banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Poptáváme zateplení fasády na rodinném domě
Poptávka - Jednoúčelové zařízení
Poptávka - Poptávám projektovou dokumentaci pro stavební povolení, projekční práce
Poptávka - Poptávám betonování
Poptávka - Elektroinstalace
5 nejnovějších nabídek
Výroba a prodej pryžových granulátů
Výkup autovraků
Stavebnictví
STŘÍHAČKA BETONÁŘSKÉ SÍTÍ MAFIX 6000
Zabýváme se prodejem návleků na MOPY, rozmýváků a žínek

Plasty vhodné pro třecí zatížení, vystavené opotřebení a ložiska- Ensinger s.r.o.

07/12/2023

 

 

 

 

Plasty vhodné pro třecí zatížení, vystavené opotřebení a ložiska

 
Tření představuje odpor vůči vzájemnému pohybu mezi dvěma povrchy. Čím je koeficient tření nižší, tím snadněji dané dva povrchy kloužou po sobě. Tření způsobuje opotřebení, které zkracuje životnost materiálu. To může ovlivnit efektivitu produktu a snížit jeho výkonnost a v důsledku rovněž vyšší četnost výměny dílů a vyšší náklady na údržbu. Hrubý povrch u tvrdšího z kluzných prvků doléhajících k sobě (např. ocel) způsobí s vyšší pravděpodobností opotřebení měkčího obou kluzných prvků. Platí rovněž, že v kombinaci vysokých kluzných rychlostí a vysokých přítlačných sil jsou oba kluzné členy vystaveny vyšším úrovním zatížení.

 
Plasty jsou obecně velmi dobré materiály z hlediska odolnosti vůči opotřebení s nízkým koeficientem tření, a jsou tedy ideální pro aplikace, kde je třeba určité tření brát do úvahy. Většina plastů vykazuje navíc vysokou odolnost vůči otěru v podmínkách chodu nasucho.

 
V aplikacích, kde jeden díl klouže po povrchu druhého, jako jsou například ložiska, je opotřebení často značné. Termoplasty v těchto aplikacích, kde je nízké tření zásadně důležité, fungují dobře. Tyto termoplasty nabízejí vedle odolnosti vůči opotřebení několik výhod, jako například dobrou odolnost proti korozi, nižší hmotnost a nízké emise hluku. Díly vyrobené z těchto termoplastů rovněž obvykle vykazují nižší tření a generují méně tepla, čímž se prodlužuje životnost předmětných dílů a v důsledku snižují náklady na údržbu.

 

PLASTOVÉ PRODUKTY VHODNÉ PRO TŘECÍ ZATÍŽENÍ A VYSTAVENÉ OPOTŘEBENÍ

Díky svému nízkému koeficientu tření se PTFE (polytetrafluoroethylen) často používá pro kluzné aplikace. Vedle PTFE jsou svými dobrými vlastnostmi z hlediska kluzného tření známy také materiály vyrobené z polyimidu, PEEKPPSnylonuacetalu a polyesteru. Společnost Ensinger nabízí různorodé plastové materiály odolné vůči opotřebení, z nichž u mnohých jsou jejich třecí vlastnosti dále optimalizovány přidáváním různých aditiv.

 
 
 

 

TECASINT 2021 black

TECASINT 2021 black je polyimid s 15% grafitu a jeho základ tvoří základní polymer TECASINT 2011. Je zvláště vhodný pro tribologické aplikace
 
 
 

 

TECAFLON PTFE natural

PTFE je jedním z nejběžněji používaných a nejdůležitějších fluoropolymerových materiálů, jež jsou dobře využitelné v široce různorodých aplikacích. Jedná se o běžně upřednostňovaný materiál pro aplikace zahrnující kluzné tření a...
 
 
 
 

 

TECAFORM AD AF natural

TECAFORM AD AF natural představuje homopolymer POM se speciálními vlákny z PTFE, které mají za cíl optimalizovat vlastnosti materiálu z hlediska kluzného tření.

 

 

Ensinger s.r.o.

Průmyslová 991

Dobřany

334 41

Česká republika

 

Tel.:+420 377 972 056-8

Fax: +420 377 972 059

E-mail: ensinger@ensinger.cz

Internet: www.ensingerplastics.com/cs-cz

https://www.industry-eu.cz/firmy/ensinger-s-r-o 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU