banner
5 nejnovějších poptávek
Novostavba skladovací haly
Energetická renovace objektu
Válcované plechy za studena
Rekonstrukce budovy
Povrchová úprava
5 nejnovějších nabídek
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
Třífázový frekvenční měnič GD10-0R7G-S4-B GD10
PC vytlačovací - čirá
HDPE vstřikovací
ODPADOVÉ PYTLE SE SLEVOU AŽ 40% !!

Zdroj energie pro dlouhý zdvih určený pro kolaborativní aplikace Schunk Intec s.r.o.

29/03/2019

 

 

Chapadlo s dlouhým zdvihem co-act EGL-C od SCHUNK představuje milník na cestě k dosažení komplexní spolupráce mezi člověkem a robotem. Jako první chapadlo s dlouhým zdvihem na světě kombinuje vysokou uchopovací sílu až 450 N s dlouhým zdvihem prstu až 42,5 mm. Inteligentní 24V zdroj energie je vhodný pro manipulaci s obrobky o váze do 2,25 kg a lze jej užívat v široké škále aplikací. Dalším plusem navíc je, že všechny tyto součástky budou mít certifikaci od DGUV pro aplikace HRC včas pro uvedení na trh už v roce 2019.

Zatímco uchopovací síla dříve certifikovaných (DGUV) chapadel od SCHUNK se omezovala na 140 N u jednoho prstu, nyní představí společnost SCHUNK novou kategorii součástek u Co-act EGL-C a poprvé v historii nabídne potenciál spolupráce mezi člověkem a robotem pro manipulaci s hmotnostmi, které jsou menší než u montáže malých dílů. Tím se pozornost kompetenčního lídra v uchopovacích systémech a upínací technice obrací především na dodavatelský průmysl v automobilové technice i na výrobce automobilů jako takové, kteří intenzivně pracují na příslušných scénářích v oblasti HRC. Kromě toho se specialisté týmu Co-act firmy SCHUNK zaměří i na další průmyslové aplikace, např. ve strojním inženýrství, v nichž by silné chapadlo mohlo účinně urychlit vývoj u těch aplikací v oblasti HRC, kde to dosud nebylo možné z důvodu absence spolehlivých aktuátorů v rozsahu zátěže do 2,25 kg.

Kombinované měření síly a posunu

Aby bylo možné přesně dodržet normou ISO/TS 15066 definované biomechanické limity i přes vysokou uchopovací sílu je chapadlo SCHUNK Co-act EGL-C vybaveno kombinovaným měřením síly/dráhy. Do základních čelistí jsou integrovány čelisti měření síly a inkrementální kodér a trvale kontrolují jednotlivé uchopovací síly a polohu prstů chapadla. Uchopovací proces uložený na chapadle je zase rozdělen do několika fází. Uchopovací síla je do vzdálenosti 4 mm od zaučeného obrobku, což je teoretická vzdálenost, mnohem menší než tloušťka prstu, omezena na 30 N. Dojde-li v přibližovací fázi ke kolizi, například v důsledku kontaktu s rukou operátora, dojde k okamžitému zastavení chapadla v bezpečné poloze, v níž nehrozí zranění. Ve druhé fázi, tj. ve vzdálenosti < 4 mm od obrobku, se prsty zavírají uživatelsky nastavitelnou maximální silou o velikosti až do 450 N. Jestliže systém změří flexibilitu ve fázi zavírání - například proto, že uchopovaný obrobek je příliš malý a operátor jej chce vyjmout ručně - je tento pohyb také automaticky zastaven. Totéž platí, pokud očekávané rozměry obrobku překračují 2 mm z důvodů absence dílu. Ve třetí fázi chapadlo detekuje, zda je komponent bezpečně uchopen, a aktivuje integrované udržování uchopovací síly upnutím brzdy. To znamená, že uchopený díl nemůže nikdy vypadnout ani v případě výpadku energie. Navíc se v případě výpadku energie nevyžaduje odkazování.

Systém Plug & Work

Výkonné chapadlo s dlouhým zdvihem z řady Co-act od firmy SCHUNK je dodáváno kompletně předmontované a je k dispozici s odpovídajícími rozhraními pro roboty HRC jako KUKA, YASKAWA, FANUC, Universal Robots a NACHI, která umožňují rychlé a jednoduché zprovoznění pomocí Plug & Work. Zprovoznění je zjednodušeno pomocí průvodce nastavením. Diagnostické rozhraní navíc umožňuje přístup k nejdůležitějším procesním a stavovým datům chapadla během provozu. Aby byla spolupráce s uživatelem co nejplynulejší a nejintuitivnější, je chapadlo vybaveno světelným signálem se světelnou signalizací LED, které operátor může použít k signalizaci stavu modulu. Inteligentní chapadlo SCHUNK Co-act EGL-C může být volitelně ovládáno a provozováno prostřednictvím PROFINET, EtherCAT, EtherNet/IP, Modbus/TCP nebo TCP/IP. Jako řešení pro úspora místa je v krytu instalována kompletní ovládací a regulační elektronika umožňující decentralizované použití. Díky svému provoznímu napětí 24 V DC je ze použít i v mobilních aplikacích. Stabilní vodítka a bezkartáčový servomotor zajišťují vysokou úroveň odolnosti, výdrž a spolehlivý provoz s minimálními náklady na údržbu. Chapadlo bude k dispozici na konci 2019. Firma SCHUNK na veletrhu v Hannoveru 2019: hala 17, stánek B40

 

 

 

 

Schunk Intec s.r.o. - upínací technika a uchopovací systémy

Tuřanka 115

Brno

627 00

Česká republika

 

Tel.:+420 513 036 213

Fax: +420 531 036 219

E-mail: info@cz.schunk.com

Internet: www.cz.schunk.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/schunk-intec-s-r-o-upinaci-technika-a-uchopovaci-systemy

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU