banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba plast
Výroba formy
Poptávám cenovou nabídku na tři zástěny na terasu
Stavební a zednické práce v domě
Zhotovení hřiště
5 nejnovějších nabídek
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
Třífázový frekvenční měnič GD10-0R7G-S4-B GD10
PC vytlačovací - čirá
HDPE vstřikovací
ODPADOVÉ PYTLE SE SLEVOU AŽ 40% !!

Poradna - Svařování

Svařování (jinými slovy sváření) je proces, při kterém dochází k vytvoření spoje dvou a více součástí. Pro úspěšnost svaření dvou předmětů je důležité působit tlakem nebo teplem. V některých případech je nutné působit oběma faktory najednou. Při svařování dochází ke změně vlastností materiálu, a to fyzikálních nebo mechanických. Existují různé svařovací metody a tím pádem různé druhy svařování, například tavné, obloukové, tlakové, odporové, kovářské, difúzní a další. Klíčovou roli hraje tepelné zpracování materiálů, zahrnující příslušenství, předehřevy, kalení, nitridaci, cementování a žíhání. Co se týče výroby, nabízí se svařování a řezání plazmou, svařování tlakových nádob, ocelových konstrukcí, nerezové oceli a barevných kovů. Přípravky pro svařování a zkoušení materiálů zahrnují sušárny přídavných materiálů, defektoskopickou techniku pro destruktivní a nedestruktivní zkoušení materiálů a svařových spojů, nástroje, přípravky a prvky strojů a zařízení pro svařování a příbuzné technologie a mnohé další. Mezi povrchové úpravy materiálů patří tryskání, galvanické pokovení, žárové nástřiky a ochrana povrchu nátěrem a nástřikem. Dodavatelé strojů a zařízení dodávají ty stroje, které jsou žádané pro určitou techniku svařování. Může se jednat o stroje pro svařování a řezání elektrickým obloukem, elektrickým odporem, plamenem nebo speciálními metodami (např. tlakem, třením, ultrazvukem). Ovšem nejen stroje jsou nezbytné pro co nejlepší průběh svařování, je proto zapotřebí i dodavatelů přídavných a pomocných materiálů (pájky, plyny pro svařování, řezání a pájení, svařovací a řezací elektrody, svařovací dráty). Velmi nápomocná je i automatizace a manipulace pro svařování, týkající se polohovacích manipulátorů, svařovacích robotů, systémů kontrolních, měřících a řídících.

Dotazy do poradny můžete zasílat na email poradna@industry-eu.cz

SEPO Ústí spol. s r.o. Seknička František

Sušící zařízení na vstřikovacím stroji.

Vím, že existuje sušící zařízení namontované přímo na vstřikovacím stroji.Chci si udělat přehled o nabídce,ale na internetu podobné zařízení jsem nenašel. Něco nabízí Piovan, ale nevím je-li to vhodné na sušení technických termoplastů - nemá molekulární síto.Stačí výkon do 5 kg/hod. Má-li někdo toto zařízení, byl bych lačný po zku- šenostech. Děkuji!

Odpověď:

Vážený pane Seknička,prosím obraťte se na firmu KUBOUŠEK - KONTAKT: - VIS KATALOG SVAŘOVÁNÍ A STROJÍRENSTVÍ Lidická 1937, České Budějovice, 37007 tel: 386102110, fax: 386351819 email: info@kubousek.cz, ivan@kubousek.cz, Internet: www.kubousek.cz Popis: OBCHODNÍ ZASTOUPENÍ - PRODEJ - SERVIS - PORADENSTVÍ - ŠKOLENÍ Oddělení přístrojů - dovoz a prodej měřících přístrojů Oddělení plastů - obchodní zastoupení firem, dovoz a prodej vstřikovacích strojů a periferních zařízení: Kvalita a ucelený sortiment, dodávky na klíč, instalace, záruční i pozáruční servis, poradenství, know - how.

Vlastislav Staněk

Jaké plyny je možno použít na MIG pájení pozinkovaných plechů?

Dobrý den, Chtěl bych se zeptat jaké plyny je možno použít na MIG pájení pozinkovaných plechů. Vím že čistý Argon.Je ještě jiná možnost? Která atmosfera je nejvýhodnější z hlediska stability oblouku a ekonomie.

Odpověď:

Z hlediska stability a ekonomie je nejvhodnější argon, lze použít také směs s asi Ar +1% kyslíku.

Jana Hrubá

Odborný překlad

Dobrý den, potřebovala bych poradit s jedním odstavcem odobrného překladu (z AJ do ČJ)ohledně svařovacího zařízení (FSW). Mohu poprosti o konakt na někoho, kdo by si můj překlad mohl přečíst a opravit?

Odpověď:

Obraťte se na Ing.Březinu tel. 59 732 3447, český svářečský ústav s.r.o. Ostrava

Beranová M.

Svařování SAW (121)

Dobrý den, mám úkol do školy a nevím jaký přídavný materiál mám zvolit k svařování SAW (121), pokud základní materiál mám ocel 14 331 o tloušťce 60 mm. Mechanické vlastnosti této oceli: C 0,28-0,35: Mn 0,80-1,10: Si 0,90-1,20: P 0,035:S 0,035: Cr 0,80-1,10 Děkuji

Odpověď:

Protože nespecifikujete mech. vlastnosti aj.pžadavky na svvar ! , mohlo-by se použít kombinace OK Autrod 13.43 +OK Flux 10.62. Předpokládám,že v zadání máte další specifikace, proto uvedené berte jen jako informativní.

Vojtěch Žák

Zkouška D-G2

Dobrý den. Setkal jsem se s dvojím způsobem přepisu zkoušky D-G2 a to buď ZP 81-2 W01 (vysvětlení takto označené zkoušky jsem v ČSN 050705/2002 nenašel), nebo ZP 311-2 W01-2. Co je tedy správně? Existuje nějaký dokument nebo norma, která by se přepisem zkoušek (staré/nové značení) zabývala? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Označení D-G2 odpovídá ZP 311 - 2 W01

Rostislav Mikolasek

Svařovací oprávnění

Dobry den , prave jsem prijel pracovat do Velke Britanie kde po svarecich vetsinou vyzaduji MIG, TIG, MAG a TAG. Ja sam mam svar.opravneni:ZK111W01(Z-E1), ZK135W01(Z-M1), ZP311-2W01(D-G2), a CSN 050610,050630,050650.050601- a chtel bych vedet co vsechno jsem opravnen svarecskym spolecnostem zde v britanii nabidnout? Take jsem se chtel zeptat zda to cislovani(111,135,311) se pouziva i zde. Predem moc dekuji za odpoved.

Odpověď:

Vážený pane, pro svařování a zkoušení svářečů v EU platí EN 287-1. Zkoušky,které uvádíte,jste vykonal podle ČSN, kterou ve VB neznají a vaše zkoušky jim nic neřeknou. Proto s touto kvalifikací svářeče tam pravděpodobně nmoho nepořídíte. Evropa uznává kvalifikaci dle EN 287-1 pro oceli. Je mi líto,že Vám nemohu podat příznivější zprávu. Pro případné ostatní zájemce doporučuji se informovat na ČSÚ Ostrava tel. 59 732 3463 n. - 1587

Tomáš Halda

Normy pro svařování desek z MOSTENU

Prosím o informaci - jaké jsou normy pro svařování desek z MOSTENU. A jak lze garantovat pevnost svárů. ( Prosím o kontakt na svářeckou školu).

Odpověď:

Prosím zkontaktujte se přímo s výrobcem - Chemopetrol Litvínov ( www.chemopetrol.cz) - tel. na pí Šmídová ( 476 164 417 ) nebo se obraťte na katalog Svařování EU - kde najdete kontakty na Svářečské školy přímo buď v oborovém stromě na hlavní stránce nebo po zadání klíčového slovíčka - svářečská škola či školy, Vám vyjedou veškeré kontakty....

Zobrazeno 1 - 7 z celkem 7 záznamů
Strana: 1
Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU