banner
5 nejnovějších poptávek
Dodání plastových obalů s potiskem
Obrábění dílů 200ks dle přílohy
Stavba rodinného domu
Plastové drtě
Demoliční a stavební práce
5 nejnovějších nabídek
Kompletní regranulační linka na prodej
MELEN 100 PE-100 (DIBT), polyetylen 100 vhodné pro tlakové nádoby
Frézka FGS 25/32
Nabízíme volnou kapacitu ,sváření ,hranění, pálení,výroba svařenců atd...
Výroba blistrů, plastových krabiček, vlastní nástrojárna i výroba - www.plastykoword.cz

Ovládněte tvrdé umělecké pastely Gioconda od KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

26/07/2019

 

 

Vedle prašných pastelů umělci, pro jejich speciální vlastnosti, rádi využívají také tvrdé pastely.

Hranatý tvar umožňuje pevné uchopení, nezbytné pro jistou a pečlivou práci. Tvrdými hranami vytváříme tenké linie, ideální pro studie lidského těla a portrétu. Tyčinky můžeme seříznout i do špičky a ostrým hrotem vytvářet různorodé typy čar.

Při vlastní kresbě je praktické pastel rozlomit na menší kousky. K tvorbě poté používáme ploché strany tyčinky a tímto způsobem pokrýváme velké plochy papíru. Nádherná barevnost se v plné míře projeví, jakmile vyvineme silný přítlak. Pro co nejlepší výsledek díla je vhodné pořídit si sadu s nejvyšším počtem odstínů. Ta obsahuje nádherné teplé a studené barvy, které při maximálním přítlaku na špičku tyčinky rozzáří každý obrázek.

Tvrdé umělecké pastely Gioconda se dají mezi sebou dobře míchat. Každý odstín můžeme ještě překrýt bílou tyčinkou, čímž získáme lomený sametový odstín. Kombinovat je lze i s pastelkami a tužkami různé tvrdosti. Stupeň přítlaku rozhoduje o charakteru malby. Menším tlakem na papír získáme jemnější, strukturované barevné plochy. Pro vytvoření prostorovější modelace lze barvy roztírat prsty.

Pastely můžeme malovat fantastická témata, kubistická zátiší, architekturu nebo abstraktní kompozice. Nemusíme se bát ani barevných papírů. Jednolitý podklad stmeluje barevné stopy a dává výtvarnému dílu ucelený nádech.

Můžeme je využít i pro kombinované techniky. Není problém kreslit jimi do obrazů vytvořených vodovými barvami, kde na suchých plochách ještě více vynikne jejich přirozená barevnost. Pastely jsou vhodné i pro dokreslování perokresby. Základní liniovou perokresbu vždy oživíme vybarvováním ploch. Tento postup se zvláště uplatní v dekorativních kompozicích, při kolorování grafických značek, u návrhů mandal i vitráží.

Tvrdé umělecké pastely jsou vhodné i pro tvorbu plakátů. Dlouhé tyčinky rychle pokryjí velké plochy a zároveň je doplní potřebným textem. Barevnost a ostrost linií zaručí dobrou čitelnost a estetické vnímání konečného díla. Giocondy můžeme použít i jako vhodný prostředek k dokreslované koláži. Svojí expresivní barevností oživují nalepené obrázky z novin či časopisů.

 

 

 

 

KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s.

F. A Gerstnera 21/3

České Budějovice

371 30

Česká republika

 

Tel.:+420 389 000 308, 389 000 168

Fax: +420 389 000 303

E-mail: gumarna@koh-i-noor.cz

Internet: www.koh-i-noor.cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/koh-i-noor-hardtmuth-a-s

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU