banner
5 nejnovějších poptávek
Obrábění, kovovýroba
Zahraniční doprava
Zhotovení nové dlažby
Zámečnické práce
Kovoobrábění
5 nejnovějších nabídek
ČIŠTĚNÍ INTERIÉRU NÁKLADNÍCH A OSOBNÍCH AUT PO CELÉ ČR
Konzolová frézka FGV 32
OHÝBAČKA KARI SÍTÍ A ROHOŽÍ - HAMBI KSE603V
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - PERFEKT 42CA-CC
Portálové obráběcí centrum FREP-D 20×40 A

Jak vybrat štítkovač

09/06/2017

Jak vybrat štítkovač

Kde a jak budu štítkovač využívat? Doma nebo v práci?

Modely štítkovačů by se v zásadě daly rozdělit na dvě skupiny: pro osobní nebo pracovní (průmyslové) použití. Od toho se pak odvíjí jejich další typy, protože přístroje pro použití doma nemusí být vybaveny tolika specifickými funkcemi jako ty, které se využívají v pracovním prostředí (sklady, logistická centra).

První věc, nad kterou tedy musíme přemýšlet, je to kde a jak budeme přístroj využívat.

Jaký typ pro mě bude vhodný?

Existují v zásadě tři typy štítkovačů, jež můžeme podle jejich specifických funkcí rozdělit pro: využití doma, tedy málo časté a nenáročné, nebo naopak časté a specifické využití v práci.

Mechanické štítkovače

Vyznačují se nízkou pořizovací cenou, protože všechny jejich součásti jsou mechanické – písmena a číslice se silou vytlačují do pásky. Jsou vhodné pro občasné použití doma nebo kanceláři, například pro označení šanonů či krabic uložených ve sklepě, na půdě apod.

Digitální štítkovače

Jejich pořizovací cena je vyšší, písmena a číslice se nejdříve napíší na klávesnici, kterou je přístroj vybaven a až poté si štítek vytiskneme. Jsou vhodné, zejména pokud plánujeme tisknout štítky častěji, protože oproti mechanickým modelům je samotný tisk mnohonásobně rychlejší. Pro pracovníky v terénu jsou vhodné modely vybavené speciálními. Zejména se jedná o velkou škálu speciálních symbolů, například pro elektrikáře, nebo vyšší rozlišení tisku pro tisk čárových kódů. Samozřejmostí bývají různá pouzdra nebo poutka na opasek, aby se pohodlněji přenášely.

Stolní štítkovače

Stolní štítkovače mají jednoznačnou výhodu v rychlosti práce. Jsou schopny tisknout velké množství štítků v krátkém čase. Klávesnice bývá rozložená podobně jako u stolního počítače, takže psaní štítků je mnohem komfortnější a rychlejší záležitost. Nabízí také možnost volit různé šířky pásek.

A co připojení třeba k PC?

Existují i přístroje, které nejsou vybaveny klávesnicí a připojují se pouze k osobnímu počítač. Plní tedy zejména funkci tiskárny. Tyto modely jsou vhodné, zejména pokud budeme potřebovat tisknout profesionální štítky s grafickými prvky apod. Návrh štítků probíhá v programu, který se nainstaluje do počítače. Umožňují nám tisknout písmo různých fontů, velikostí nebo i automaticky tisknout štítky z předem připravených textových databází.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU