banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů, obrobky dle výkresové dokumentace
Obrábění dílů, spolupráce
Hutní materiál
Zinkování
Výroba hřídele
5 nejnovějších nabídek
Konzolová frézka FGV 32
Balící linky - Ovinování palet
OHÝBAČKA KARI SÍTÍ A ROHOŽÍ - HAMBI KSE603V
Barevné struny ABS, ABS-T, PLA, PET-G
Horizontální vyvrtávačka WHN 13.8B CNC

Poradna - Strojírenství

Strojírenství představuje technický obor, který je založený na principech fyziky a vědě o materiálech. Zabývá se návrhem, výrobou a údržbou strojů a zařízení. Patří mezi nejstarší a nejrozšířenější technické disciplíny a rozděluje se do několika odvětví. Prvním je těžké strojírenství, zahrnující hutní a slévárenskou techniku. Patří sem zařízení pro zpracování kovů, slévárny, přípravky, formy, modely, šablony a další. Střední strojírenství produkuje stroje a zařízení pro obrábění a tváření materiálů (dodavatelé náhradních dílů a komponentů, servis a modernizace strojů, prodej použitých a repasovaných strojů), automobilovou techniku a dodavatele pro automobilový průmysl, zemědělské stroje či stroje pro samostatnou těžbu dřeva. Produkty lehkého strojírenství jsou televizory či spotřební elektronika. Do přesného strojírenství řadíme počítače, laserové technologie, digitální a telekomunikační přístroje a mnohé další. Velmi důležitou složkou strojírenství je automatizace, robotizace a měřící technika, která v sobě zahrnuje manipulaci, měřící techniku, jednoúčelové stroje, váhy a vážní systémy. Samostatnou kapitolou jsou materiály, zajišťující kvalitu strojů a zařízení. Můžou to být feritové materiály, neželezné kovy, obrobky, potrubí, svařovací materiály, ocelové plechy či materiál nerezový. Co se týče pohonů, hydrauliky a pneumatik, rozlišujeme pohony elektrické, hydraulické, mechanické a pneumatické. Povrchová úprava materiálů se týká stříkací techniky, lakování, žárového zinkování, gravírování, galvanického pokovení a antikorozní ochrany. Obsáhlou skupinou je samotná výroba, výrobky a služby, týkající se techniky čerpací, balící, papírenské, potravinářské, textilní, úklidové, zemědělské či svářecí. Velmi důležitou roli hrají i zabezpečovací systémy a požární ochrana.

Dotazy do poradny můžete zasílat na email poradna@industry-eu.cz

SEPO Ústí spol. s r.o. Seknička František

Sušící zařízení na vstřikovacím stroji.

Vím, že existuje sušící zařízení namontované přímo na vstřikovacím stroji.Chci si udělat přehled o nabídce,ale na internetu podobné zařízení jsem nenašel. Něco nabízí Piovan, ale nevím je-li to vhodné na sušení technických termoplastů - nemá molekulární síto.Stačí výkon do 5 kg/hod. Má-li někdo toto zařízení, byl bych lačný po zku- šenostech. Děkuji!

Odpověď:

Vážený pane Seknička,prosím obraťte se na firmu KUBOUŠEK - KONTAKT: - VIS KATALOG SVAŘOVÁNÍ A STROJÍRENSTVÍ Lidická 1937, České Budějovice, 37007 tel: 386102110, fax: 386351819 email: info@kubousek.cz, ivan@kubousek.cz, Internet: www.kubousek.cz Popis: OBCHODNÍ ZASTOUPENÍ - PRODEJ - SERVIS - PORADENSTVÍ - ŠKOLENÍ Oddělení přístrojů - dovoz a prodej měřících přístrojů Oddělení plastů - obchodní zastoupení firem, dovoz a prodej vstřikovacích strojů a periferních zařízení: Kvalita a ucelený sortiment, dodávky na klíč, instalace, záruční i pozáruční servis, poradenství, know - how.

Vlastislav Staněk

Jaké plyny je možno použít na MIG pájení pozinkovaných plechů?

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jaké plyny je možno použít na MIG pájení pozinkovaných plechů. Vím že čistý Argon.Je ještě jiná možnost? Která atmosfera je nejvýhodnější z hlediska stability oblouku a ekonomie.

Odpověď:

Z hlediska stability a ekonomie je nejvhodnější argon, lze použít také směs s asi Ar +1% kyslíku.

Liska

Váčky motoru

Dobrý den, mám dotaz. Jedná se o vačky motoru, které mají otáčky 5000 za min, problém je v tom že člověk který jezdil je odřel a došlo tak k úbytku materiálu na kluzných plochách(palcích)o úbytek materiálu o 0,9mm. Dal jsem je strojaři i s nepoškozeným originálem te vačky a chtěl jsem jí opravit respektive upravit na původní stav. Pán to na strojní fréze podle matrice vybrousil na hodnoti 1,1mm oproti originálu. Chci se zeptat zda došlo k porušní vrstvy vykalené už z výroby?? Druhý dotaz pán mi to iontovou nitridací pokovil a tvrdí mi že to bude v pořádku,ale já tomu moc nevěřím.Prosím pomozte mi s řešením.popřípadě mi popište výrobu zcela nové vačky. Děkuji Liska

Odpověď:

Doporučuji koupit zcela novou vačku, ta iontová nitridace je v pořádku, ale pouze to zakonzervuje opotřebení vačky.

František Bařina

O jaký materiál se jedná

Prosím o radu o jaký materiál se jedná dle českých norem. Německý výkres: 1.4541 Ms 63 Leg A Ohne Blei

Odpověď:

1.4541 odpovídá mater. ČSN 17 247 nebo 17248

Petr Nogawczyk

Přídavný materiál a teplotu předehřevu pro ocel

Dobrý den, prosím, doporučte mi přídavný materiál a teplotu předehřevu pro ocel 12020, tupý svar,tloušťka plechu 60mm

Odpověď:

Může se použít E-B 121, OK Autrod 12.50 -51 Tepl.předehř 150-200C Vše však dále závisí na typu svaru a požadavcích na svar,resp konstrukci. Pro přesné stanovení postupu doporučuji kontaktovat se s Českým svář.ústavem tel 59 732 1206, - 4512

petrla

Seřezáni cívky

Dobrý den chtel jsem se informovat zda je schopen nekdo splnit nas pozadavek. Mame al material namotany na civce vyska civky je 24,74 mm tloustka materialu je 0,26mm celkovy prumer civky je asi 1200mm. Ma otazka zni je nekdo v CR schopny nejakym zpusobem civku serezat na vysku 24,28mm??? Dekuji za brzkou odpoved.

Odpověď:

Pokud někdo víte o možnosti pomoci,prosím,odpovězte na email.

Zobrazeno 1 - 6 z celkem 6 záznamů
Strana: 1
Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU