banner
5 latest demands
Vykupujeme tvrdé PVC, trubky, profily, lišty...
PP natur pro vstřikování
Profesionální webové stránky s nadčasovým designem
Kovoobrábění dílů viz příloha
Dělení plechů
5 latest offers
Konzolová frézka FGV 32
0,18kW / 2800 IE1 GLEJ 63 B2 brzdový motor
OHÝBAČKA KARI SÍTÍ A ROHOŽÍ - HAMBI KSE603V
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - PERFEKT 42CA-CC
Barevné struny ABS, ABS-T, PLA, PET-G

FOTOVOLTAICKÉ PANELY - Ing. Miloslav Mužík, -MMM- SOLAR

24/01/2021

 

FOTOVOLTAICKÉ PANELY

Věděli jste, že spisovně správný je pouze výraz fotovoltika? Výraz fotovoltaika (z anglického photovoltaics) se však přesto používá a je v češtině dokonce častější. Vzhledem k tomu, že jej akceptuje celá řada dalších odborníků, používám i já tento výraz raději, protože mi připadá tak nějak více český.

Na úvod si řekněme, jaké jsou základní druhy panelů?

 

  • tenkovrstvý (nejčastěji amorfní panel)
  • monokrystalický a
  • polykrystalický.

 

 

Naše realizace

 

 

Uvedli jsem do zkušebního provozu fotovoltaickou elektrárnu s bateriovým uložištěm Save Box Home 7,5 kVAh v Krásném Poli. I když je v zimních měsících podstatně méně slunečního svitu, elektrárna k našemu a hlavně k majitelovu potěšení pracuje velmi dobře.

 

 

POLYKRYSTALICKÉ PANELY Q CELLS

 

Hanwha Q CELLS Co., Ltd je největší světový výrobce solárních polykrystalických modulů vysoké kvality. Je jedním z lídrů na fotovoltaickém trhu v Evropě. Je bezesporu silným partnerem pro zákazníky ve východní Evropě, kterým nabízí nejenom kvalitní, spolehlivé a všemi bankami uznávané produkty, ale I dlouhodobé partnerství.

Q CELLS – je označení produktové značky Hanwha Q CELLS, která nabízí na míru vyrobené solární moduly a řešení pro zákazníky v České republice a na Slovensku, určené zejména pro rezidenční trh se střešními instalacemi.

Polykrystalický solární modul Q.PLUS BFR-G4.1 o výkonu až 280 Wp nabízí všestranné řešení jak pro rezidenční zákazníky, tak i pro instalace na obchodních nebo průmyslových budovách. Nový vysoce výkonný monokrystalický modul Q.PEAK-G4.1 o výkonu 300 Wp je ideálním řešením pro obytné budovy s cílem maximalizovat výkon instalace na střechách omezených svou velikostí. Všechny Q-CELLS produkty přesvědčí mimořádnými záručními podmínkami a nejvyšším výkonem díky technologii Q.ANTUM. Tato patentovaná technologie fotovoltaických článků umožňuje nejlepší výkon Q-Cells modulů za reálných podmínek - jak při nízké intenzitě záření, tak při jasných, horkých letních dnech. Technologie Q.ANTUM je nejpokročilejší a vylepšená technologie PERC v odvětví, doložená zkušenostmi z výroby více než 600 milionů (více než 3 GW) solárních článků vyrobených od roku 2012. V kombinaci s Q-CELLS výkonem a inovativními funkcemi, jako je technologie Anti-PID, Hot-Spot-Protect a TRA.Q laserové značení, je Q.ANTUM bezkonkurenční mezi solárními produkty, pokud jde o vyšší výnosy při dlouhodobé životnosti, což nakonec vede k maximální výhodnosti investice a zajištění nižších nákladů na elektrickou energii na straně zákazníka.

Od tohoto roku je dodavatelem těchto panelů také ThermoSolar a na českém trhu je můžete zakoupit prostřednictvím naší firmy. je velkokapacitní all-in-one zařízení pro akumulaci energie v hybridních a ostrovních systémech. Jde o zařízení pro uchování elektrické energie sloužící zároveň jako mobilní akumulátorový zdroj. Po nabití je jím možno napájet elektrické spotřebiče, stejně jako z pevné elektrické sítě. SaveBox má vstupy pro nabíjení přímo z elektrické sítě, z elektrického generátoru (elektrocentrály), z fotovoltaických panelů a také ho lze nabít energií z větrné turbíny. K výstupu je možno přímo připojit běžné spotřebiče. Zařízení dodáváme s kapacitou od 4,5 kWh. Využíváme nejnovější technologie baterií LiFePO4, které nabízejí oproti klasickým Pb bateriím řadu výhod včetně těch ekonomických.

Máme tu čest být jedním z předních zástupců a partnerů výrobní firmy Fitcraft Energy.

 

SaveBox HOME - Technická data

 

Hybridní systém pro výrobu a akumulaci elektrické energie v rodinných domech.

Po zkušenostech s průmyslovým využitím akumulace energie přicházíme na trh s výrobkem určeným pro rodinné domy. Jeho varianty odpovídají technickým požadavkům pro získání dotací z titulů Nová zelená úsporám.

Savebox HOME obsahuje veškerou potřebnou elektroniku plně funkčního hybridního systému (měnič, mmpt tracker pro výrobu energie z fotovoltaiky, akumulátory, přepěťovou ochranu atd.). Je to all-in-one zařízení určené pro rezidenční využití = připojení ke stávajícím elektrickým rozvodům v interiéru rodinných domů a chat.

 

 

Savebox HOME zapadá do kategorie „Mikro-zdroj“ (výrobna elektrické energie s instalovaným výkonem do 10kWp) a vztahuje se na něj proces zjednodušeného připojení. To znamená, že nový majitel Saveboxu HOME pouze oznámí provozovateli distribuční soustavy, že toto zařízení vlastní a provozuje. Bližší technická data jsou níže v samostatném souboru ke stažení.

 

Ing. Miloslav Mužík, -MMM- SOLAR

Na Milířích 584/76

Ostrava - Plesná

725 27

Česká republika

 

Tel.:+420 596 935 070

Mob.:+420 603 295 655

E-mail: solarnitechnika@seznam.cz

Internet: www.solarnitechnika.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/ing-miloslav-muzik-mmm-solar

Do you want to be informed about demands before others? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU