banner
5 nejnovějších poptávek
Obnova chlazení
Oprava zdravotechniky
Kanalizační a vodovodní přípojka
Výměna ZTI a modernizace objektu MŠ
Opravy a udržovací práce na objektech pavilonů
5 nejnovějších nabídek
STŘIHAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SIMA CEL-36P
Soustruh S50 CNC (ZPS Zlín) GO mechanické části ukončena 9/22
VOLNÁ KAPACITA ! NA VÝROBU VSTŘIKOVACÍCH FOREM
Barevné struny ABS, ABS-T, PLA, PET-G
Provádíme ochranný nano nástřik vnitřních a venkovních ploch.

Výpadky dodávek plynu v Plzni vyřešil zemní modul HUTIRA ME5

07/05/2019

 

 

V lednu letošního roku zaznamenali v plzeňském hypermarketu Albert ve Cvokařské ulici opakované potíže s dodávkami zemního plynu. Při teplotách, které v lednu panují, byly tyto výpadky znemožňující provoz kotelny zásadním problémem. Není totiž možné akceptovat nedostatečný teplotní komfort jak pracovníků, tak zákazníků hypermarketu.

Společnost Innogy, která na místě prováděla šetření, zjistila, že u odběratele dochází k významnému poklesu tlaku, a to až na zcela nedostatečnou hodnotu 1,5kPa. Pracovníci úseku speciálních prací proto v první fázi provedli odčerpání vody jak z odvodňovačů, tak plynovodu, ale ani tento zásah bohužel nevedl ke zlepšení. Na vině celé situace byla zřejmě nedostatečná regulace plynu, která se naplno projevila při dlouhodobém poklesu venkovních teplot.

Pracovníci Innogy se proto rozhodli pro osazení posilovacího regulačního zařízení. Protože v blízkosti hypermarketu se nachází křížení středotlakého plynovodu PE dn160/380 kPa a NTL plynovodu DN200, bylo nutné hledat řešení adaptovatelné na místní tlakové poměry.

To se podařilo díky společnosti HUTIRA – BRNO, která obratem dodala jednu z novinek ve svém sortimentu, zemní modul ME5, již v přesném nastavení zohledňujícím lokální situaci. Poté co Innogy uvedla modul do provozu došlo u odběratele ke zlepšení tlakových poměrů, a i přes přetrvávající velmi nízké teploty již tlak neklesl pod 1,98kPa. Celý původní problém se tak podařilo díky profesionální analýze situace a výběru špičkového zařízení vyřešit.

HUTIRA – BRNO má s dodávkou zemních modulů ME rozsáhlé zkušenosti. Byla na českém trhu prvním dodavatelem, který s tímto řešením (původně určeným především pro historické budovy a centra měst), přišel. Po téměř 20 letech je jen po Praze těchto zemních modulů od HUTIRA – BRNO instalováno prostřednictvím Pražské plynárenské více než 6000 kusů.

V Plzni byl v rámci servisního zásahu do provozu uveden nejnovější modul HUTIRA ME5, který je v nabídce od léta roku 2018. Oproti předchozí generaci nabízí klientům zvětšený vnitřní prostor pro provádění servisních úkonů, umístění výstupního uzávěru uvnitř modulu a přímo v prostoru modulu i možnost napojení náhradního zásobování.

Podrobnější informace o nabídce zemních modulů jsou k dispozici zde, pracovníci naší firmy vám ochotně pomohou jak s poradenstvím, tak dodávkou celého řešení.

 

 

HUTIRA - BRNO, s.r.o.

Vintrovna 398/29

Popůvky u Brna

664 41

Česká republika

 

Tel.:+420 541 212 144

Fax: +420 541 219 763

E-mail: info@hutira.cz; obj.brno@hutira.cz

Internet: www.hutira.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/hutira-brno-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU