentace, rotační série
Dodání kartonů
Výroba obalu + zakázkový tisk
Čištění a oprava fasády
5 nejnovějších nabídek
Pelety
FLEXO KABEL 3m 2x1,5mm2 H07RN-F PRYŽ
Zařízení BPS-12.250AV-DC-v17 pro odporové svařování rovinných svařenců
Mokré lakování
Konzolová frézka FGV 32

Vozové ohřívací pece

17/01/2017

 

Vozové ohřívací pece jsou vedle pecí komorových nejčastěji používaným typem pecí pro ohřev ingotů a polotovarů v kovárnách. V pracovním prostoru vozových ohřívacích pecí se může dosahovat teploty až 1350 °C. Jejich výhodou je snadná přístupnost pro zakládání a vyjímání vsázky, možnost použití mostového jeřábu v hale a nezávislost na dalším manipulačním zařízení.

Vozové ohřívací pece jsou zejména nezastupitelné při kování velmi rozměrných výkovků, jako jsou rotory parních turbín, hřídele větrných elektráren, zalomené hřídele lodních motorů a obdobné součásti velkých energetických a strojírenských zařízení. Konstrukce pece, velikost jejího pracovního prostoru a výkon a provedení topného systému se vždy přizpůsobují požadavkům zákazníka, především hmotnosti a rozměrům vsázky, požadovanému výkonu a dalším nárokům na ohřev materiálu a na provoz pece.

Příkladem je největší námi dodaná vozová ohřívací pec o délce pracovního prostoru 22 m určená pro potřeby kování dlouhých rotorů a hřídelí  do celkové hmotnosti vsázky 450 t. Tato pec je v daném provozu jedinou pecí umožňující zpracování tak dlouhých výkovků, a proto byla navíc koncipována jako univerzální, takže kromě ohřevu umožňuje také jakostní tepelné zpracování hotových výkovků, včetně řízeného chlazení a intenzívního dochlazení vsázky přímo v peci.

Vzhledem ke kapacitě tepelných agregátů tohoto typu, náročnosti těžkého kovárenského provozu a vysokému stupni časového využití jsou při návrhu a stavbě vozových ohřívacích pecí přednostně sledovány následující cíle:

  • vysoká spolehlivost a provozní odolnost, dlouhodobá životnost zařízení
  • rovnoměrnost ohřevu a zamezení místnímu přehřátí vsázky
  • nejvyšší možný stupeň zpětného využití tepelné kapacity odcházejících spalin

Vedle topných systémů s ohřevem spalovacího vzduchu v centrálním rekuperátoru se pro využití tepelné energie odcházejících spalin u vozových ohřívacích pecí osvědčuje zejména použití regeneračních hořáků. Regenerační topné systémy se využívají rovněž při rekonstrukcích starších pecí a v těchto případech se ve spojení s dalšími opatřeními dosahuje úspor topného plynu až 50% proti původnímu stavu před rekonstrukcí.

 

 

E-therm TZ s.r.o.

K Letišti 908

Klatovy

339 01

Česká republika

 

Tel.:+420 378 603 251

Fax: +420 378 603 270

E-mail: ethermtz@ethermtz.cz

Internet: www.ethermtz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU