banner
5 nejnovějších poptávek
Pořízení lakovací linky
Zámečnické a svářecí práce, ocel
Kovovýroba
Odvoz odpadů, zpracování
Výroba z polykarbonátu
5 nejnovějších nabídek
Mokré lakování
Konzolová frézka FGV 32
Dvouobrátkový patkový elektromotor B3.
PC vytlačovací - čirá - 20 t.
HDPE vstřikovací , MFI 5-7 40 t tříděno na jednotlivé barvy

Malá encyklopedie zapalování a žhavení (2. díl) - IHR Autodíly s. r. o

20/08/2020

 

Současné nároky na výkon a parametry zapalovacích svíček jsme probrali v minulém díle. Vrátíme-li se do historie vývoje zapalování a zapalovacích svíček, musíme konstatovat, že naši prapradědečkové jako konstruktéři museli řešit zcela základní otázku: jak zapálit palivovou směs při kompresi?

 

Z a vynálezce zapalovací svíčky je dle tehdejších patentů považováno hned několik osob, které prakticky ve stejném čase, a to kolem roku 1898, přihlásili několik zajímavých řešení. Postupovali přitom s rozdílným přístupem k principu zapalování. Patří sem mimo jiné Nikola Tesla (toto jméno jsme již zmínili v seriálu o pojistkách), dále Karl Benz, Robert Bosch a Friderik Richard Simms,

 

V posledním dvacetiletí letech 19. století byla současně řešena dvojí problematika zapálení směsi ve spalovacím motoru. Jednak zapálení petrolejové směsi respektive směsi petrolejových frakcí a jednak zážeh směsi s benzinem ve válci spalovacího motoru. Ukázalo se, že použití rozdílných pohonných hmot pro spalovací motory vyžaduje zcela odlišný technický přístup, což se projevilo v zajímavých konstrukcích. Na prvním obrázku je zobrazen hořák žárového zapalování pro petrolejové motory z konce 19. století, který bychom mohli považovat za předchůdce zapalovací svíčky. Tento typ svíčky připomíná svojí stavbou spíše budoucí typ plamenných žhavicích svíček. Nemůžeme proto vyloučit, že konstruktéři právě tuto myšlenku dále nerozvíjeli až do podoby žhavení pro vznětové motory, protože existuje řada souvislostí mezi pohonnou látkou jakou je petrolej a nafta.

 

 

pokračováí v PDF

 

IHR Autodíly s. r. o.

V mokřinách 283/8

Praha 4

147 00

Česká republika

 

Tel.:+420 272 765 794, 272 760 509

Mob.:+420 602 628 621

Fax: +420 272 774 546

E-mail: sales@ihr-autodily.cz; websales@ihr-autodily.cz; prumysl@ihr-autodily.cz

Internet: www.ihr-autodily.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/ihr-autodily-s-r-o

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU