banner
5 nejnovějších poptávek
Hutní materiály ocel
Kovovýroba z nerezu, spolupráce
Dodavatel kvalitních dveří
Zámečnická výroba + montáž
Zakázková výroba z plastu
5 nejnovějších nabídek
0,18kW / 2800 IE1 GLEJ 63 B2 brzdový motor
STŘÍHAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI SIMPLEX AL300
STŘÍHAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI SIMPLEX 45H
AKCE!! Nejžádanější obálky nyní prodáváme za zvýhodněné ceny!!
PLASTOVÉ OBÁLKY PRO VAŠE ZÁSILKY, sáčky pro balení roušek

FOTOVOLTAICKÉ PANELY - Ing. Miloslav Mužík, -MMM- SOLAR

24/01/2021

 

FOTOVOLTAICKÉ PANELY

Věděli jste, že spisovně správný je pouze výraz fotovoltika? Výraz fotovoltaika (z anglického photovoltaics) se však přesto používá a je v češtině dokonce častější. Vzhledem k tomu, že jej akceptuje celá řada dalších odborníků, používám i já tento výraz raději, protože mi připadá tak nějak více český.

Na úvod si řekněme, jaké jsou základní druhy panelů?

 

  • tenkovrstvý (nejčastěji amorfní panel)
  • monokrystalický a
  • polykrystalický.

 

 

Naše realizace

 

 

Uvedli jsem do zkušebního provozu fotovoltaickou elektrárnu s bateriovým uložištěm Save Box Home 7,5 kVAh v Krásném Poli. I když je v zimních měsících podstatně méně slunečního svitu, elektrárna k našemu a hlavně k majitelovu potěšení pracuje velmi dobře.

 

 

POLYKRYSTALICKÉ PANELY Q CELLS

 

Hanwha Q CELLS Co., Ltd je největší světový výrobce solárních polykrystalických modulů vysoké kvality. Je jedním z lídrů na fotovoltaickém trhu v Evropě. Je bezesporu silným partnerem pro zákazníky ve východní Evropě, kterým nabízí nejenom kvalitní, spolehlivé a všemi bankami uznávané produkty, ale I dlouhodobé partnerství.

Q CELLS – je označení produktové značky Hanwha Q CELLS, která nabízí na míru vyrobené solární moduly a řešení pro zákazníky v České republice a na Slovensku, určené zejména pro rezidenční trh se střešními instalacemi.

Polykrystalický solární modul Q.PLUS BFR-G4.1 o výkonu až 280 Wp nabízí všestranné řešení jak pro rezidenční zákazníky, tak i pro instalace na obchodních nebo průmyslových budovách. Nový vysoce výkonný monokrystalický modul Q.PEAK-G4.1 o výkonu 300 Wp je ideálním řešením pro obytné budovy s cílem maximalizovat výkon instalace na střechách omezených svou velikostí. Všechny Q-CELLS produkty přesvědčí mimořádnými záručními podmínkami a nejvyšším výkonem díky technologii Q.ANTUM. Tato patentovaná technologie fotovoltaických článků umožňuje nejlepší výkon Q-Cells modulů za reálných podmínek - jak při nízké intenzitě záření, tak při jasných, horkých letních dnech. Technologie Q.ANTUM je nejpokročilejší a vylepšená technologie PERC v odvětví, doložená zkušenostmi z výroby více než 600 milionů (více než 3 GW) solárních článků vyrobených od roku 2012. V kombinaci s Q-CELLS výkonem a inovativními funkcemi, jako je technologie Anti-PID, Hot-Spot-Protect a TRA.Q laserové značení, je Q.ANTUM bezkonkurenční mezi solárními produkty, pokud jde o vyšší výnosy při dlouhodobé životnosti, což nakonec vede k maximální výhodnosti investice a zajištění nižších nákladů na elektrickou energii na straně zákazníka.

Od tohoto roku je dodavatelem těchto panelů také ThermoSolar a na českém trhu je můžete zakoupit prostřednictvím naší firmy. je velkokapacitní all-in-one zařízení pro akumulaci energie v hybridních a ostrovních systémech. Jde o zařízení pro uchování elektrické energie sloužící zároveň jako mobilní akumulátorový zdroj. Po nabití je jím možno napájet elektrické spotřebiče, stejně jako z pevné elektrické sítě. SaveBox má vstupy pro nabíjení přímo z elektrické sítě, z elektrického generátoru (elektrocentrály), z fotovoltaických panelů a také ho lze nabít energií z větrné turbíny. K výstupu je možno přímo připojit běžné spotřebiče. Zařízení dodáváme s kapacitou od 4,5 kWh. Využíváme nejnovější technologie baterií LiFePO4, které nabízejí oproti klasickým Pb bateriím řadu výhod včetně těch ekonomických.

Máme tu čest být jedním z předních zástupců a partnerů výrobní firmy Fitcraft Energy.

 

SaveBox HOME - Technická data

 

Hybridní systém pro výrobu a akumulaci elektrické energie v rodinných domech.

Po zkušenostech s průmyslovým využitím akumulace energie přicházíme na trh s výrobkem určeným pro rodinné domy. Jeho varianty odpovídají technickým požadavkům pro získání dotací z titulů Nová zelená úsporám.

Savebox HOME obsahuje veškerou potřebnou elektroniku plně funkčního hybridního systému (měnič, mmpt tracker pro výrobu energie z fotovoltaiky, akumulátory, přepěťovou ochranu atd.). Je to all-in-one zařízení určené pro rezidenční využití = připojení ke stávajícím elektrickým rozvodům v interiéru rodinných domů a chat.

 

 

Savebox HOME zapadá do kategorie „Mikro-zdroj“ (výrobna elektrické energie s instalovaným výkonem do 10kWp) a vztahuje se na něj proces zjednodušeného připojení. To znamená, že nový majitel Saveboxu HOME pouze oznámí provozovateli distribuční soustavy, že toto zařízení vlastní a provozuje. Bližší technická data jsou níže v samostatném souboru ke stažení.

 

Ing. Miloslav Mužík, -MMM- SOLAR

Na Milířích 584/76

Ostrava - Plesná

725 27

Česká republika

 

Tel.:+420 596 935 070

Mob.:+420 603 295 655

E-mail: solarnitechnika@seznam.cz

Internet: www.solarnitechnika.com

https://www.industry-eu.cz/firmy/ing-miloslav-muzik-mmm-solar

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU