banner
5 nejnovějších poptávek
Traktor
Kovovýroba dílů
Zajištění úklidových služeb v objektu
Dodavatel plastových obalů
Zámečnické práce
5 nejnovějších nabídek
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
Konzolová frézka FGV 32
Asynchronní třífázový elektromotor patkový B3 zapojení ( Y/D ) 400/690 V do trojúhelníku ( D )
OHÝBAČKA KARI SÍTÍ A ROHOŽÍ - HAMBI KSE603V
ODPADOVÉ PYTLE SE SLEVOU AŽ 40% !!

ELTEC – OCHRANNÉ PROTIPÁDOVÉ DESKY A ELASTICKÉ DESKY - PRAGOELAST s. r. o.

30/04/2021

Pokládka podlahy

ELTEC – OCHRANNÉ PROTIPÁDOVÉ DESKY A ELASTICKÉ DESKY

Pokyny k pokládání

Pokládání protipádových desek a elastických desek firmy Pragoelast s.r.o. probíhá především pomocí lepení na pevných únosných plochách (beton, asfalt atd.), případně lze desky pokládat pomocí spojování na kolíky (bez lepení).

  • a.) Důležitý základní pokyn pro lepení desek

Naše ochranné protipádové a elastické desky se skládají z gumových granulátů spojených polyuretanem. U těchto materiálů se musí počítat s rozpětím v teple a smrštěním v chladu. Pro zamezení různých rozpětí je bezpodmínečně nutné dbát na to, aby se desky před pokládáním skladovaly za stejných podmínek. Desky se musí před lepením cca 24 h předem celé rozložit a srovnat. Teprve poté se může začít s lepením. Pro zamezení průběžných skulin (mezer) se musí případně ve spojích desky opětovně položit. Pokládání by nemělo probíhat při teplotách pod 10 C a ne více než 25 °C. Desky se nesmí lepit ve vlhkém stavu nebo při dešti.

  • b.) Návrh na montáž podkladních spojených nosných vrstev

Celou plochu vybagrovat cca 25-30 cm hluboko. U větších ploch a nepropustné podlahy by se měla vložit flexibilní drenáž o průměru cca 100 mm. Poté aplikovat ochrannou vrstvu proti mrazu o síle cca 15-20 cm. Vložení a stažení slabé vrstvy betonu o síle 4-6 cm (míchací poměr 1:5, zrnění cca 0-8), spád zohlednit cca 1% až max 2%. Při stanovení celkové výšky je třeba zohlednit sílu desky.

  • c.) Pokládání na spojených únosných plochách (beton, asfalt atd.)

Desky se mohou pokládat na pevných, únosných a spojených plochách (vodopropustné i nepropustné). Lepení probíhá za použití našeho dvousložkového speciálního PU lepidla, (spotřeba cca 2 - 2,5 kg/m2). Při lepení by se mělo dbát na co největší čistotu a žádné lepidlo by nemělo přetékat nebo znečišťovat povrch desky. Čas tvrdnutí lepidla činí v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu max. 24 h. Pokládání by nemělo probíhat při teplotě nižší než +10 C.

  • d.) Pokládání na kolíky bez lepení (beton, asfalt, dlažba, šterk, ekorastr, či jinak zhutněný povrch atd.)

Desky se mohou pokládat pouze na pevných a únosných plochách (vodopropustné i vodonepropustné). Podklad musí být čistý, zbaven hrubých nečistot, vyrovnaný. Doporučuje se pokládat desky po předem připravených řadách. Možnost pokládání dvěma způsoby – na vazbu a na cihlu. Dlaždice jsou již navrtané z výroby a přiloženými spojovacími kolíky spojujeme desky k sobě.podkládka

  • e.) Řezání, vyříznutí či jiná úprava standardního formátu protipádových a elastických desek

Desky se mohou řezat, zkracovat či vyřezávat hladkým ostrým nástrojem, nejlépe nožem, vysekávacími nástroji, hladkým kotoučem či přímočarou pilou na dřevo se středním ozubením. Pro ukončení protipádových ploch doporučujeme případně naše ELTEC elastické obrubníky RDST nebo naše klínovité okrajové prvky KRE, KREE, KREI.

  • f.) Skladování – před pokládkou je doporučeno skladovat desky chráněné před UV zářením ochranou černou folii, tak jak jsou desky dodávané.

 

 

PRAGOELAST s. r. o.

Na Cikánce 2

Praha 5 - Radotín

153 02

Česká republika

 

Tel.:+420 257 002 976, 972

Mob.:+420 737 252 537

Fax: +420 257 002 979

E-mail: jitka.blechova@pragoelast.cz; info@pragoelast.cz

Internet: www.pragoelast.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/pragoelast-s-r-o

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU