banner
5 nejnovějších poptávek
Stavební práce
Visutá terasa
Stavební úpravy
Stavební úpravy
Rotační tabletovací lis
5 nejnovějších nabídek
Váš tryskací stroj nepracuje správně?
Mokré lakování
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy
Frézky nástrojářské - FN 32, výrobce TOS

Závod Svitavy - Schaeffler CZ s.r.o.

19/11/2018

 

 

S plánovaným rozšířením výroby se společnost Schaeffler rozhodla vybudovat nový závod ve Svitavách, který doplní v České republice stávající závod v Lanškrouně (dříve INA Lanškroun).

 

S plánovaným rozšířením výroby se společnost Schaeffler rozhodla vybudovat nový závod ve Svitavách, který doplní v České republice stávající závod v Lanškrouně (dříve INA Lanškroun).

Základní kámen byl položen v roce 2015 za přítomnosti prezidenta republiky. Na podzim roku 2016 se stěhovaly první výrobní technologie a již v prvním čtvrtletí roku 2017 byla zahájena sériová výroba.

Oba české závody (Svitavy, Lanškroun) působí pod stejnou právní jednotkou Schaeffler Production CZ s.r.o. a jsou součástí německého koncernu Schaeffler, který po celém světě zaměstnává přes 89.000 zaměstnanců.

Do roku 2020 se plánuje ve svitavském závodě zaměstnávat necelých 1000 zaměstnanců. Okolní pozemky zároveň skýtají společnosti Schaeffler možnost dalšího rozšiřování výroby.

 

Stěžejní výrobek je tzv. Termoregulační modul (WMM – Warmemanagement modul; TMM – Thermomanagement modul). Tento vysoce sofistikovaný výrobek má využití v automobilovém průmyslu. Našimi zákazníky jsou světoznámé automobilky.

Modul zajišťuje teplotní řízení chodu motoru tak, že řídí teplotu média v chladicím systému vozidla. Díky WMM dosáhne spalovací motor optimální provozní teploty v nejkratším možném čase, čímž snižuje emise CO2 až o 3,5%, spotřebu paliva o 1 – 3 % a také opotřebení motoru. Závod Schaeffler Svitavy má vedoucí úlohu ve vývoji a výrobě TMM v celosvětovém měřítku. Výrobní proces zahrnuje výrobu-lisování plastových komponent pro moduly, předmontáže podskupin a konečné montáže modulů, podporované logistickým zajištěním nakupovaných komponentů a základních materiálů.

 

Více informací o možnostech pracovního uplatnění Vám poskytneme na personálním oddělení:

Den otevřených dveří ve Svitavách

Dne 16. 9. 2017 se konal den otevřených dveří ve Svitavách, kterého se jako návštěvníci zúčastnili nejen zaměstnanci Schaeffler ze svitavského i lanškrounského závodu s rodinami, ale také obyvatelé Svitavska a Lanškrounska.

Závod, jehož stavba započala na podzim 2015 poklepáním základního kamene za účasti vážených hostů v čele s p. Jungem a prezidentem republiky, má co ukázat a očekávání návštěvníků podle reakcí předčila.

V sobotu nám sice nepřálo počasí a téměř celý den propršelo, ale i přes to jsme uvítali více jak 3100 návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout nejen výrobní prostory firmy s 3D ukázkami postupného náběhu projektů, ale také jídelnu, administrativní prostory a Schaeffler akademii.

Po celé trase prohlídky byla umístěná zastavení s informacemi o produktech, nových projektech, logistice, údržbě a technologiích. U každého tzv. „market place“ přestavovali naši zaměstnanci svá oddělení a to, jak a na čem u nás pracují.

Návštěvníci se seznámili také s tím, jak byl závod postupně vystavěn, s naší vizí, misí, principy i hodnotami skupiny Schaeffler.

Novinky i pro naše zaměstnance
Součástí prohlídky bylo i promítání nového firemního filmu, který představuje jak oba závody, tak pracovní příležitosti ve výrobě i na technických a administrativních pozicích.

Úplnou novinkou byla prezentace našeho smluvního „reklamního autobusu“, který kyvadlovou dopravou svážel návštěvníky z celého města Svitavy až k závodu a zase zpět a zároveň poutal pozornost svými Schaeffler barvami.

Doprovodný program
Připraven byl samozřejmě i moderovaný doprovodný program, kdy se venku na pódiu střídala představení pro děti, vystoupení základní umělecké školy a hudebních skupin a pro každou věkovou kategorii jsme měli i malé překvapení v podobě Schaeffler škrabky na sklo, dětské tašky na ramena s pastelkami, tašky nebo jiné drobnosti k propagaci nového názvu naší společnosti.

Děti si mohly vyzkoušet motorickou zručnost formou her, řídit autíčka a užít si skákací hrady a samozřejmě nemohly chybět ani balónky a pro všechny pak občerstvení.

Velký úspěch měla tombola - přihlášení návštěvníci nám vyplněním dotazníků poskytli možnost informovat je o volných pracovních pozicích a my vylosované šťastlivce odměnili fleshdisky Schaeffler, další se radovali z jízdních kol a největší radost určitě měla paní, která vyhrála 4denní pobyt na chatě v Tatrách pro 8 osob.

Atraktivní prezentaci závodu i venkovní program v průběhu celého dne kazil déšť, kvůli kterému jsme jistě přišli o dalších několik set návštěvníků, ovšem ten, kdo se i tak dostavil, určitě nelituje – o tom svědčí i reakce v náboru personálu, kdy se nám několikanásobně zvýšil počet došlých životopisů i žádostí o zaměstnání.

S investicemi ve výši téměř 100 milionů eur a s tím spojeným vytvořením 900 nových pracovních míst v průběhu tří let Schaeffler potvrzuje trvalý růst v česko-slovenském regionu.

Slavnostní akt přestřižení pásky 19. října zrealizovali člen představenstva Schaeffler zodpovědný za výrobu, logistiku a nákup Oliver Jung, provozní ředitel Schaeffler pro region Evropa Jaroslav Patka, vedoucí obchodní jednotky řemenové a řetězové pohony Frank Mayer, ředitel závodu Schaeffler Production CZ ve Svitavách Marián Macháček, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, ředitel oddělení investicí a průmyslových zón Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Zbyněk Pokorný, starosta města Svitavy David Šimek a ředitel společnosti CzechInvest Karel Kučera.

„Díky výstavbě nového závodu ve Svitavách společnost Schaeffler dále posiluje už tak velmi silnou síť východoevropských závodů. Moduly tepelného managementu jsou potřebné jak ve spalovacích motorech, tak i v konceptech mobility budoucnosti. Tím podporují strategii ,Mobilita zítřka‘ skupiny Schaeffler,“ řekl Oliver Jung. Marián Macháček doplnil: „Těší nás, že se slavnostního otevření zúčastnili tak významní hosté. Je to pro nás čest a zároveň závazek do budoucna.“

Přijímání nových pracovníků dále pokračuje
V současné době má závod Svitavy více než 300 zaměstnanců. Prostřednictvím probíhajících náborových aktivit se počet zaměstnanců stále zvyšuje. Pracovní místa jsou nabízena nejen technickohospodářským pracovníkům, ale také kvalifikovaným odborníkům ve výrobě. „Jsem rád, že máme v našem regionu partnera, který přináší pracovní místa nejen ve svém podniku, ale také v navazujících odvětvích a u dalších poskytovatelů služeb, a který úzce spolupracuje s našimi školami a nabízí absolventům perspektivu zaměstnání.“ vysvětlil starosta města Svitavy David Šimek.

Výroba v novém závodě ve Svitavách
Většina investicí byla použita na nákup nových strojů, z nichž některé byly uvedeny do provozu v Lanškrouně, většina však bude fungovat v novém závodě ve Svitavách. „Závod ve Svitavách je zaměřen na výrobu modulů tepelného managementu. Tento rok vyrobíme ještě téměř 230 000 dílů pro tři celosvětové výrobce automobilů.“ doplnil Marián Macháček.

 

 

 

 

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a

Praha 10 - Strašnice

100 00

Česká republika

 

Tel.:+420 267 298 111

Fax: +420 267 298 110

E-mail: info.cz@schaeffler.com

Internet: www.schaeffler.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/schaeffler-cz-s-r-o-loziska-vseho-druhu

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU