banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Fasáda, perlinka, lepidlo a zateplení fasády na domě
Poptávka - Zámková dlažba
Poptávka - Položení dlažby a obložení včetně hydroizolace v koupelně
Poptávka - Sháníme firmu na zateplení fasády, zateplovací práce, Ústecký kraj
Poptávka - Máme zájem o novou fasádu, včetně zateplení na domě, výměna oken a další
5 nejnovějších nabídek
Páskovač BO-6F A,II - pro ocelovou pásku (ABS, přímé ozub.)
Páskovač BO-7 SWING - pro ocelovou pásku
CUTMASTER 40 invertorová PLAZMA 120A
ForMIG 169 vč hořáku MB 14
Nabídka filamentů pro 3D tiskárny

Výkonné, ale kompaktní 24V chapadlo pro malé součásti s IO připojením - Schunk Intec s.r.o.

03/08/2019

Výkonné, ale kompaktní 24V chapadlo pro malé součásti s IO připojením

Použití kompaktních mechatronických chapadel 24 V pro malé díly SCHUNK EGP s IO-Link umožňuje flexibilní procesy Pick & Place. Je založeno na základě osvědčeného a otestovaného chapadla SCHUNK EGP a zároveň se vyznačuje vysokou rychlostí a vysokou uchopovací silou. Ve verzi s IO-Link elektrické chapadlo pro malé díly vyhovuje zařízení IO-Link třídy B Standard, které je vhodné pro vyšší spotřebu energie a může být přímo propojeno se zařízením IO-Link třídy B Master. Uchopovací prsty mohou být volně umístěny v rámci cyklu, což znamená nejvyšší úroveň pružnosti a také díky předpolohování nejkratší doby cyklu.

 
 
 
 
S elektrickým chapadlem SCHUNK EGP s rozhraním IO-Link lze změnit jak polohu prstu, tak i uchopovací sílu v případě každého cyklu. To umožňuje zejména flexibilní procesy.

Vzhledem k tomu, že uchopovací síla může být přizpůsobena příslušnému obrobku pomocí softwarového nastavení ve čtyřech fázích, může být dosaženo i manipulace s díly citlivými na deformaci. V rámci dovolené délky prstů zůstává jak síla uchopení, tak i rychlost uchopení prakticky konstantní, stejně jako rychlost po celý zdvih. Umístění prstů chapadla může být detekováno pomocí integrovaného měřicího systému po celý zdvih, což znamená, že pro monitorování nejsou vyžadovány žádné externí čidla. Ve skutečnosti naopak: mezipolohy nebo odlišné velikosti obrobků lze požadovat kdykoliv. Integrovaný diagnostický nástroj neustále sleduje napětí, proud, teplotu a stav chapadla a automaticky přenáší chyby do nadřazeného řídicího systému. V případě potřeby operátoři systémů mohou také uchovávat intervaly údržby systému na nástroji. Vzhledem k tomu, že celá elektronika EGP je integrována způsobem šetřícím prostor, chapadlo nezabírá žádný prostor v ovládací skříni. Bezkartáčové a proto bezúdržbové servomotory a bezúdržbový předem natažené příčné válečkové vedení zajišťuje vysokou úroveň účinnosti, konstantní uchopovací síly po celé délce prstu a činí z chapadla EGP s rozhraním IO-Link dynamického, přesného a výkonného odborníka v oblasti výzev manipulace s malými a středně velkými díly.

Vysoká uchopovací síla při kompaktních rozměrech a nízké hmotnosti

Zrovna jako jeho předchůdce pneumatické chapadlo SCHUNK MPG-plus, je možno SCHUNK EGP přišroubovat napříč nebo přišroubovat buď na boku nebo na základně, což zvyšuje jeho flexibilitu v designu systému. Aby se zvýšila dynamika a energetická účinnost systémů vyšší úrovně, skříň chapadla se skládá ze speciálního vysoce odolného hliníku. Navíc je design přísný při odstraňování nadbytečných materiálů. Odborník z řady Pick & Place dokonale zapadá do programu pro modulární sestavu s vysokým výkonem firmy SCHUNK. Splňuje požadavky na ochranu třídy IP30 a j vhodný pro nejrůznější aplikace v oblasti manipulace s malými díly a montáže. Chapadlo malých součástek s připojením IO budou zpočátku k dispozici ve velikostech 40, 50 a 64 se zdvihem prstu 6 mm/8 mm/ 10 mm a maximálními uchopovacími silami 140 N/210 N/300 N. Opakovatelná přesnost uchopovacího provozu je 0,02 mm a během polohování uchopovacích prstů až 0,1 mm až 0,2 mm. Chapadlo je vhodné pro manipulaci s díly o hmotnosti až 0,7 kg/1,05 kg/1,25 kg. Kromě toho, vzhledem k verzi s rozhraním IO-Link, je 24V chapadlo stejně jako dříve s ovládáním přes digitální I/O.

 
 
 

Stáhnout tiskové prohlášení

1 klepnutím - všechny soubory SCHUNK-PR1907-EGP-IOLink.zip (460.1kB)

 

Schunk Intec s.r.o. - upínací technika a uchopovací systémy

Tuřanka 115

Brno

627 00

Česká republika

 

Tel.:+420 513 036 213

Fax: +420 531 036 219

E-mail: info@cz.schunk.com

Internet: www.cz.schunk.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/schunk-intec-s-r-o-upinaci-technika-a-uchopovaci-systemy

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU